Žurnál+

Ako si môžete pomôcť v tejto ťažkej dobe?

P
nikkita2667 predaných ks, 1303 hodnotení

Veronika B. » Rady predajcom / 2020-03-24 07:00:01 /  5 komentárov / 46 lajkov

Výnimočný stav, ktorý ochromil našu krajinu, asi nik z nás nečakal. Táto kríza, tento stav, kedy takmer nikto nekupuje nič iné okrem potravín, drogérie a rúšok, má na veľa drobných podnikateľov zničujúci dopad. Existencia malých živnostníkov a firiem je v troskách. A od našej trpezlivosti a spolupatričnosti závisí budúcnosť nielen našich rodín, ale celej spoločnosti. 

 

Ak vás táto kríza zastihla nepripravených a nemáte finančný vankúš či zásobu, ktorú viete vytiahnuť, skúste sa zamyslieť, či si neviete pomôcť inak. Skúste ponúknuť to, čo ovládate najlepšie, vo forme online produktov - voľný čas, ktorý sme dostali k dispozícii, veľa ľudí využíva na vzdelávanie, naučenie sa niečoho nového alebo zlepšenie sa. Ak napríklad háčkujete, šijete, robíte živicové šperky či makramé, vyskúšajte okrem svojich výrobkov ponúknuť: 

 

  • Ebook - krátky ebook s postupmi, pomôckami či radami pre začínajúcich vo vašej oblasti.
  • Online kurz - natočte sériu krátkych videí o tom, čo vyrábate, ako to vyrábate, s presnými postupmi, tipmi a radami. 
  • Online konzultácie - skúste ponúknuť konzultácie tým, ktorí možno bojujú s niečím, čím ste si vy sami prešli a viete im pomôcť.
  • Návody a inštrukcie - háčkujete, šijete alebo robíte grafiku? Máte k dispozícii vlastné vzory a návody? Ponúknite ich na predaj. 
  • Zamerajte sa na zahraničie - ak ovládate napríklad angličtinu, teraz je ten správny čas rozkukať sa a ponúknuť vaše vedomosti na predaj do celého sveta. 

 

Ak vám nič z toho nevyhovuje, nezúfajte. Komunikujte cez sociálne siete alebo aj tu na Sashe. Konečne máte čas napísať ten žurnál, ktorý stále odkladáte, pripraviť si promo video alebo len komunikovať s vašimi zákazníkmi. Opýtajte sa ich, ako sa majú, čo ich zaujíma, čo by ocenili. Budujte si vzťah s nimi teraz, keď sú všetci doma a online a vráti sa vám to neskôr, keď si vás zapamätajú a radi u vás nakúpia, keď sa toto celé skončí.

 

Máte iné tipy na to, ako si vypomôcť? Napíšte ich do komentárov, rada ich pridám. A ak máte pre mňa tipy na témy, ktoré by vás zaujímali - z oblasti dizajnu, marketingu či propagácie, dajte vedieť, rada pripravím ďalší článok.

Držte sa a vydržte! Bude dobre.

veronika 

 

Komentáre

EwiMacrame Komunita Sashe.sk je veľmi silná a vie sa navzájom podporovať. Iní nemajú také šťastie. Pamätajme na uzavreté kaviarne, penzióny a iné malé rodinné podniky. Teraz je čas napísať podporné recenzie. Aspoň to...

2020-03-22 19:41:511x

nikkita @EwiMacrame súhlasím. Reštaurácie, fitká, nechtové štúdiá, kaderníctva.... je toho veľa. Verím, že čoskoro bude lepšie.

2020-03-22 19:59:031x

zuzK3 Ja som vytvorila,teda uz davnejsie,taky diy kit- krabicku so vsetkymi predpripravenymi vecami a navodom,any si kazdy doma mohol skusit vyrobumit jednoduchu babiku,aj ked nevie strikovat alebo hacko at..pisem to sem,mozno to niekoho inspiruje.. mozno ako dalsi clanok by mohli byt tipy,co male vylepsovat v tychto casoch,ked po celom dni s detmi uz vecer nie je sila na tvorbu..mna napadli stitky a text na nich,comu sa venujem..ale co take by sa dalo robit,vecer na 30min sustredenia napriklad...

2020-03-23 00:30:59

nikkita @zuzK3 - DIY kity sú výborný nápad!

2020-03-24 11:16:11

NaramkyByEster Výborne Veronika - uz dlhší čas rozmýšľame ako teraz v case ked sme uzavreli dočasne obchod aby sme obmedzním pohybu prispeli k uchovaniu zdravia - predať a odovzdať svetlo, lásku a požehnanie, ktoré vkladáme do naramkov náhrdelnikov -prave teraz -v čase, ked je to prepotrebné!!! Uz včera nám inšpirácia ukazovala prave smer- smery o ktorých píšete - uvidime...ďakujeme a krasny den plny svetla, lásky a slnka želáme :) za NBE TEAM Zuzana :)

2020-03-24 13:57:49
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Kniha + diár + nálepky + taška - 11664594_Kniha + diár + nálepky + taška by nikkita
 Páči sa 13 ľudom
19,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »