Pekné vecičky »

Filtruj zobrazené produkty
Hľadaj podľa témy:
Hľadaj podľa techniky:
Aktuálne najhľadanejšie:  NOVÉ 

SAShE hitparáda:

Preskúmaj SAShE:

Hodnotenia predajcov:

Prečítaj si aktuálne hodnotenia, ktoré práve udelili predajcom ich kupujúci.

NELINA
2019-06-20 11:06:24


SIMDIALU: Tovar super ako stale ďakujem  viac info   NiN-NiN
2019-06-20 10:55:21


Neregistrovaný: Veľmi pekné hodiny. Ďakujem!  viac info   magaela
2019-06-20 10:50:48


minnie: Táto korunka prekonala moje očakávania - je to najkrajšia vec akú vlastním. Trošku mi je ľúto, že zlatá farba schádza pri kontakte s kožou/vlasmi, ale inak je to absolútne nádherná korunka.  viac info   myM.I.a
2019-06-20 10:46:58


Neregistrovaný: Vecičky sú krásne, top kvalita, určite odporúčam, skvelá komunikácia.  viac info   shabby.romantic
2019-06-20 10:44:43


barca888: Veľká spokojnosť. Vrecúško je krajšie ako na obrázku :)  viac info   Práve hľadáte:

Aktuálne najčastejšie hľadáte napríklad tieto frázy

náušnice, svadobný dar, fotoalbum, ponio, sviečky, s menom, svadobná kniha, betón, geometria, granát, chabuko, fascinátor, doska, krížik, invivo

Machová víla

Tak aj my sa pridáme s našou svadbou.
Bola to vysnívaná, dlho očakávaná udalosť pre všetkých. Ja som sa konečne dočkala a stala som sa manželkou toho najlepšieho muža, naša dcéra má konečne rovnaké priezvisko ako ja :) a naše rodiny a priatelia sa po rokoch nášho „randenia“ stretli, spoznali, zabávali, tancovali a tešili sa spolu s nami.
Všetko dopadlo na výbornú, ak nerátam moje brepty v kostole a pri čepčení :D ale bez toho by to asi nebolo ono.
Obaja s manželom sme snívali o svadbe v lese v prírode. Nakoľko sa však konala v Pieninách kde je počasie vrtkavé zvolili sme radšej istejšiu alternatívu v kostole. Sen o machovej svadbe v lese sme si splnili aspoň fotením a výzdobou.
Od začiatku som si chcela veľa vecí urobiť sama. Chcela som sa realizovať, zároveň ušetriť a mať originálnu výzdobu, ktorá bude aj trochu šetrnejšia k prírode a zároveň nás bude vystihovať. Drevo, mach, skalné, ruže, či brečtan netreba kupovať a keď som blúdením po internete ešte veľmi dávno natrafila na fotky lesných svadieb, bolo rozhodnuté. Navyše všetko bolo poruke.
Tak som postupne začala skladať skladačku v mojej hlave. Čo kam dať, ako to bude ladiť, čo s čím áno a čo nie. Čo je jednoduché na výrobu a zároveň efektné.
Ako prvé vznikali návrhy na oznámenie, ktoré mi pomohol realizovať môj brat, ktorý je šikovný grafik. Výsledok je asi 4tým pokusom. Chodila som do tlačiarní ako na klavír, pretože po vytlačení to vždy vyzeralo inak ako som chcela :) Nakoniec som si aj tak ručne všetky oznámenia ešte dotvorila sama. Farba, štetec a ide sa na to. Pozvánky k stolu dopadli podobne. Návrh na etiketu na svadobné vínko a na pečiatku mi tiež urobil braček :-*
Pierka sme vyrábali z fimo hmoty a jutového špagátu, manžel si vyrobil drevené manžetové gombíky. Na svadobné poháre poslúžili krištáľové poháre - svadobný dar mojich svokrovcov, ktoré som vyzdobila keramickým srdiečkom (tiež vlastná výroba na kurze keramiky) a jutovým špagátom. Obrúčky sme si objednali zo sashe - Kované prsteny, taktiež popolnočnú košeľu pre manžela a opasok pre mňa vyrobila pani z Atelier-MM, podbradníky sú od erikak, a pečiatka od Noi Art, ktorú sme použili na pečiatkovanie drevených odrezkov, z ktorých sme vyrobili magnetky ako darček pre hostí. Manžel narezal všetky odrezky, vybrúsil, opečiatkoval, nalakoval a nalepil magnetku. Venček do vlasov mi kúpila kamarátka handmade cez facebook – Venčeky.
Veľký úspech mala drevená kniha hostí, ktorú vyrobil môj manžel a spoločnými silami sme ju vypaľovačkou do dreva dotvorili. Tuto sa mi už ozaj žiada pochváliť ho, lebo veru nefrflal a veľmi, veľmi mi so všetkým pomáhal. Preto zámerne všade píšem „my“ namiesto „ja“ lebo je to ozaj zaslúžene :)
Hostina sa konala v reštaurácii manželovej sesternice, ktorej patrí veľká vďaka. Všetko čo sme si vymysleli nám splnila a výzdobu nám pomohla zrealizovať presne tak ako som si navrhla. V sále bolo všetko vyzdobené machom, drevenými pníkmi , skalnými ružami, brečtanom a svetloružovými kvetmi od pani Hutnikovej zo Starej Ľubovne. Mach bol môj muž zbierať asi na tri krát lebo mi bolo stále málo :) . Brečtan mi nazbieral a priniesol ocino z našej záhrady. Skalné ruže mi zase srdečne poskytla moja svokra zo svojej záhrady. Z vlastnej výroby v sále je na fotkách vidieť machový obrus prevísajúci z hlavného stola, mach na pníkoch, kvetiny, ktoré do vázičiek naaranžovala moja mamina. Vázičky sú príbehom samy o sebe. Sú to zaváraninové malé fľaštičky, ktoré sme nastriekali farbou. Kým sme sa dopracovali k tomu aby to vyzeralo ako sme si želali, kúpili sme asi päť rôznych strieborných sprejov. Nefungovalo to. Nakoniec sme aj tak museli objednať originál zrkadlový sprej a tŕpla som či to stihneme. Za hlavným stolom visia naše iniciály, ktoré má tiež na svedomí môj drahý :) Všetko si nakreslil, vyrezal z polystyrénu a ja som to polepila machom. Visiaci mach je tiež na parapetách. Deťom sme so svokrou vyrobili balíčky s cukríkmi a bublifukom namiesto menoviek.
Štóly na stoly nám posunula kamarátka po svojej svadbe, tie som si však musela prešiť aby sedeli nám na stoly. Budúca švagrinka nám napísala menovky na brečtanové listy a naaranžovala zasadací poriadok do rámu vystlaného machom, pomohla s výzdobou kostola.
Najhlavnejšie nakoniec. Šaty. Nenašla som nič čo by sa mi páčilo. Skúšala som ich viacero, všetko však buď bolo príliš jednoduché alebo zase príliš prezdobené, či príliš princeznovské, alebo príliš drahé. Nakoniec som sa rozhodla dať si šaty ušiť. Dlho som zháňala látku a nakoniec som cestovala do Bratislavy kde som natrafila na úžasné žienky v obchode Balux. Všetko vyzeralo skvele, našla som krajčírku, ktorá bola ochotná zhmotniť moje predstavy. Vo finále som však úplne spokojná nebola. Vrchný diel mi nesedel a celkovo som sa v ňom necítila vo svojej koži. Dopadlo to tak, že som si dva týždne pred svadbou šila sama komplet nový vrch k sukni z látky, ktorú som si kúpila v sekáči (pôvodne veľká biela sukňa). Postupne kúsok po kúsku som zašila, obliekla, prišpendlila, vyzliekla, zašila a takto dookola. Dva dni pred svadbou som prišívala drobné perličky na čipku na chrbte. Svadobná sukňa však tiež potrebovala „prefackať“, pretože som sa nevedela zmieriť s kruhom. Tak som ho dala preč, čím mi zas sukňa bola dlhá. Tú som zas musela skrátiť. Spodnička bola málo stojaca, takže tam som si zase objednala tvrdý ružový tyl a našila ďalšie vrstvy. Na pás sukne som si perličky vyšívala tuším ešte v piatok pred svadbou. .... čo vám poviem, nočná mora nevesty. Jediné moje šťastie v tom celom bolo, že som na materskej a o dcéru sa postarali švagriné a svokrovci, či manžel. Inak by som to nedala. Týmto im veľmi pekne ďakujem ak to čítajú :)
Popolnočnú sukňu mi šila krajčírka a vrch biely som si tiež ušila sama cca dva dni pred svadbou.
V závere hodnotím našu svadbu ako veľmi vydarenú a s malými obmenami by som si ju zopakovala znova. Hlavné pre nás oboch je, že naši hostia sa bavili a boli spokojní.

Najkrajšia spomienka zo svadby?

Moment kedy som sa pozrela okolo seba v sále, na všetkých priateľov a rodinu a uvedomila som si, že presne toto je to čo som si želala zo všetkého najviac - všetci, ktorých ľúbime pokope na jednom mieste s nami oslavujú náš deň :)

Handmade vecička, ktorá si vyslúžila najviac obdivu?

Povedala by som, že asi svadobné šaty.

Svadbu pridal/a:
yali


Vecičky na svadbu vyrobili

Komentáre

Pitynka Nádherné saty
2017-10-17 10:34:34
Alexys Mali ste kraasne saty, neprezradite kde ste ich zohnala?
2017-10-20 23:01:54
yali Zdravím :) v popise píšem že je to kombinácia prace krajcirky a mna :) vrch je komplet vlastna vyroba, sukňu mi usila krajcirka, spondicku som si dotvorila :)
2017-10-22 12:10:18
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.