Domov » Žurnál+ » Autor:

Žurnál+

Študenti dizajnu šijú z odpadovej látky od značky Noa!

. » Pozvánky a Reportáže / 2021-10-10 20:02:48 /  Pridaj komentár / 5 lajkov

V Noa! vyrábame bavlnené vreckovky a pri výrobe nám ostáva aj látka, ktorú nevieme využiť. Spojili sme sa s bratislavskou Školou dizajnu a spoločne vymysleli projekt, ktorý učí študentov využiť na tvorbu každý kúsok látky.

Chceli sme, aby žiadna látka nevyšla nazmar. Tú, ktorú sme nevedeli využiť na tvorbu našich produktov, sme preto darovali škole. Oni ušetria na nákupe látky a my sme radi, že namiesto odpadu spolu vytvoríme niečo zmysluplné.

Študenti dostali zadanie vymyslieť nositeľné oblečenie zo zvyškov látky. Mali týždeň na to, aby prišli s nápadom, urobili strih a ušili svoj výtvor.

„Chceme študentov učiť rozmýšľať ekologicky a viesť ich k tvorbe udržateľnej módy. Jedným zo spôsobov je ukázať im, ako to, čo je pre jedného odpad, môže byť pre iného poklad. Nech sa zaoberajú tým, ako efektívne využívať všetky zdroje“, povedala Henrieta Tholt zo Školy dizajnu.

Na vzniknutých modeloch vidíte, že študenti to poňali veľmi kreatívne a dokázali humor, farebnosť a originalitu vreckoviek preniesť aj na svoje výtvory.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
noa
noa
227 predaných ks, 24 hodnotení

Noa! chce baviť ľudí vtipom a kreatívnym dizajnom. Chce učiť ľudí menej používať veci na jednorazové použitie a radšej hľadať ich dlhodobé alternatívy.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »