Domov » Žurnál+ » Autor: Patricia Navrátilová

Žurnál+

Nový začiatok NELLU s hračkami pre najmenších

Patricia N. » Tvorba / 2022-06-23 13:47:36 /  Pridaj komentár / 8 lajkov

    Po narodení našej vytúženej dcérky Nely na jar minulého roku ma ako blesk z jasného neba zasiahla myšlienka začať sa venovať macramé. Ani neviem prečo. Macramé som evidovala dlhšie, ale nijako ma dovtedy neoslovilo. Teraz to bolo odrazu iné. V hlave som nemala nič iné, akoby človek jasne videl cestu po ktorej má ísť a tak som sa nechal viesť...

.... tým, že som mala doma malé bábätko, som ako prvé začala tvoriť originálne macramé hračky pre najmenšie detičky. Nerada kopírujem, i keď v začiatkoch je ťažké sa učiť bez napodobňovania. Snažila som sa však vložiť do všetkého niečo svoje. Vznikla prvá baby macramé hračka Dážďovka. Vytvorila som ju v štyroch pastelových farbách - natural, staroružovej, mätovej a tmavomodrej.

    Keďže som sa rozhodla tvoriť pre najmenších, vybrala som materiál, ktorý by bol vhodný pre kontakt s detičkami do 3 rokov. Špagáty zo 100 % recyklovanej bavlny najvyššej kvality certifikovaným STANDARD 100 OEKO-TEX v triede I. a nelakované prírodné drevo, na ktorom si malé zlatíčka môžu trénovať pršteky a masírovať boľavé ďasienka. 

    Pri tomto type špagátu som zostala aj pri ostatných výrobkoch, na koľko sa mi s ním príjemne pracovalo a chcela som striktne použiť len 100% recyklovanú bavlnu.

    Ako druhé vzniklo hryzadlo Dúha. V dvoch farebných prevedeniach: natural a v dúhových farbách. Dieťatko si môže vybrať či zabaví svoje ďasienka alebo pršteky.

    Milujem slnko a veľmi sa mi páčilo akým spôsobom sa dá technikou macramé vytvoriť a preto som sa inšpirovala a po pridaní štipky originality vznikli ďalšie dve hračky - Slniečko I. a Slniečko II. Rozdiel spočíva v prvku uprostred, ktorým je buď nelakovaná korálka alebo kružok, s ktorými sa dieťatko príjemne zabaví.

    Čas rýchlo letí a než som sa stihla nazdať, tak z dcérky vyrástol malý chodiaci objaviteľ. Ako malinká zbožňovala žužlať šnúrky a drevené krúžky a hlavne to ma inšpirovalo v tvorbe. Verím preto a teším sa, že sa pre moje macramé hračky nájdu malé rúčky, ktoré sa s nimi zabavia.

Ďakujem za prečítanie a prajem krásne letné dni

Patricia

 

    

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Baby hračka Dážďovka - 14451831_Baby hračka Dážďovka by nellu
 Páči sa 11 ľudom
7,- €
 - Baby hračka Slniečko I. - 14451904_Baby hračka Slniečko I. by nellu
 Páči sa 11 ľudom
8,- €
 - Baby hračka Dúha (Pestrofarebná) - 14454310_Baby hračka Dúha (Pestrofarebná) by nellu
 Páči sa 16 ľudom
7,- €
 - Baby hračka Dúha (Béžová) - 14454314_Baby hračka Dúha (Béžová) by nellu
 Páči sa 16 ľudom
7,- €
 - Baby hračka Slniečko II. - 14556145_Baby hračka Slniečko II. by nellu
 Páči sa 7 ľudom
10,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »