Domov » Žurnál+ » Autor: Miriam Majtánová

Žurnál+

Môj príbeh

Miriam M. » Osobné Blogy / 2023-11-28 13:32:56 /  Pridaj komentár / 10 lajkov

Milé moje žienky, dnes som konečne kúsok spísala svoj príbeh a aj keď pred pár rokmi som písala niečo podobné ... vás tu odvtedy dosť pribudlo a aj mne pribudlo kopec zmien.

Ahojte, volám sa Miriam Majtánová a v roku 2018 som založila značku Mimy Majt s láskou. O rok na to som založila môj blog, ktorý je veľkou súčasťou aj pre moju značku.

Momentálne mám svoj ateliér na východnom Slovensku priamo pod Tatrami, kde som sa presťahovala za mojím milým. Venujem tu kopec času práve tvorbe Mimy Majt s láskou ako značky aj blogu a instagramu.

Tvorím úž od malička a vždy ma to ťahalo týmto smerom a myslím, že bude aj celý život. Ak nepracujem na nových kúskoch, tvorím diy postupy pre môj blog a sem tam sa niečo čo vyrobím objaví aj na predaj.

Je to malá lokálna a etická značka pomalej módy pre každú žienku, ktorá sa chce cítiť žensky a pohodlne. Značku som založila ako 13 ročné žieňa a začala som si plniť svoj sen. Celý koncept vytváram ja, som návrhárkou, dizajnérkou, konštruktérkou, krajčírkou, fotografkou a modelkou v jednej osobe.


Asi sa pýtate ako to celé vzniklo?

Tvorím úž od malička a vždy ma to ťahalo týmto smerom a myslím, že bude aj celý život. Ešte ako malé 5 ročné dievčatko som vedela, že sa chcem venovať tvoreniu. A tak ako som povedala, aj naozaj bolo. Nastúpila som na výtvarnú základnú školu a celé roky som sa tomu venovala aj doma aj tam. O pár rokov neskôr som si vyberala strednú školu a aj napriek všetkému som bola na 100% presvedčená, že patrím na strednú umeleckú školu. Počast tohto obdobia som sa pomaličky učila šiť od mojej tety, ktorá študovala na tejto škole vyše 30 rokov predomnou v čase kedy to bola, stredná odevná škola, ktorá bola vychýrená na celom Slovensku a poznali ju aj v zahraničí.

Po dlhom a náročnom období príprav ma prijali aj keď to nebolo jednoduché, kedže ja som nikdy nebola v kresbe zrovna špička a na tejto škole na to celkom dbajú.

Počas 4-och rokov som si prešla všetkým možným aj nemožným ako lockdown a vzdelávanie cez monitor, ale aj tak som tomu venovala všetko čo som vládala. Zažila som si aj psychicky náročné obdobie, kedy som aj vďaka vašej srdečnej trpezlivosti mohla plniť vaše sny v podobe krásnych kúskov do vaších skríň. Boli to skvelé roky, aj keď mi počas prvého ročníka zistili krátkodobú funkciu pamäte, ktorá mi výrazne znepríjemňovala a stále komplikuje život. Postupom času som sa naučila s tým žiť a aj v škole sa mi snažili veľmi pomôcť a o to viac som sa mohla naučiť. Zažili sme si aj prvé obhajoby, prehliadky a dúfam, že ich ešte bude ... a nakoniec maturity, ktoré obsahovali minimum spánku. Mala som aj prvý rozhovor v TV z našej výstavy maturitných prác.Z celého srdca samozrejme patrí moja vďaka práve týmto učiteľom: A. Šupáková, G. Fraňová, K. Mikušíncová na ktorých si spomeniem vždy keď chytím nožnice a kriedu do ruky. Ďakujem ale aj ostatným pedagógom, ktorý mi venovali čas či už L. M. Poulová alebo P. Pršová a iný ...

Pomohli mi vytvoriť základy pre moju budúcnosť, ktorú si tvorím. A rovnako patrí moja vďaka aj môjmu ockovi, mamine, tete, môjmu milému, Ajke, N, S, Ž, D a ostatným priateľom, ktorý mi pomáhali, aj keď sami nevládali. (klauzúrky :))

Vďaka nim som dizajnérka odevov pre každú žienku, ktorá chce objavovať samú seba vo veľkých kruhových sukniach a ukázať svetu kým je! Hlavným princípom je tvoriť pomalú módu pre každú žienku. Snažím sa vytvárať kúsky z prírodných eko materiálov a vintage materiálov z druhej ruky, ktoré príliš dlho čakali v skrini starej mamy. :)

Ďakujem všetkým, ktorí ma podporujete nákupmi, zdieľaním či milými slovami. Veľmi si vážim každého z vás, pretože len vďaka vám môžem tvoriť a pliť si svoje sny. Ste úžasní, že podporujete lokálnu slovenskú tvorbu a tým a moje malé podnikanie. Na oplátku vám môžem ponúknuť, že do vášho kúsku dám srdce aj dušu a bude vyrobený precízne a s láskou. ♥

Mimy Majt s láskou
 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
mimymajtslaskou
mimymajtslaskou
35 predaných ks, 10 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Módna návrhárka jedinečných modelov na mieru.
Vytváram kúsky pre každodenné víly a princezné z prírodných materiálov, kusom slow fashion a upcyklácii.

Tvorím, šijem, blogujem :)

Nové objednávky na mieru, sú momentálne pozastavené. Skladom mám niekoľko kúskov z kolekcie Chic folk a doplnkov zo živice, kože a čipky . Pripravujem niečo nové a prajem Vám krásny deň. :)
S pozdravom Mimy


Pôvodné meno mimymajt_slaskou

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Sukňové nohavice Elizabeth  - 14088784_Sukňové nohavice Elizabeth by mimymajtslaskou
 10 komentárov
 Páči sa 159 ľudom
165 €
 - Bavlnená blúzka Anna - 15659182_Bavlnená blúzka Anna by mimymajtslaskou
 Páči sa 8 ľudom
146 €
 - Vyšívané košeľové šaty  - 15739128_Vyšívané košeľové šaty by mimymajtslaskou
 Páči sa 9 ľudom
292 €
 - Zavinovací top Marína - 15741506_Zavinovací top Marína by mimymajtslaskou
 Páči sa 15 ľudom
196 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »