Domov » Žurnál+ » Autor: Angelika Ľalíková

Žurnál+

Merino pončá vo výpredaji

Angelika Ľ. » Zľavy a súťaže / 2020-11-21 15:17:21 /  Pridaj komentár / 9 lajkov

Dnes by som vám rada priblížila pončá, ktoré sú momentálne za zľavnené ceny. Mám k nim akýsi až osobný vzťah a celkom ťažko mi padne, ak ich raz budem musieť odsúdiť na zánik...  :)  Preto hľadajú svoje nové majiteľky.

Pončo, ktoré som nazvala BALANCE, je vyrobené z prvotriednej merino vlny RIOS značky Malabrigo (Peru, Uruguaj). Je to, samozrejme, certifikovaná vlna, vyrobená z chovu, ktorá nepoužíva tzv. mulesing. Zvieratká sú väčšinou celý rok vonka v prírode. No to je vlastne vedľajšie, lebo táto vlna ma očarila hlavne tým, aká je. Tým, ako vypadá, aký mám z nej pocit, keď sa jej dotknem, ako sa v nej jemne prelínajú odtiene sivozelenej. Je celkom ťažká, ťažšia než ostatné v podobnej hrúbke. Niežeby bola hrubá, no je taká padavá. Nie je veľmi chlpatá. Je to superwash vlna, čiže by sa teoreticky dala prať aj v práčke na programe pre jemné pranie, no takéto veľké pleteniny by som neradila dávať do práčky. Často ich vlastne ani netreba prať, pretože merino nezapácha potom, ani po dlhodobejšom nosení. Cítiť z nej len veľmi jemne ovečky, prírodu.

Samotné pletenie ponča Balancu, keď nerátam čas na vývoj, mi trvalo takmer 40 hodín a spapkalo mi necelých 800 gramov vlny. Použila som hviezdicový vzor po celej ploche.

merino ponco

merino ponco

Ďalšími sú pončá PILAR pre dámy a aj malé slečny.  :)  Nazvala som ich podľa mena ženy z Hamingwayovho románu "Komu zvonia do hrobu". Tá žienka mi bola veľmi sympatická a práve v tom období som to čítala, keď som tvorila tieto pončá. Sú upletené z trošku chlpatejšej vlny WORSTED tiež značky Malabrigo. Je to trošku lacnejšia a ľahšia vlna. Páči sa mi, lebo je veľmi mäkká a hrejivá na dotyk. A takisto je výdatnejšia než iné v podobnej kvalite a hrúbke. To sa, samozrejme, odráža aj na cenách.

merino ponco

merino ponco

merino ponco

A na záver ešte pár viet k ponču CATHY. Je upletená z veselo sfarbenej vlny NIMBUS od Atelier Zitron (Nemecko). Chcela som ponúknuť aj niečo teplejšie, dlhšie a s roláčikom. Hodí sa k nohaviciam, aj k sukni alebo šatám. Je najchlpatejšia vlna, ktoré momentálne používam. Váži takmer 700 gramov a meria vpredu 71 a vzadu 83 cm.

merino ponco

A už vám len chcem zapriať krásny víkend!

Angelika

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
ovin
ovin
26 predaných ks, 23 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Netradičné farebnosti z merina poprepletané emóciami :)

(IČO: 52687520)


Pôvodné meno AngelikaLalikova

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Dámske pončo BALANCE - ZĽAVNENÉ, 100% merino - 12335495_Dámske pončo BALANCE - ZĽAVNENÉ, 100% merino by ovin
 4 komentárov
 Páči sa 36 ľudom
165,- €
 - pončoDEKA - ZĽAVNENÉ, 100% merino - 11503776_pončoDEKA - ZĽAVNENÉ, 100% merino by ovin
 Páči sa 28 ľudom
139,- €
 - Pončo PILAR - ZĽAVNENÉ, 100% merino (Dámske) - 12340903_Pončo PILAR - ZĽAVNENÉ, 100% merino (Dámske) by ovin
 4 komentárov
 Páči sa 62 ľudom
79,- €
 - Dámske pončo s rolákom CATHY - ZĽAVNENÉ, 100% merino - 12485908_Dámske pončo s rolákom CATHY - ZĽAVNENÉ, 100% merino by ovin
 6 komentárov
 Páči sa 79 ľudom
128,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »