Žurnál+

Šanca pre odpad

P
nosimumenie16 predaných ks, 13 hodnotení

Dominika V. » Tvorba / 2021-10-16 13:00:01 /  Pridaj komentár / 18 lajkov

Poznáte to? Nakupujete, šijete a uskladňujete zvyšky. Veď raz ich na niečo určite použijeme. Prejde rok, dva a potom ich darujete alebo vyhadzujete, lebo zo zvyškov vám rastie veža a také väčšie skladisko. 

Aj my sme občas takto bezhlavo kupovali, uskladňovali a potom darovali, lebo už nebolo ako zužitkovať daný materiál. No s tým, ako prišlo tvorenie slow fashion a zmena našich návykov v bežnom živote, sme hľadali spôsob, ako takúto zmenu spraviť aj v našej dielni. 

A čo teda? Našli sme túto zmenu? 

V prvom rade sme prestali nakupovať viac, než potrebujeme a vďaka tomu nám ostáva aj menej odpadu.

Ak nás poznáte viete, že na jar vznikla kolekcia šiat, ktorá bola vyskladaná práve z kúskov vytvorených z odpadového materiálu. Dlho sme nelenili a na zimu sme opäť vytiahli nejaké prebytočné materiály, odstrižky a začali tvoriť. Tentokrát niečo úplne iné, ako sme zvykli.

Tak si poďte pozrieť, čo vďaka tejto tvorivosti vzniklo.

Ružová bombera

Minulú zimu sme z tejto krásnej ružovej látky vytvárali svetre a tento rok sme zvyšnej látke dali šancu a vytvorili takúto štýlovú bomberu. No a táto bombera nie je len pre také cukríkové princezné, ale pre všetkých, ktorí chcú do svojho jesenného outfitu pridať trochu farby.

 

 

Dlhý sveter line

Ten u nás nájdete rovno v dvoch farbách a prečo? Tento úplet sme objednávali počas lockdownu a priznáme sa, že sme ho chceli využiť úplne inak. No tento čierny svojou textúrou a tým, aký je tenký, sa nám viac hodil na takýto štýlový a pohodlný sveter. Tak načo to meniť? 

 

 

Terakotový sme vytvárali opäť z prebytočného materiálu. Ak sa pozriete do našej galérie, nájdete aj terakotové nohavice, na ktoré bol použitý rovnaký úplet.

 

 

Jedna z ďalších štýlových kúskov je aj Bombera Feathers

Nemusíte sa báť, neobsahuje reálne perie. :D Túto zaujímavú látku sme kúpili dávnejšie a nejak sme ju nechávali "odležať" až sme došli do doby, kedy sme prestali tvoriť z umelých materiálov a tak si ďalej ležala na svojom mieste. 

Preto sme sa rozhodli dať jej šancu, aj napriek tomu, že je polyesterová, je veľmi pohodlná. Podšili sme ju bavlnou pre väčší komfort a na ulici vám ju bude nejeden človek závidieť.

 

 

Úplne posledným kúskom je táto vlnená vesta, ktorá vás skvelo zohreje počas chladných rán a večerov.

Musíte uznať, že vyhodiť vlnenú látku by bol hriech a práve preto aj z toho maličkého kúsku, ktorý nám zostal, vznikla táto jedinečná vesta. Je príjemná, podšitá krásnou zebrovou látkou a skvelo poslúži na tento jesenný čas. Poznáte to? Idete ráno do práce a je vám zima, potom cez deň sa počasie na chvíľku zohreje a večer vás opäť zahaľuje do zimy. Práve na tieto chvíle môžete využiť našu vestu. No samozrejme aj na všetky iné, kedy budete mať pocit, že chcete objatie a zohriatie vo forme vlnenej vesty.

 

 

V závere sme rady, že takéto kúsky posúvajú našu kreativitu, no tiež nás teší, že tých zbytkov či odpadu je menej. No a ak sa pýtate či vyhadzujeme tie menšie odrezky, odpoveď je, že z nich vytvárame čo najviac darčekov pre vás, k vašim jedinečným objednávkam. Vďaka tomu si aj oni nájdu miesto inde ako v koši.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Čierny sveter dlhý line  - 13714249_Čierny sveter dlhý line by nosimumenie
 Páči sa 13 ľudom
46,- €
 - Ružová bombera - 13793278_Ružová bombera by nosimumenie
 Páči sa 7 ľudom
65,- €
 - Bombera feathers - 13797719_Bombera feathers by nosimumenie
 Páči sa 4 ľudom
65,- €
 - Terrakota sveter dlhý line - 13803555_Terrakota sveter dlhý line by nosimumenie
 Páči sa 6 ľudom
47,- €
 - Vesta vlnená sivá - 13813899_Vesta vlnená sivá by nosimumenie
 Páči sa 5 ľudom
49,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »