Domov » Žurnál+ » Autor: Angelika Ľalíková

Žurnál+

Ceny sú vysoké, chápem

Angelika Ľ. » Rady a info / 2020-01-11 15:41:01 /  2 komentáre / 27 lajkov

Rozhodla som sa trošku rozobrať túto citlivú tému.


Keď som začala uvažovať nad týmto malým biznisom, vedela som, že na tom nechcem zbohatnúť (iste boli na tom podobne všetci tunajší začínajúci remeselníci). A už vonkoncom nie rýchlo. Keby mi šlo len o peniažky, bola by som stále zamestnaná. Ale ja som túžila v prvom rade robiť to, čo ma baví. A na druhej strane ponúknuť niečo, čo sa nedá nájsť v každom shopping centre, ani v ázijskom obchode.


Ponúkam alternatívu voči súčasnej móde a voči tomu, čo kričí z preplnených výkladov. Nechce sa mi dávať na veci umelé brmbolce, hoci ich všade vidieť a bola by to tutovka. Ani robiť šály preplnené zložitými vzormi, hoci by sa mi robili ľahšie a rýchlejšie. Vyberám si práve tie jednoduchšie, hladšie vzory, pretože sa mi také šatstvo viac páči. A namiesto neónových farieb ponúkam radšej prírodné. Ale samozrejme, každému sa páči čosi iné. A práve tak je to správne. Tak je svet pestrejší a krajší.  :)


Ľudia sa už chcú čoraz viac dotýkať prírody, začíname si viac ceniť prírodný materiál, ručnú výrobu, domácu produkciu. Myslíme viac na to, čo odhodíme do koša, keď to už nepotrebujeme. Kedy sa to rozloží. A to je pozitívne.


Ako každá dobrá firma, snažím sa aj ja, aby bol zákazník s výrobkom a servisom spokojný. Napríklad, hotový upletený výrobok ide najprv rovno do vody. Prečo? Aby ešte u mňa dostal po uschnutí finálny tvar a veľkosť. Niektoré vlnené veci totiž menia veľkosť po prvom praní. Možno s tým už máte skúsenosti. Potom pri ďalšom správnom praní a správnom sušení sa už viac veľkosť nemení. Rada aj poradím, ak sa napríklad niektorí páni nevedia rozhodnúť, aké upletené prekvapenie by sa ich polovičkám páčilo, hodilo.


Ale vráťme sa k tým cenám. Kvalitný materiál, precízna ručná výroba, starostlivosť o výrobok, dobrý servis, poradenstvo, spoľahlivá preprava, odvody a dane - aj toto sa skrýva v cenách. U nás sa o všetko stará jedna osoba. Výroba, marketing, účtovníctvo, starostlivosť o zákazníkov, kontakt s dodávateľmi, logistika,... Snažím sa náklady minimalizovať: nemám zamestnancov, v cenách nie je veľkoobchodná marža.


Nemala som v pláne Vás tým všetkým obťažovať, len som mala chuť sa s Vami o tieto skutočnosti podeliť.  :)  Pekný deň Vám želám!

Komentáre

origamiMarika_sperk Pekné, stručné a pravdivé

2020-01-11 19:25:59

ovin ďakujem, vážim si to

2020-01-11 21:24:29

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Šál RIEKA, 100% merino - 11402710_Šál RIEKA, 100% merino by ovin
 Páči sa 8 ľudom
115,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »