Domov » Žurnál+ » Autor: Miro Trimay

Žurnál+

Prečo fotografia..?

Miro T. » Tvorba / 2013-04-14 15:26:12 /  4 komentáre / 12 lajkov

...prečo fotografia? Ako umelecky cítiaceho človeka ma vždy fascinovali všetky spôsoby zachytenia reality a odrazu reality. Postupne som na umeleckej priemyslovke prešiel rôznymi výtvarnými technikami a štýlmi a na konci tohto snaženia som zistil, že fotografia je môjmu naturelu a spôsobu vyjadrenia najbližšia...Venujem sa jej naplno od r. 1999, kedy som si zakúpil svoj, hovorím tomu "prvý ozajstný foťák", jednalo sa o Nikon EM. Bola to lacnejšia verzia legendárnej FM dvojky, ale mne otvorila nové možnosti vyjadrenia a naplno ma očaril svet fotografie. Pravda, nesmiem zabudnúť na mašinku, ktorou ma obdaroval ešte predtým môj svokor, bola to dvojoká zrkadlovka EXA 1, ktorá dokonca nemala ani expozimeter a vtedy bol pre mňa každý dobrý záber kumštom, poctivo som si zapisoval expozičné časy a clony a potom som v minilabe experimentoval s fotografiou. Veľkou školou pre mňa bola asistencia a doprovod u dvoch známych fotografov, ktorí mi boli vzorom a inširáciou. Nikonu som ako značke zostal verný dodnes, som vlastníkom svojho piateho Nikonu a odvlani úžasnej D700-ky, ktorá mi otvorila ďalšie brány a dovolila posunúť hranicu svojho vyjadrenia ešte ďalej...Fotografia je môj život a ako ja hovorím: fotoaparát je môj štetec, pomocou ktorého zachytávam mágiu a atmosféru daného objektu.

Komentáre

ankaj fotografovanie som vždy akosi "z úctou obchádzala" :-D, prenechala som to manželovi, ten je taký fotomaniak - v dobrom slova zmysle.

Až som raz dostala do daru - je to asi 9 rokov - akciový fotoaparát zn. Olympus. Vlastne, hoci bol nový, bol už trochu zastaralý - ale takzvaný typ UB (úplný blbec)! Čiže pre mňa - začiatočníčku ako stvorený. A aké krásne fotky som potom mala z dovolenky - síce bol vhodný skôr na detaily, ako veľké zábery - ale mne taký druh fotenia vyhovuje. (viď žurnál o kvetoch). Dnes ho už nepoužívam, mám lepší - tiež nie nový, ale zdedený po manželovi, a fotografujem rada. Síce nikdy nebudem ako profesionál - ale fotografovanie je krásna a užitočná záľuba!

2013-04-14 15:52:543x

BezneDievca áno, áno, čo to, že nevydalo už ani na chleba, hlavne že nový objektív je na ceste!!! :)) z mojej záľuby sa stala už oddanosť :)

2013-04-14 16:57:363x

mirot ďakujem pekne za každý príspevok a koment :)

2013-04-21 12:05:051x

monika94 tvoje fotky hovoria do duše...prihovárajú sa nielen očiam,ale aj srdcu:))) krása....

2013-05-12 16:11:301x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

mirot
mirot
10 predaných ks, 2 hodnotenia

Fotoaparát je môj štetec, pomocou ktorého zachytávam mágiu a atmosféru daného objektu.

Fotografie dodávam v základnom formáte A4 v najvyššej kvalite a na kvalitnom fotografickom papieri, starostlivo zabalené v tvrdom kartónovom obale a v bublinkovej obálke, aby sa ku vám dostali v perfektom stave. Každá fotografia je originál a s autorským podpisom a posielam ich za jednotnú cenu 15,- eur.
Je možnosť objednať si fotografie aj v pohľadnicovom formáte 10 x 15 cm. Cena za 1 ks je 3,- euro a minimálna objednávka je za 15 eur, čiže 5 ks pohľadníc. Pri objednávke od 10 ks je cena za 1 ks 2,50 euro, t.j. 25 eur za 10 ks. V oboch prípadoch poštovné činí 2,50 euro.
Pokiaľ ju chcete dodať v printovej forme, zašlem Vám ju elektronicky v plnom rozlíšení za 5,- eur ihneď po obdržaní príslušnej sumy na účet. V tomto prípade poštovné neplatíte. Teší ma váš záujem, je pre mňa zadosťučinením, že moje fotografie často zaraďujete do svojich kolekcií a výkladov. Zmyslom mojej práce je podeliť sa s Vami o krásu a kúzlo okamihu. ))

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »