Domov » Žurnál+ » Autor: Silvia Leško

Žurnál+

Makramé svadobné inšpirácie

Silvia L. » Tvorba / 2021-09-03 07:00:01 /  2 komentáre / 13 lajkov / 187x zobrazený

Bohémskosť v dizajne a doplnkoch sa objavuje už pár rokov a naberá stále viac na intenzite, tak čo by ste povedali na svadobnú inšpiráciu v podobe boho makramé výzdoby?

Potreba voľnosti a návratu k prírode je v dnešnej dobe veľmi aktuálna a preto sa niet čo čudovať, že po tomto nežnom trende siahajú dizajnéri a návrhári z celého sveta. Bohémsky svadobný štýl sa zdôrazňuje najmä uvoľnenou kvetinovou výzdobou s použitím napr. lúčnych kvetín, sušených a pampasových tráv, halúzok a iných darov prírody a často aj použitím makramé doplnkov a dekorácií. Veľkú rolu tu zohrávajú prírodné materiály, ručná práca, jedinečnosť a návrat k jednoduchosti. Zaujímavé prvky ako drevené a kované slavobrány, lapače snov, čipky, makramé ozdoby a rôzne retro doplnky vnášajú do výzdoby snivosť a tú pravú romantiku. Ak máte navyše to šťastie a váš svadobný priestor je sám o sebe originálny a v prírodnom duchu, bude vám tvoriť dokonalú kulisu práve k takémuto nadčasovému štýlu svadby. Veľkou výhodou použitia makramé je aj to, že krásne dopĺňa nielen typický bohémsky štýl, ale vďaka variabilite vzorov sa rovnako skvele hodí k tradičnej alebo modernej výzdobe, škandinávskemu či  minimalistickému dekoru.

  

Rozviate strapce a pletence dokážu vniesť do svadobnej výzdoby punc originality a zdôrazniť radostnú atmosféru svadobnej hostiny. Veď kedy inokedy by sme sa mali cítiť povznesene a uvoľnene, ak nie na oslave lásky dvoch ľudí? Makramé môžete zakomponovať do dekoru veľkolepo napr. v podobe slavobrány, alebo len menšími doplnkami ako sú svietniky či kvetináče, ktoré dokážu navodiť nefalšovaný nádych romantiky.

Vyzdobiť svadbu mojim milovaným makramé bol môj veľký sen. Pravdupovediac, kebyže mám svadbu dnes, tak je určite ešte viac retro a bohémska ako bola moja vlastná a jednoznačne plná makramé detailov. Tento profesionálny sen sa mi splnil, keď som dostala šancu vo forme spolupráce na svadobnom fotení v Stodole Zlatník. Veruže ani keby som chcela, nenájdem krajšie miesto na zachytenie bohémsky ladenej svadby. Stodolu vlastnia talentovaní a milí manželia, ktorí tam vybudovali oázu pokoja a vidieckej romantiky. Ich voňavá záhrada plná ruží, levandule a iných kvetinových pokladov, jazierko, sad s retro maringotkou, originálne zákutia na sedenie, no a samozrejme samotná stodola, to je vám jedna úžasná zhmotnená romanca. Priestor priam stvorený pre snovú bohémsku svadbu. Majiteľka Martina dala dokopy tím skvelých ľudí a spoločne sme strávili jedno príjemné letné popoludnie nafotením svadobného editoriálu.

Za fotoapáratom stál jeden zo špičkových slovenských (nielen) svadobných fotografov Marek Lukáč http://www.mareklukac.com/. Väčšina použitých fotiek je práve jeho dielom (viď vodoznak). Krásnu modelku Beu zdobili svadobné šaty z ateliéru Veronika Kostkova Wedding Atelier https://www.veronikakostkova.com/, jej princeznovské vlasy upravila Nicol z prešovského vlasového štúdiaVlasmejker https://vlasmejker.sk/ a nežný makeup bol dielom Martiny z Beauty by Tina https://www.facebook.com/BeautybyTinaMK/. O kvetinovú výzdobu sa postarala Lenka z Kvetinového štúdia Lily https://www.facebook.com/Lilykvetinovestudio/ a makramé dekor a doplnky sú z mojej dielne NISI Studio https://www.sashe.sk/Sisushka.

A tu je celý náš hviezdny svadobný tím pekne pokope :)

V tomto článku vám chcem predovšetkým ukázať niekoľko makramé inšpiratívnych nápadov pre svadobnú výzdobu a doplnky.

Jednoznačne najväčším kúskom je slavobrána. Makramé svadobná stena dokáže dať wow efekt každej svadbe a je fantastickým doplnkom na fotenie. V tomto prípade si majiteľka stodoly dala vyrobiť kovový kruh, na ktorý sme upevnili jemný makramé záves, ktorý sa dozdobil kvetmi. Záves sa dá použiť aj na iných miestach, v interiéri či vonku, všade vytvorí skvelú kulisu, buď samostatne, alebo doplnený kvetinovou výzdobou, svetielkami, alebo napríklad fotkami zaľúbeného páru.

Ďalšie makramé dekoračné kúsky, ktoré sa dajú použiť vo výzdobe svadobnej sály sú napr. makramé držiaky na kvety, ktoré dopĺňajú romantické svietniky a zeleň na brezovom konári nad stolmi,

alebo padavý makramé stredový obrus na stôl ako alternatíva k zaužívaným jutovým stolným behúňom.

Nevesty môžu využiť jemné vílovsky ladené makramé doplnky/ čelenky do vlasov... Pre odvážne bohémky je tu aj inšpirácia s makramé ozdobou na slamennom klobúku, ktorý na fotenie zapožičala Soňa z Tvoriť a ľúbiť.

Kvety sa dajú taktiež dozdobiť nežnými makramé obalmi. Svadobná kytica sa bude zaujímavo vynímať doplnená vypletaným makramé namiesto tradičnej mašle či čipky. Je to veľmi pôsobivé v nevestiných rukách aj na fotkách.

Makramé doplnky sa dajú použiť napr. na svietnikoch, vázach či stenách svadobnej sály. V tomto prípade vydarene doladili romantickú atmosféru zátiší stodoly s retro a upcyklovanými dekoračnými predmetmi.

Veľmi pekný nápad sú aj stoličky zdobené makramé prehozmi alebo napríklad milé makramé kľúčenky ako originálny spomienkový dar pre hostí.

Fantázii sa medze nekladú a inšpirácií na makramé výzdobu je nekonečné množstvo, či už chcete len pár jemných detailov, alebo vypletenú celú svadbu :)

Budúce nevesty, verím, že vás tento článok a galéria navnadia a poskytnú inšpiráciu na uvoľnenú,  prírodne ladenú výzdobu pre váš veľký deň. Ak si želáte vytvoriť jedinečný kúsok alebo viac menších doplnkov z makramé, neváhajte mi napísať vašu predstavu, bude pre mňa veľkou poctou byť takto súčasťou oslavy lásky a šťastia dvoch zamilovaných ľudí.

Vaša makramistka

Sisa

Komentáre

Penazenka-L.W Wau, krásne fotografie

2021-08-31 21:50:101x

ZUart Aj my chystáme Bohoo svadbu :)))

2021-09-03 08:45:501x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
nisi.studio
nisi.studio
779 predaných ks, 325 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Ručne pletené vecičky vyrobené technikou makramé, neprehliadnuteľné v bytovom dizajne a v štýlových módnych doplnkoch .

Tvorím aj na zákazku, neváhajte a napíšte mi svoje makramé želanie :)

Informácie


Pôvodné meno Sisushka

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Makramé závesná dekorácia ANGEL WINGS - 13557606_Makramé závesná dekorácia ANGEL WINGS by nisi.studio
 6 komentárov
 Páči sa 63 ľudom
35 €
 - Makramé tienidlo na lampu DRAPES - 11593886_Makramé tienidlo na lampu DRAPES by nisi.studio
 4 komentárov
 Páči sa 76 ľudom
80 €
 - Makramé závesná dekorácia GRATITUDE  - 13344056_Makramé závesná dekorácia GRATITUDE by nisi.studio
 2 komentárov
 Páči sa 111 ľudom
85 €
 - Makramé čelenka BELLE - 12397091_Makramé čelenka BELLE by nisi.studio
 Páči sa 38 ľudom
10 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »