Domov » Žurnál+ » Autor: Natália Hermysová

Žurnál+

Výrobný proces

Natália H. » Tvorba / 2019-06-21 07:00:01 /  7 komentárov / 36 lajkov

Vážení priatelia, v článku sa budem venovať a priblížim Vám celý výrobný proces mojich a následne Vašich produktov.

Tento článok som sa rozhodla napísať preto, aby ste vedeli, čím všetkým si Vaše produkty počas výroby prešli a poznali ich pôvod od úplného nápadu a začiatku výroby až po moment, kedy Vám kuriér zazvoní na dvere.

Tiež by Vám tento článok mal pomôcť spraviť si názor a pochopiť cenotvorbu mnou vyrábaných a dodávaných produktov a koľko času zaberie tieto produkty vyrobiť. Každý jeden môj produkt je vytvorený s láskou k šitiu a k tradičnej ručnej práci z prémiových materiálov, ktoré sú šetrné k prírode.

Pri výrobe sa maximálne snažím redukovať používanie jednorazových plastov a používať materiály, ktoré možno použiť viackrát s tým, že sa snažím využiť všetky materiály, ktoré mám dostupné pri produkovaní čo najmenšieho množstva odpadu.

Už pri nákupe používam svoju tašku, v bezobalovej drogérii čapujem prostriedky do sklenených nádob, pri objednávkach objednávam čo najviac materiálov na jedenkrát, ak využívam dodanie kuriérom a pri rezaní sa držím kréda „dvakrát meraj a raz rež“, pričom využívam každý jeden odrezaný centimeter látky.

Okrem toho, že využívam klasické bavlny z galantérie, tak u mňa nájdete aj prémiové dizajnérske bavlny, no taktiež vo svojich produktoch využívam aj látky, ktoré odkupujem od väčších výrobcov. Tie sú pre nich už odpad a sú nepoužiteľné, avšak ja ho pretváram možno práve na Váš produkt. Samozrejme nie je odpad ako odpad a každý kúsoček látky prejde dôkladnou kontrolou kvality. Pri balení momentálne testujem sáčky z recyklovanej kukurice a každé priložené venovanie je ručne napísané a opečiatkované na recyklovanom papieri.

NÁPAD A VÝBER

Čo sa týka výroby alebo konečného produktu, vždy sa začína nápadom či už mojím alebo na základe Vašich požiadaviek a predstáv. Nepoužívam predpripravené kolekcie látok, ale každý produkt sa snažím prispôsobiť osobným požiadavkám a potrebám klienta. Ku každému pristupujem individuálne. Moje otázky možno niektorí považujú za osobné, avšak netreba sa báť, je to len za účelom spoznania osoby klienta, aby som následne mohla vyrobiť produkt, ktorý bude spĺňať požadované kritériá a maximálne Vám vyhovoval po všetkých stránkach. V niektorých prípadoch majú klienti jasnú predstavu o tom, čo chcú do posledných detailov, niektorí chcú iba niečo pekné, čo sa im bude páčiť. Páči sa im veľa materiálov, ale v konečnom dôsledku by kombinácia všetkých nevyzerala možno tak dobre, ako by sa mohlo očakávať. Práve tu prichádza jedna z najťažších úloh a to je zaobstaranie látky. To niekedy zaberie hodiny strávené na internete porovnávaním cien výrobcov, kvality, čítaním recenzií, avšak niekedy sa aj na mňa usmeje šťastie a stačí, keď odbehnem do mojej obľúbenej malej galantérie s tou najochotnejšou pani majiteľkou, ktorá mi niekedy vie nájsť a dať to, čo nedokáže ani google. Ďalej už je mojou úlohou nakombinovať farby a vzory látky, tak aby všetko sedelo a vyhovovalo Vašim požiadavkám.

OŠETRENIE LÁTOK

Ešte predtým, ako sa pustím do šitia, prechádza každá látka mokrým procesom a záťažovým parným žehlením, ktoré zbavia látku prebytočných farieb, nečistôt a baktérií. Látky sú ošetrované výhradne ekologickými hypoalergénnymi pracími gélmi z certifikovanej bezobalovej drogérie. Sú sušené na čerstvom vzduchu v prírode a skladované v nefajčiarskom prostredí bez zvierat.

REZANIE NA MILIMETER PRESNE

V tomto kroku som veľmi vďačná za môj na mieru vyrobený rezací stôl, ktorý mi uľahčuje každodennú prácu a taktiež rotačný rezač, ktorý robí zázraky, no zároveň moje ruky už viackrát poznačil.

Pri šití nepoužívam predpripravené „jellyrolls“ ani „fat quaters“ z dizajnérskych kolekcií. Každú latku si starostlivo vyberiem, potom narežem, najprv na väčšie kusy a neskôr upravujem každý kúsoček na milimeter presne.

SKLADANIE PUZZLE

Ako som už v sekcii "nápad a výber" spomínala, tu prichádza tá ťažšia časť. Všetko spojiť tak, aby to sedelo a páčilo sa najprv mne a môjmu oku a neskôr aj klientom. Ale verte mi, je to ťažšie ako skladať puzzle, pretože jednotlivé kúsky látky niekedy nezapadnú na prvýkrát a stáva sa mi, že sa okolo stola nachodím nespočetne veľakrát, pokiaľ výsledný produkt vyskladám do konečnej podoby.

PINKUJEŠ, PINKUJEM, PINKUJEME

Pre mňa osobne je toto veľmi upokojujúca činnosť, ktorá zaberá veľa času, ale na druhej strane šetrí čas, ktorý by zaberalo páranie.

ŠITIE

Áno, až v tomto bode sa dostávam k samotnému šitiu, ktoré často nezaberie toľko času, ako procesy medzi ním a samotná príprava predchádzajúca šitiu.

PERSONALIZÁCIA

Každý produkt odo mňa je iný a jedinečný a snažím sa držať konceptu "#oneofakind", čo znamená, že dva rovnaké produkty u mňa nikdy nenájdete. Personalizácia je však už o niečom inom a zahŕňa ručné vyšívanie mena, znaku alebo inicálky klasickou perlovkou na drevenom krúžku. Každý produkt je potom ešte osobnejší a bližší srdcu každého zákazníka.

BALENIE

Pri výrobe produktov som sa rozhodla použiť a zakomponovať naozaj každý kúsoček odrezanej látky a preto vznikol nápad vytvoriť a použiť mašle na previazanie produktu. Ale ako produkt zabaliť tak, aby sa nepoškodil a zároveň šetril prírodu ? Túto otázku sme si so "zerowastesk" kládli dlho. Nakoniec som sa rozhodla dať šancu sáčkom z kukurice a namiesto klasických bielych papierov použiť recyklované, kde si každý klient nájde personalizované poďakovanie s pečiatkou a návod na údržbu produktu s maličkým darčekom, ktorého využitím mi môžete pomôcť zvýšiť povedomie o mojej značke.

DODANIE A EXPEDÍCIA

Produkt si môžete po osobnom dohovore vyzdvihnúť u mňa v Pezinku, môžete využiť služby dodania kuriérom DHL alebo prostredníctvom dodania balíka na poštu.

Tu sa moja cesta s produktom rozchádza a končí a začína tá Vaša.

Ak ste s produktom spokojní, nič ma nepoteší viac ako spätná väzba, či už osobne prostredníctvom správy alebo uverejnením recenzie.
Tie pozitívne ma vždy príjemne potešia a povzbudia. Ak by sa stalo niečo, s čím by ste neboli spokojní, tak ma prosím kontaktujte a ja sa pokúsim vyriešiť všetko k Vašej spokojnosti.

Každá konštruktívna kritika ma vie posunúť dopredu a následne sa v budúcnosti budem vedieť vyvarovať veciam, s ktorými by ste nemuseli byť spokojní.

Buďte pri Vašej kritike otvorení a konštruktívni, no prosím myslite na to, že sa jedná o ručnú prácu, ktorá zaberá veľa času, niekedy sĺz aj krvi, lebo tie rotačné rezače sú naozaj ostré a nie vždy je všetko perfektné.

Som predsa len človek a nie stroj a "pretty imperfections" alebo pekné nedokonalosti sa občas vyskytnú, avšak majte na pamäti, že produkt s ktorým by som nebola spokojná, by moju dielňu nikdy neopustil.

Do každého jedného produktu vkladám okrem dôkladne vybraných materiálov aj svoje srdce a takmer všetok svoj voľný čas.

Preto budem neskutočne rada a vďačná, ak túto prácu oceníte a podporíte Vaším nákupom práve u mňa.

S pozdravom a úctou,

Natálka

Komentáre

TvoreNina dobré čítanie, pekné fotky a podľa nich vidím, že aj útulná dielnička :) držím palce

2019-06-18 13:27:05

odNatalky Ďakujem krásne :) dielnička priamo v "detskej izbe" .

2019-06-18 22:29:381x

annya Úplne sa stotožňujem s tým ako si opísala výrobný proces Natálka. Dávam ti za pravdu, že príprava zaberie oveľa viac času ako samotná výroba. My, čo vyrábame to všetci dobre vieme, len škoda, že niektorí zákazníci majú svoju vlastnú predstavu o výrobe a tak sa im zdá cena za výrobok vysoká. Dobrý žurnál, pekné výrobky, držím palce ;)

2019-06-21 08:48:133x

odNatalky Ďakujem :) je to naozaj tak ľudia v dnešnej dobe ťažko ocenia runú prácu nad ktorou výrobca strávi dlhé hodiny často krát kvázi zadarmo...

2019-06-21 10:35:253x

Ihlicky Ja by som si tie deky rada pozrela "nepokrkvané", myslím fotky pri jednotlivom tovare. Keď sú zatočené alebo navinuté, nevidno tie látky a teda ani piplačku pri vyberaní a aranžovaní látok, hm?

2019-06-21 12:37:012x

odNatalky Super nápad :) Pri najbližšom fotení to určite tak skúsim odfotiť. snažili sme sa totiž zmestiť celú jednu deku na jedu foto

2019-06-21 22:36:471x

MirianaOli Ručnej práci, aby bola skutočne originálna predchádza veľa námahy, ktorá nie je oceňovaná, to je pravda; pekné vecičky, želám veľa úspechov:)

2019-06-22 13:25:511x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Námornícka modro biela minky deka / Námorník 03 - 10793731_Námornícka modro biela minky deka / Námorník 03 by odNatalky
 1 komentárov
 Páči sa 9 ľudom
100,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »