Domov » Žurnál+ » Autor: Angelika Ľalíková

Žurnál+

Beháte? Bežkujete? Merino doplnky JAR-LETO-JESEŇ (nielen) pre ŠPORTOVCOV.

Angelika Ľ. » Nové výrobky / 2021-03-03 18:30:50 /  2 komentáre / 17 lajkov / 79x zobrazený

Milí priatelia,
ako som už dávnejšie avizovala, ponuka ovin sa bude postupne špecializovať iným smerom, a síce predovšetkým na športové doplnky zo špeciálnej merino vlny.


Merino má síce výborné vlastnosti aj pre bežné nosenie (hrejivosť, mäkkosť), no najväčšie plus poskytuje športovcom, a to najmä kvôli jednej zvláštnej vlastnosti. Oproti priadzam z bavlny, ovčej vlny alebo akrylu totiž nemáme v merine tak dlho pocit chladu, keď sa spotíme. Netvrdím, že v merine sa človek nespotí. Ale merino vlna absorbuje vlhkosť do 30% svojho objemu, ktorá sa v nej ľahšie zahreje. Navyše nezapácha ani po dlhšom nosení, častom spotení sa. Stačí ju vyvetrať, nechať voľne vysušiť.


Tieto fakty som síce vyčítala z internetu, no chcela som sa aj sama presvedčiť, ako to je naozaj. Testovala som tieto nové doplnky počas niekoľkých týždňov denne počas ranného behu. A schválne som si ich nechala na hlave a na krku aj po príchode domov do tepla, keď sa väčšinou ešte viac začnem potiť. Po chvíli som zistila, že naozaj na hlave a krku mi nie je tak chladno ako pod bavlneným tričkom. Funguje to.  :)


Zatiaľ v tejto jarnej fáze ponúkam tenšiu čelenku, vhodnú na šport ca. od 6 do -2 °C (na bežné nosenie ca. od 10 do 4 °C) a k nej tenký šálik, ktorý môžete jeden a pol až dvakrát ovinúť okolo krku, tenký koniec vopchať do dierky a uviazať uzlík. Tento šálik je praktický pre športy, zmestí sa aj pod tesnú športovú bundu a je menej náročný na spotrebu vlny a výrobného času než klasický nákrčník (čo sa odráža aj na cene). Tieto doplnky ocenia vysokohorskí turisti aj v lete, keď na horách ráno a večer klesnú teploty.

merino doplnky

merino doplnky

merino doplnky

merino doplnky


Všetky tieto doplnky sú ručne upletené z kvalitnej 100% merino priadze RIOS od Malabrigo Yarn (Peru/Uruguaj), dajú sa nosiť aj priamo na tele (next-to-skin-wear). Malabrigo používa vlnu výlučne z Non-Mulesed chovu (netrápené ovečky) a okrem čiernej a bielej sú ručne farbené. Vybrala som zatiaľ 10 farebných odtieňov (dámske, pánske – podľa vkusu):


Kolekcia RUNNER (športové farby):
- tmavá ružová krikľavá
- svetlá žltozelená krikľavá
- svetlá tyrkysová
- tmavá modrošedá
- tyrkysovo-fialová viacfarebná (prelínajú sa tyrkysová, modrá, šedá, zelená, fialkastá)

merino doplnky

Kolekcia ESCAPE (natúr farby):
- svetlozelená
- tehlová
- zeleno-hnedá viacfarebná (prelínajú sa zelená, hnedá, modrá)
- fialovo-zelená viacfarebná (prelínajú sa fialová, bordová, zelená, hnedá, žltá)
- béžovo-šedá viacfarebná (prelínajú sa béžová, čierna, hnedá, šedá)

merino doplnky

Celý projekt mal prísť už trocha skôr, no vývoj, testovanie, výroba, fotenie mi zabrali akosi viac času a spustenie predaja sa posunulo na marec.  :)

merino doplnky

fotenie produktov

V ďalšej fáze – koncom leta – pribudnú v mojej galérii k týmto doplnkom aj bezprstové rukavice, zateplené čelenky a čiapky na tuhú zimu a aj pre takýchto odvážlivcov.  :)

otuzovanie

(nemusela som ho nútiť, otužuje rád)  :)


Galéria ovin sa teda začína pomaly meniť. Ešte ostávajú v ponuke aj módne doplnky, šatky a pončá, no väčšina z nich sa už po vypredaní zásob do mojej ponuky nevrátia.


Prajem veľa radosti zo športu a pevné zdravie!
Angelika

Komentáre

Mdekor Krásne, pohodlné a praktické. Prajem všetko dobré ... veľa zdravia a nech sa Vám darí :-)

2021-03-04 06:51:19

ovin Ďakujem :)

2021-03-04 06:55:14

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Športový šálik RUNNER unisex, 100% merino - 13096315_Športový šálik RUNNER unisex, 100% merino by ovin
 Páči sa 80 ľudom
21,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »