Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Michalovičová

Žurnál+

ZELENÁ FARBA A INTERIÉR

Jana M. » Rady a info / 2023-10-31 17:43:12 /  Pridaj komentár / 6 lajkov

DEFINÍCIA ZELENEJ FARBY

Zelená farba vzniká miešaním modrej a žltej, snúbi sa v nej pokoj a chlad modrej farby so živosťou a teplotou farby žltej. To je dôvod, prečo zelená vyvoláva pocit pokoja i sviežosti, dojem istoty, stability, rovnováhy a harmónie. Je farbou vyvolávajúcou kľud a vyrovnanosť. Spája sa s predstavou prírody, jej statikou, nemennými cyklami, ale i jej sviežosťou, dynamikou a živosťou.

 

 

ZÁKLADNÁ NEUTRÁLNA PALETA A DOPLNKOVÁ ZELENÁ FARBA

Prvé, čo si predstavím pod pojmom zelená farba v interiéri, je neutrálny priestor zemitých farieb s pár zelenými prvkami a oživený krásnymi izbovými rastlinami. Osobne by som zvolila interiér v hlavných farbách - biela, šedá, krémová, hnedá. Tieto farby sú veľmi jemné, decentné a tvoria akýsi základ, na ktorom by som ďalej stavala interiér. Zemité farby by určite prevládali v priestore. Následne by som túto neutrálnu paletku doplnila v menších množstvách o chromatické farby, v tomto prípade je to zelená farba. Práve túto doplnkovú farbu voľte len na pár kúskov v interiéri napr. pohovka, váza, obraz, vzor na koberci atď...Nedržte sa presne toho istého odtieňa zelenej farby. Práve naopak. Určite odporúčam použiť rôzne odtiene a tóny zelenej, ktoré spolu budú pekne "hrať". Použite tóny jemnej pistáciovej, mentolovej, cez trávovo zelenú, až po výraznú smaragdovú či tmavozelenú farbu ihličia. Farby kombinujte a vyhrajte sa s detailami.

 

(ukážka - obraz JUDITA)

 

ZELENÁ PODPORUJE PRÍRODNÉ MATERIÁLY

Vždy preferujte prírodné materiály. Drevo, vlna, ľan a rôzne tkaniny nielen zútulnia priestor, ale aj vnesú teplo do interiéru. Naopak sklo, kameň, kovy ochladzujú interiér. Samozrejme izbové rastliny sú kapitola sama o sebe. Zútulnia miestnosť a navyše majú pozitívny vplyv na naše duševné zdravie. V tomto prípade ich tiež berieme ako zelené akcenty v interiéri.

 

 

V mojej tvorbe nájdete pár malieb, ktoré pekne prepoja farby v zemitom interiéri s akcentom na zelenú farbu. V mojich maľbách sa odzrkadľuje môj názor na spomínaný interiér a vhodný pomer farieb. Tak ako preferujem farby v interiéri, teda zväčšej časti sú to neutrálne zemité tóny doplnené o zelenú v menšom množstve, tak tiež vyžarujú moje diela.

 

(ukážka - obraz PATRIK)

 

OBRAZY S JEMNÝM DOTYKOM ZELENEJ

Maľby sú založené na neutrálnych zemitých tónoch, čím pôsobia príjemne a decentne. Oživené sú rôznymi odtieňami zelenej, prípadne často tiež používam tieto farby v spojení so žltou a hnedou. Táto kombinácia farieb je moja obľubená. Práve tieto maľby pekne dotvoria priestory s čistým neutrálnym dizajnom a s jemným dôrazom na zelenú. Obrazy dodajú osobitý charakter a jedinečný štýl.

 

(ukážka - obraz GREGOR)

 

Väčšie maľby na plátne sú maľované aj po bočných hranách a stačí ich už len zavesiť. Obrazy môžete umiestniť do interiéru jednotlivo alebo tiež zavesiť viacero obrazov spoločne, čím vytvoríte efektnú obrazovú galériu. 

 

 

Obrazy kombinujte bez rámikov, s jednotným typom rámu alebo rôzne typy rámov rôznych veľkostí. Dovolené je všetko:)

 

(ukážka - obraz FILIP)

 

(ukážka - obraz AUREL)

 

Ako vyštudovaná interiérová dizajnérka vám veľmi rada poradím s výberom obrazu pre váš krásny domov alebo namaľujem obraz na mieru:) 

Moje služby si môžete objednať tu: PORADENSTVO - VIZUALIZÁCIE - MAĽBA NA MIERU

nech vám robí moje umenie radosť♥

Mgr. art. Jana Michalovičová

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
michalovic
michalovic
213 predaných ks, 165 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Mgr. art. Jana Michalovičová
Moderné abstraktné maľby odzrkadľujú moje pocity, nálady a vnímanie estetična. Každú maľbu začínam s myšlienkou, že chcem vytvoriť dielo, ktoré vyvolá niečo príjemné, krásne a dodá pocit radosti.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - GREGOR - 14402204_GREGOR by michalovic
 Páči sa 26 ľudom
299 €
 - AUREL - 15015602_AUREL by michalovic
 Páči sa 17 ľudom
259 €
 - JUDITA - 15220083_JUDITA by michalovic
 Páči sa 13 ľudom
199 €
 - PATRIK  - 15756240_PATRIK by michalovic
 Páči sa 15 ľudom
299 €
 - FILIP  - 15871373_FILIP by michalovic
 Páči sa 17 ľudom
399 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »