Domov » Žurnál+ » Autor: Eva Bernáthová

Žurnál+

Naše/Vaše Monastery

Eva B. » Tvorba / 2019-07-11 12:35:32 /  Pridaj komentár / 12 lajkov

Monastery je malá šicia dielnička, ukrytá v priestoroch bývalého františkánskeho kláštora, v Rožňave. Občianske združenie Otvor dvor sa rozhodlo schátranú, rokmi opustenú budovu v centre mesta zrekonštruovať a vybudovať Kultúrno-kreatívne centrum.
Nazvali sme ho jednoducho... Kláštor.
A práve kreatívna dielňa Monastery sa v lete roku 2018 stala jeho prvou funkčnou bunkou. V nej sa zišlo pár nadšencov, ktorí prišli s plánom ako tvoriť spôsobom čo najšetrnejším k životnému prostrediu. Začali teda vyrábať jedinečné odevy a doplnky zo starého, prebytočného textilného materiálu.Tvorba našej dielne je zaujímavá nielen tým, že šetrí prírodu, ale v procese recyklácie využíva stále iný materiál, takže produkuje originálne kúsky. Tak sa môže stať, že sa z nohavíc, ktoré ste si už nevedeli obliecť, stane štýlový batoh alebo kabelka.
Aj na prvý pohľad nevyužiteľné kusy oblečenia sú pre nás zdrojom inšpirácie. Často preto oslovujeme ľudí, aby nevyhadzovali svoje nepotrebné šatstvo a dali mu u nás ešte jednu šancu. Staré šaty a doplnkový materiál, ktorý nám dobrí ľudia darujú, tak v našich rukách získa novú podobu, ktorá môže potešiť práve Vás. ;)
Myšlienkou o recyklácii chceme v Monastery prispieť k boju za zníženie odpadovosti v tejto nepriaznivej dobe, ktorá ľudí núti bezhlavo nakupovať a nasledovne vytvárať veľké množstvo odpadu. Naše vecičky Vás teda hravo odlíšia od ostatných ľudí a ešte aj prispejú k zlepšeniu stavu životného prostredia.V budúcnosti nás čakajú aj trhy a jarmoky, kde sa s nami môžte osobne stretnúť, dozvedieť sa viac o našej tvorbe, či vyskúšať a kúpiť si výrobky Monastery.
Pre tých, ktorý nás nezastihnú v teréne sme stále dostupný na našej stránke na Facebook-u (facebook.com/dielnamonastery) alebo tu na Sashe, a nájdete nás aj na Instagrame (@dielnamonastery).
Tešíme sa na Vás!

Vaše Monastery

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
monastery
monastery
5 predaných ks, 2 hodnotenia

Monastery je kreatívnou dielňou sídliacou v Kultúrno-kreatívnom centre Kláštor v Rožňave. Ponúkame široký sortiment úžitkového tovaru, vytvorený najmä recyklovaním starého a prebytočného textilného materiálu, v kombinácii s tradičnými vzormi.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »