Domov » Žurnál+ » Autor: Michaela Vajdova

Žurnál+

Ako sa to celé začalo

Michaela V. » Osobné Blogy / 2020-01-28 08:08:23 /  10 komentárov / 21 lajkov

Dnes je to už 10 rokov. Bol január 2010 a mala som 23. narodeniny a po roku liečby som bola vyčerpaná, bez energie, bez vlasov, na pokraji síl a života, ale napriek tomu živá a konečne šťastná a vďačná, že už to mám takmer za sebou. Že som opäť o trochu bližšie k "normálnemu" životu ako pred tým. Ale ja vlastne, už nikdy nebudem ako predtým. Áno, moja lekcia sa volala desivo - rakovina. Ťažko sa to píše a ešte ťažšie prežíva, ale dôležité v tomto príbehu je, to čo mi táto choroba dala :) a nie vzala :).

Naučila som sa byť vďačná. Vďačná v prvom rade, za to, že som tu, za to, že som zdravá, lebo človek nikdy neviem koľko tu bude, a nie je potrebné sa ani nad tým zamýšlať, dôležité je, prežívať a užívať si každý okamih tu a teraz - aj keby mal trvať len chvíľu. Viem, v tejto dobe je to ťažké, ale ďalšie čo som sa naučila je, že dôležité je upresniť si čo je v našom živote dôležité, teda určiť si priority a robiť to čo má pre nás zmysel, to čo milujeme a robí nás šťastných. Prečo? Lebo, keď sme šťastní my a robíme prácu, ktorú milujeme robíme, šťastných aj iných ľudí okolo nás :) a to je na tom úžasné. Je to akási reťazová reakcia.

Preto som sa práve v tomto čase rozhodla, že sa sústredím na niečo čo ma robí šťastnou. Verila som, že to je práve to čo ma vylieči :) a preto som sa začala ešte viac smiať, sústreďovať sa výhradne na pozitívne veci a hlavne začala som opäť tvoriť :) V tom čase som sa naučila aj háčkovať :) a ako môžete vidieť v mojej galérii celkom ma to pohltilo :D Dnes si neviem predstaviť ani jeden deň bez tvorenia :)

Začala som nesmelo zo zvyškov vĺn, výsledky z ďaleka neboli dokonalé :D. Ešte teraz sa na tom smejem :D. Niekde som ale čítala, že môžeš plakať, môžeš kričať, ale nikdy, nikdy sa nesmieš vzdať, a tak som sa nevzdala a skúšala som ďalej. Bolo to celkom ťažké, lebo keďže som dlhšie nemohla pracovať nemala som ani peniaze na kvalitný materiál a všetci vieme, že to je polovica úspechu :) ale napriek tomu som pokračovala ďalej.

V tejto dobe som sa naučila aj to, že dokonalosť je často preceňovaná a všetko je tak, ako má byť. Zmierila som sa s tým, že nemusí byť všetko dokonalé a ani ja nie, a že vlastne svojím spôsobom všetko dokonalé je :) Dôležité je neustále sa zlepšovať a pracovať na sebe. A tak som proste začala svoje veci ponúkať aj na predaj (napriek nedokonalosti) :). Začala som práve tu na sashe. Prvá objednávka prišla až po roku, no napriek tomu som nestrácala nádej :) Som veľmi vďačná svojej prvej zákazníčke, že mi umožnila, aby som si začala viac veriť a pracovať na sebe :) a tak pokračovať v tom čo ma baví a potom pomaličky a postupne začali chodiť objednávky, každý mesiac a potom každý týždeň a už mám veru čo robiť, aby som to stihla popri 2 krásnych detičkách, manželovi, veľkom dome a najnovšie aj práci na pol úväzku. :) Aj keď už je objednávok viac teším sa vždy z každej jednej novej zákazky, komentára či liku a preto nevzdávajte to, život je jednoducho príliš krátky, aby sme boli s ľudmi, ktorí si nás nevážia a robili veci, ktoré nás nebavia takže do toho, plňte si aj vy svoje sny :) lebo na ničom inom v živote nezáleží, iba na tom, či prežijete svoj život v šťastí alebo nie :) ( aj keď je jasné, že nie je každý deň nedeľa :D a občas býva aj zamračené :D - ale to je vlastne na to, aby sme si uvedomili, že akí sme šťastní )

A ja môžem povedať, že som veľmi šťastná, pretože vďaka tomu čo som prežila a hlavne vďaka všetkým, ktorí ma podporujú a samozrejme vďaka tým, ktorí kupujú moje výrobky, robím to čo milujem :) ĎAKUJEM

Komentáre

Vysivky_od_Ivky

2020-01-28 09:55:12

EwiMacrame ♥♥♥

2020-01-28 10:24:121x

janett117 Držím palce, nech sa Vám darí :-)

2020-01-28 11:52:411x

mika Ďakujem veľmi pekne :)

2020-01-28 12:05:42

RohankaCrochet Veľa zdravia, slobody a tvorivých chvíľ pre Teba

2020-01-28 12:14:151x

mika Ďakujem veľmi pekne :)

2020-01-28 13:13:07

etede Miška držím Vám palce, nech sa darí vo všetkom a to háčkovanie nech je pre Vás aj naďalej relaxom a potešením.

2020-01-28 16:09:431x

mika ďakujem :)

2020-01-28 20:58:59

MillieBee Vaša praca je nádherná, ste veľmi šikovná, krásne napísane

2020-02-04 15:40:121x

mika dakujem velmi pekne :)

2020-02-04 16:04:00

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

mika
mika
142 predaných ks, 76 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Volám sa Miška a som mama 2 princezničiek. Mam rada originálne veci a také sa snažím aj vyrábať. Venujem sa prevažne háčkovaniu a technike macramé. Budem veľmi rada ak sa Vám budú moje výrobky páčiť a potešia vaše oči i dušu :).

Ahojte som velmi rada, ze ste navstivili moju galériu a bude mi potesenim ak si niečo vyberiete :)

Mám účet vo Fio banke pre platby v CZK

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »