Domov » Žurnál+ » Autor: Živa Janoušková

Žurnál+

Obrazy srdca, príbehy duše

Živa J. » Pozvánky a Reportáže / 2020-05-02 19:12:14 /  2 komentáre / 8 lajkov

Keď som bola dieťa, myslela som si, že zmyslom života človeka je niekým sa stať a „niečo“ dokázať. Stotožňovala som sa s rolami a nálepkami, ktoré mi dala rodina a spoločnosť. Teraz už viem, že skutočným zmyslom života je život samotný. Prežívať každý deň naplno, akoby bol ten posledný. Milovať. Robiť to, čo človeka baví a napĺňa jeho srdce láskou. A tak to robím.

Mojou vášňou je tvorenie- prinášanie vízií do hmotného, viditeľného sveta. Moje poslanie je objavovať krásu vo svete ktorý ma obklopuje a preniesť to pohnutie duše, ktoré pri tom zažívam cez svoje obrazy k ostatným ľuďom. Moje obrazy rozprávajú príbehy pre tých čo chcú počúvať.

Obrazy maľujem v stave rozjímania, kedy ma obraz vtiahne do seba natoľko že moja ruka je len nástrojom na zaznamenanie dialógu s niečím čo ma ďaleko prevyšuje.  Vynárajú sa mýtické postavy, posvätné symboly, fantastické krajiny... Dostanem sa do plynutia v bezčasí a snažím sa čo najpresnejšie "popísať" tento stav pomocou štetcov a farieb.

V mojich obrazoch sa veľmi často objavuje téma ženstva. Je to moja mnohoročná inšpirácia zo ženských kruhov, ktoré organizujem. 

Keď zrovna nemaľujem, venujem sa svojej pol hektárovej záhrade. Pestujem kvety, liečivé bylinky, zeleninu a ovocné stromy podľa permakultúrnych princípov. V prírode nachádzam nevyčerpateľnú inšpiráciu a takisto kľud a harmóniu.

Komentáre

JASNAaHORISLAV Pekné a výstižné ....

2020-05-04 15:18:181x

obrazy.srdca Ďakujem!

2020-05-11 17:15:26

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

obrazy.srdca
obrazy.srdca

Mojím umeleckým poslaním je priniesť do sveta viac svetla. Cítim, že každý môj obraz môže byť pre toho kto si ho zadováži pomôckou k znovu nájdeniu cesty k zdroju vlastnej sily a harmonizovať priestor okolo nás.
Maľujem aj obrazy na objednávku.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »