Domov » Žurnál+ » Autor: Mima Marková

Žurnál+

ČO ROBÍM. KDE SOM?

Mima M. » Osobné Blogy / 2019-12-04 08:02:06 /  8 komentárov / 41 lajkov / 392x zobrazený

Milí moji priatelia a zákazníci.

Asi ste viacerí zaregistrovali moju niekoľkomesačnú nečinnosť a nakoľko sa mi ozývate s prosbou o výrobu, chcem sa s vami podeliť o novinky v mojom živote.

NIE, NIE SOM TEHOTNÁ!

Niekde som natrafila na citát Dwayna Johnsona: “ Keď dorazíš k dverám príležitosti, neklop. Rozkopni dvere, usmej sa a predstav sa.“ Presne taká nejaká príležitosť ešte pred letom prišla do cesty i mne. Váhala som, dala si dva mesiace letných prázdnin, absolvovala pohovor a na moje septembrové narodeniny spravila pre mňa vážne rozhodnutie. Po rokoch som zrušila živnosť , zamestnala sa (áno, ja, všetci z môjho okolia sa na tom bavia) a na dobu neurčitú zavesila tvorenie na klinec.

Možno sa niektorí pýtate PREČO? Lebo také príležitosti neprichádzajú bežne. Je to priam neskutočné, že ja po rokoch môžem sedieť s mojou rodinou na gauči a oddychovať, že dokážeme ísť spolu na ryby, bicyklovať sa, večer behať so psom ... víkendy sú zrazu oddychom! Proste som už nevládala, takmer stále niečo pre niekoho tvorila a nemala toľko priestoru na moju rodinu a mňa samú, ako som chcela. Hlavne, nemala som potrebný kľud. Vždy som cítila nejakú povinnosť voči niekomu cudziemu.

A zrazu prišla možnosť mať pracovnú dobu, mať postačujúcu voľnosť, dostať normálnu mzdu a žiť pre mňa nepoznaný život, ktorý sa mi celkom pozdáva.

Môj drahý najmilší mi však predpovedal, že toto nedám, že tvorba mi bude chýbať! Prešlo 6 mesiacov a jeho slová sa stávajú pomaličky realitou. Vďaka malej miramarke síce sem tam niečo vytvorím, ale je to o inom, o detskom, o hre.

Potrebujem oddych, vyčistiť myseľ, upratať si v sebe, prísť na nové myšlienky a až tak sa vrátiť. Ale ja už nechcem tvoriť preto, že musím, lebo ma to živí. Túžim po tvorbe, ktorá ma bude robiť šťastnou. Kde moja fantázia bude mať svoj svet, do ktorého sa bude tešiť.

Verím, že sa mi to podarí, že i po rokoch ostanete mojimi priateľmi a i naďalej budete radi navštevovať moju bublinu.

S láskou ... JA.
 
 

Komentáre

imageB O tom je život... o zmenách, príležitostiach, nových výzvach. Veľa šťastia.

2019-12-04 09:41:552x

miramar @imageB Presne tak! Ďakujem.

2019-12-04 11:03:52

ButterflyHandMade Veľmi pekne napísané ❤️ suzniem. Ja by som chcela tak a toľko tvoriť aby ma to živilo... No keby sa tak stane, je viac než isté, že by mi na Tom začalo čosi prekážať. Našla by som si dôvod na nespokojnosť. Lebo to ma asi ženie vpred:-D

Vám želám, nech ste šťastná presne tam kde ste, kde to cítite že je vám dobre. Všetko ostatné sa vysklada. Dúfam ❤️

2019-12-04 11:19:39

MariN.Art Mimka, želám ti nech si šťastná a spokojná so životom, to je podstatné ♥ Mňa napríklad moje tvorenie neživí, ale živnosť mám .... a popri živnosti aj mám prácu na TPP .... mne to takto vyhovuje

2019-12-04 14:10:41

Maba Absolútne suprové rozhodnutie. Je super tvoriť vtedy, keď má človek na to čas a chuť a nebyť na to nejakým spôsobom odkázaný.

2019-12-04 14:55:41

PohladnicePreRadost pripájam sa a želám veľa šťastia, pohody, nech je takto dostatok času na seba i rodinu ... a nech je tvorba pre radosť ... :) ... držím palce ...

2019-12-04 15:08:57

ARTnaceva Urobila som to isté .- išla so do trvalého pracovného pomeru- je to iný život. Keď boli deti malé, tvorila som doma, mala som veľký byt, chlapci všetko čo k tomu patrí, bez hádok v práci , kôli OČR, dovolenke...lebo som bola na to sama. vtedy to bolo super, ateliér po ruke. Podľa mňa je život zmena a človek sa musí rozhodnúť podľa seba, seba , a zase podĺa seba. Krásny život plný zmien , prajem !

2019-12-07 12:10:13

MirianaOli Rodina je prvoradá, práca potrebná a časom príde aj k tvorivosti; želám všetko dobré:)

2019-12-20 10:30:27

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

miramar
miramar
1224 predaných ks, 897 hodnotení

... vyrábať niečo DOMA pre mňa znamená, že do toho dávam kúsok seba, vdychujem tak veciam DUŠU ... a tak každý kúsok v mojej galérií je plný mňa, života, radosti ...

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »