Domov » Žurnál+ » Autor: Monika Pešková

Žurnál+

Dračie vajcia

Monika P. » Fotopostupy a Návody / 2018-03-29 16:27:18 /  Pridaj komentár / 6 lajkov

Ahojte, máte už hotové vajíčka pre šibáčov? U nás sa tento rok budú rozdávať dračie vajcia. A že si ich tí moji malí rytieri dokonca sami vyrobili. Práca to bola naozaj nebezpečná, veď sa skúste popáliť lepiacou pištoľou....au. Výroba takýchto vajíčok je veľmi jednoduchá a pritom vyzerajú naozaj bombovo efektne. Skúste to aj Vy!:-)

Potrebujeme nejaké plastové alebo papierové vajíčka, lepiacu pištoľ, temperové alebo akrylové farby, trblietky, štetec a na tú prekrásnu štruktúru prehrabeme špajzu. Dá sa použiť čokoľvek, ryža, malá fazuľka, šošovica, mak, pšeno, kuskus, amarant........

Najprv si lepiacou pištoľou na vajíčka nanesieme horúce lepidlo, vždy len nejaký kúsok, aby nám to nestuhlo. Môžme robiť nejaký ornament, alebo jednoducho, ako sa nám podarí. Náhody sú v tomto prípade najkrajšie. Ešte horúce to otlačíme do misky s našimi fazuľkami a semiačkami. Čo sa nám poriadne neprilepilo dáme preč. Vajíčka potom vyzerajú nejak takto.

V ďalšej fáze vajíčka nafarbíme podkladovou farbou a necháme uschnúť. Dobrá je taká tmavšia.

A potom rôznymi svetlými farbami tupujeme čiže jemne ďobkáme štetcom hlavne po povrchoch tých hrboľčekov. Ak máte zlatú alebo striebormú bude to super. Nakoniec ešte mokré posolíme trblietkami.Výsledok stojí zato. Budete prekvapení ako draci :-)

 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
monkeytonkey
monkeytonkey
347 predaných ks, 250 hodnotení

Vitajte!
Odložte starosti a načerpajte radosti!
V tomto obchodíku nájdete špeciálnych plyšových tvorčekov s vlastnou dušou.
Dúfam, že to bude láska na prvý dotyk:-)

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »