Žurnál+

"Nadpozemské" makramé kvetináče

P
nisi.studio779 predaných ks, 325 hodnotení

Silvia L. » Tvorba / 2021-07-20 07:00:01 /  4 komentáre / 23 lajkov / 431x zobrazený

Makramé závesné kvetináče sa stávajú už pomaly štandardným doplnkom domácnosti. Nielenže vyzerajú efektne, ale sú aj praktické, šetria miesto a zútulňujú prázdne priestory. Je až neuveriteľné, ako taký závesný doplnok dokáže z nevábneho kútika vyčariť miesto, kde budú automaticky smerovať vaše pohľady a kochať sa krásou spojenia makramé a kvetín.

 

 

Najnovšie do mojej ponuky pribudol úplne iný štýl držiakov na kvety než doteraz.  Tieto makramé kvetináče vznikli pôvodne na zákazku s požiadavkou, aby bola vypletená spodná časť a vrchné šnúry ostali jednoduché, keďže budú visieť v priestore s vysokým stropom, kde vidno hlavne spodok. A keďže ja milujem nové výzvy v tvorbe, neváhala som ani chvíľu a tak vám dnes môžem  predstaviť makramé závesný kvetináč LUNA. 

 

 

Vytvorila som osem rôznych autorských vzorov. Každý z nich je iný a zároveň pekne ladí s ďalšími, čiže si môžete vybrať samostatne alebo si nakombinovať set držiakov v počte a vo vzoroch, aké sa vám páčia. Nebránim sa ani požiadavke na vytvorenie ďalšieho dizajnu. Tvorba vlastných vzorov je pre mňa výzva a zároveň veľmi vďačná činnosť, pri ktorej sa cítim  trochu viac ako umelec, než remeselník, čiže smelo ma oslovte, ak si prajete svoj vlastný vzor.

 


0 €

Na výrobu ôsmich držiakov som použila skoro 800 metrov makramé šnúr, nespočetné množstvo uzlov a a veľmi veľa hodín vymýšľania vzorov a samotného pletenia. Konkrétne pre tieto kvetináče sme so zákazníčkou zvolili nádherný šedobiely odtieň s nadpozemským názvom Mesačný svit, no vy si môžete vybrať farbu(y), aké len chcete, stačí mi napísať a vzorkovník dostupných odtieňov vám rada pošlem cez správu, prípadne poradím s výberom pre konkrétny priestor.

 

 

 

 

Celú ponuku týchto ručne pletených krások si môžete pozrieť tu:  https://www.sashe.sk/Sisushka/detail/makrame-zavesny-kvetinac-luna?hash=1626278070#

 

 

 

Makramé kvetináč LUNA má bohato vypletanú spodnú kvetináčovú časť, ktorá pohodlne ukryje aj dizajnovo skromnejší kvetináč a tak sa stáva ozdobou sama o sebe. Na doplnenie už stačí len pekná izbovka, ideálne nie ťahačka, ale izbový kvet, ktorý rastie dohora, aby sa zbytočne nezakryla najzaujímavejšia spodná zdobená časť. Na popínavé rastlinky sú vhodnejšie makramé držiaky iného typu, ktoré tiež nájdete v mojej ponuke, celú aktuálnu ponuku môžete nájsť na tomto odkaze: https://www.sashe.sk/Sisushka/moje/makrame-kvetinac

 

Keď som dokončila aj posledný zo série objednaných kvetináčov, vedela som, že tento set si zaslúži špeciálny fotošút. A aj som presne vedela, kde ich chcem nafotiť. Pri prechádzkach počas lockdownu sme ešte minulý rok s rodinou natrafili na opustené skleníky. Keď sme sa náhodou ocitli vo vnútri jedného, pri hľadaní psíkov, ktorí tam utiekli za líškou, zostala som očarená týmto priestorom.  Popínavé šípové ruže prerastajúce cez rozbité sklá, divoko zarastená príroda v spojení s industriálnymi zhrdzavenými rúrami - to by bola škoda nevyužiť. Síce som čakala viac ako rok, ale nakoniec prišla príležitosť nafotiť makramé aj tam. A výsledok stál za to.

 

 

 

Zábavná chvíľka nastala, keď som tam rozvešala kvetináče a moja duša sa kochala, ako snivo romanticky to vyzerá...a vtom môj manžel zabil poznámku: "to vyzerá super, ako scéna z Votrelca, keď tam boli položené tie mimozemské vajcia" :)))

 

 

 

 

Fotenie kvetináčov teda dopadlo úspešne, veď posúďte sami.

Veľmi sa teším z fotiek aj samotného výrobku a verím, že sa vám páčia rovnako ako mne, či už tam vidíte romantiku alebo sci-fi :))

 

 

Vaša makramistka

Sisa

Komentáre

huki krásne a skvelý výber miesta na fotenie:)

2021-07-14 20:09:121x

AdharaDecor Aj ja skúšam robiť makramé kvetináče, ale zďaleka nie také zložité ako vy. No nevšimla som si v iných domácnostiach ani jeden jediný. :-)

2021-07-15 09:47:17

nisi.studio Vážne? Ja ich vidím už skoro všade, kde prídem...a nielen darčeky od mňa :))...ale možno si to len viac všímam, aj v telke a filmoch často zbadám makramé, bude to asi profesionálna deformácia :D... držím palce pri tvorbe ❤️

2021-07-15 11:47:35

MirianaOli Krásne a originálne:)

2021-07-20 09:23:181x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Makramé závesný kvetináč LUNA (A) - 13547296_Makramé závesný kvetináč LUNA (A) by nisi.studio
 Páči sa 122 ľudom
42 €
 - Makramé závesný kvetináč LUNA (B) - 13547264_Makramé závesný kvetináč LUNA (B) by nisi.studio
 Páči sa 122 ľudom
36 €
 - Makramé závesný kvetináč LUNA (D) - 13547269_Makramé závesný kvetináč LUNA (D) by nisi.studio
 Páči sa 122 ľudom
42 €
 - Makramé závesný kvetináč LUNA (G) - 13547276_Makramé závesný kvetináč LUNA (G) by nisi.studio
 Páči sa 122 ľudom
42 €
 - Makramé závesný kvetináč LUNA (H) - 13547302_Makramé závesný kvetináč LUNA (H) by nisi.studio
 Páči sa 122 ľudom
39 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »