Domov » Žurnál+ » Autor: Patricia Navrátilová

Žurnál+

a čo bolo ďalej...

Patricia N. » Tvorba / 2022-08-14 08:59:07 /  2 komentáre / 12 lajkov

    V predchádzajúcom žurnály som písala o tom ako moje prvé macramé výtvory putovali do krajiny hračiek pre najmenšie detičky, konkrétne medzi hryzadielka a a šnúrkové hračky. Svet uzlíkov ma očaril na toľko, že som sa čoraz viac tešila na chvíle, keď deťúrence zaspia a príde voľná chvíľa pre mňa a môj nový koníček. Všetky tvorivé duše a mamy to poznajú ... keď padne noc, ticho, všetci doma už odfukujú a vtedy sa tvorí najlepšie, keby len tie hodiny tak rýchlo neutekali. 

    Na macramé sa mi najviac páči tá rozmanitosť a nekonečné možnosti. Stačí zmeniť poradie uzlíkov, druh a farbu špagátu a každý jeden kúsok môže byť iný. Ideálne pre moju dušu milujúcu farby a odmietajúcu stereotyp :) a tak som študovala a skúšala uzlíky, orientovala sa vo svete kilometrov špagátov, skúšala rôzne druhy, verná však 100 % recyklovanej bavlne, s ktorou sa mi pracovalo naozaj výborne bez ohľadu na značku. 

    Vznikali moje prvé macramé výtvory. Pri každom som sa ako začiatočník inšpirovala internetom, snažila som sa však vždy vložiť niečo svoje, pretože kopírovanie nie je niečo, s čím by som bola stotožnená. A tak vznikla prvá závesná dekorácia Vanilka a škorica. Keď sa na ňu dívam po pár mesiacoch, tak si vravím, že to nie je úplne ono, ale vtedy som bola hrdá na moje prvé veľké macramé :) 

    Mala som pocit, že si v tom množstve nápadov a inšpirácií ani neviem vybrať, čo idem vyskúšať ako ďalšie. Veľká vďaka patrí dnešnému internetovému svetu, kedy sa človek dostane a má možnosť naučiť toľko vecí. 

    Vplyvom okolností marcového obdobia sa mi veľmi zapáčili Anjelské krídla a povedala som si, že by nebolo na škodu skúsiť ich vyrobiť a ponúknuť. Možno sa niekomu zapáčia. A tak nám na v obývačke začal rásť sivý anjel. Doplnila som ho o zopár drevených nelakovaných korálok a bol na svete. Pripravený chrániť.

    Potom nasledovali ďalšie. Neviem prečo, ale v prípade macramé mi učarovala kombinácia šedá a staroružová a potom horčičová farba. A tak vznikla Nely, pomenovaná po našej dcérke ...

...a Indian Summer.

     Keď sa moja najlepšia kamarátka rozhodla konečne vydať a po troch zmenách termínu kvôli covidu vyzeralo, že tá svadba aj bude :D ... rozmýšľala som, aký originálny svadobný dar zohnať. Niečo pekné osobné a ideálne, aby aj potešilo a nie len zapadalo prachom a tak prišiel nápad vyrobiť macramé v kombinácii s mojimi gratulačnými srdiečkami, ktoré tvorím pod značkou a_la_mimi. Bola to veľká dávka improvizácie, kedy som využila všetky moje zatiaľ nie úplne veľké macramé skúsenosti, ale s výsledkom som bola spokojná. A o to viac, keď mi nadšená nevesta poslala fotku z ich obývačky, kde visí pamiatka na ich veľký deň :)

    Po tomto úspechu samozrejme putovalo toto dielo aj do mojej galérie tu :) takže ak niekto hľadá originálny svadobný dar, kľudne píšte :D

    V ďalšom kroku som skúsila niečo ešte viac praktickejšie a pustila sa do výroby podložiek pod poháre a vznikli Ľúbivé podšálky v tvare srdiečok vo farebnej kombinácii staroružová a prírodná. Pripravené pod Vaše šálky s kávičkou alebo čajíkom.

    Od kedy som spoznala macramé, obdivovala som kruhové diela, či už so zrkadlovou výplňou alebo bez. Veľmi sa mi to páčilo a tešila som sa, ako to vyskúšam. A musím povedať, že proces tvorby môjho Slnka som si veľmi užívala. Milujem sýtožltú a sledovať ako to celé rastie a vzniká bolo úžasné. To je jedna z vecí, čo ma na macramé baví. Že výsledok vidieť každým uzlíkom viac. Veľmi si prajem, aby našlo svojho majiteľa a miesto na stene, kde by vyniklo. 

   Po všetkých mojich pokusoch som si uvedomila, že najviac sa mi páči tvoriť macramé kombináciou tzv. zapletaného (braided) špagátu a špagátu, ktorý sa dá rozčesať (twist), ktorým to ukončím. A kombináciou mojej obľúbenej horčicovej a petrolejovej tak vznikla moja posledná závesná dekorácia Petrolej a horčica :D 

    Ďakujem všetkým, ktorý prečítali môj žurnál až do konca a poteším sa každej návšteve mojej galérie.

    Majte krásny koniec leta

    Patricia

Komentáre

Zuzkina_dielna Také srdiečko by ma ako svadobný dar teda potešilo, krasny nápad!

2022-08-14 20:34:35

nellu Ďakujem krásne

2022-08-14 21:09:18

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Nely - 14492736_Nely by nellu
 Páči sa 10 ľudom
28,- €
 - Indian Summer - 14553765_Indian Summer by nellu
 1 komentárov
 Páči sa 18 ľudom
45,- €
 - Zo srdca - 14597477_Zo srdca by nellu
 Páči sa 17 ľudom
35,- €
 - Slnko - 14635595_Slnko by nellu
 Páči sa 26 ľudom
60,- €
 - Petrolej a horčica  - 14752970_Petrolej a horčica by nellu
 Páči sa 17 ľudom
40,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »