Domov » Žurnál+ » Autor: Angelika Ľalíková

Žurnál+

Dá sa presedlať z kancelárie...?

Angelika Ľ. » Osobné Blogy / 2019-12-02 08:42:34 /  4 komentáre / 17 lajkov / 140x zobrazený

Možno je ešte priskoro uvažovať nad touto témou, no aspoň ju načnem a potom sa k nej vrátim - napríklad o rok. :)


Ako som už spomínala, donedávna som bola vždy zamestnankyňou. Hneď po maturite v 18-tich som začala pracovať v neďalekej fabrike (kovovýroba). Potrebovali ľudí, ktorí vedia aj cudzí jazyk – niečo okrem ruštiny. Zo školy som mala celkom dobré základy z angličtiny, aj z nemčiny a riaditeľ hľadal do tímu hlavne mladých ľudí. Tak som tam nastúpila najprv ako sekretárka, potom som robila obchodnú referentku. Začiatky boli ťažké pre celý náš mladý kolektív, no myslím, že nás to zocelilo a veľa naučilo.


Rýchlo som si zvykla aj na pravidelnú výplatu, a tým aj na finančnú nezávislosť od rodičov. Vlastne som ani nestihla premýšľať nad tým, čo by som v živote najradšej robila. Potom po 9 rokoch prišla materská dovolenka. S troma detičkami som bola doma 6 rokov. To obdobie bolo aj po finančnej stránke dosť náročné, ale to iste poznajú mnohé maminky, ktoré zotrvávajú dlhšie na rodičovskej dovolenke.

(naše deti, 2009)

A potom opäť podobné zamestnania – tentokrát v automobilovke (4 roky) a potom v malej firme (sklársky priemysel) blízko domova (3,5 roka).


Už dlhšie som premýšľala nad tým, že by som sa rada pustila do vlastného biznisu. V tom období som bola v kontakte s jednou dávnou kamoškou, ktorá už dlhé roky žije v Nemecku a robí v oblasti vzdelávania. V tom čase organizovala aj krúžky pre mladé dievčatá, ktoré sa chcú naučiť od žien ručne ručne vyrábať brošne a podobné ozdoby.
Aké to musí byť super... robiť niečo, čo Vás baví... a vtedy mi svitlo, že sa vrátim k svojmu dávnemu a obľúbenému koníčku, čím je ručné pletenie. Veď som pleteninu nevedela položiť z rúk, dokonca som občas plietla aj v škole pod lavicou.  :)

(výroba ponča "Balance", 2019)

A táto myšlienka ma nechcela opustiť. Pustím sa do toho a spravím z toho svoj vlastný malý biznis. Rozhodovanie však vôbec nebolo také jednoduché – hlavne, keď je rodina zvyknutá na dva pravidelné príjmy. Napokon však zvíťazila vízia, že keď vyrobím niečo pekné, kvalitné a originálne, možno sa to zapáči a rozbehne. Ale chce to čas a trpezlivosť.  :)   Pred nami je cesta.

(z našej poslednej túry, 2019)

Komentáre

lesna Držím palce, nech Vám to vyjde. Krásne výrobky z kvalitného materiálu. Len na Sashe to ľahké nie je. Silná komkurencia. Prajem Vám, nech patríte k tým šťastným, ktorí sa presadia.

2019-12-02 17:03:50

ovin Ďakujem za povzbudenie. Uvidíme... ano, konkurencia je tu silná. Pekný večer. :)

2019-12-02 17:13:45

mamia- Krásne napísané , ja práve tak isto prechádzam týmto procesom. Nie je to ľahké, hlavne psychicky. Po 22 rokoch stáleho skúšania tvorby a zmien zamestnaní a netolerantnosti zo strán zamestnávaťeľov a kolegov si myslím že už je načase zapustiť pokojné korene. A žiť svoj sen....

2019-12-17 17:11:55

ovin Ďakujem. :) Veru, nie je to ľahké. Aj mňa už chytá depka v týchto začiatkoch... Tiež som zatúžila po niečom svojom, aby som konečne skúsila, čo to znamená, drieť pre svoj vlastný malý biznis. A hlavne, robiť to, čo ma strašne baví. :) Asi sme na tom podobne. Tak Vám želám, aby sa Vám to pekne rozbehlo a aby sa Vám darilo. Pekný večer.

2019-12-17 21:35:261x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Dámsky nákrčník DOUBLE, 100% merino - 11402259_Dámsky nákrčník DOUBLE, 100% merino by ovin
 Páči sa 6 ľudom
55,- €
 - Dámska šatka SÝKORKY, 100% merino - 11666268_Dámska šatka SÝKORKY, 100% merino by ovin
 Páči sa 25 ľudom
79,- €
 - pončoDEKA, 100% merino - 11356085_pončoDEKA, 100% merino by ovin
 Páči sa 14 ľudom
283,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »