Žurnál+

OBRAZY DO NADČASOVÉHO INTERIÉRU

P
michalovic200 predaných ks, 156 hodnotení

Jana M. » Tvorba / 2020-10-05 17:00:02 /  2 komentáre / 13 lajkov

V tomto článku vás chcem opäť trošku inšpirovať :) Sama milujem nadčasovú kombináciu neutrálnych farieb a dreva. Moja tvorba je odrazom môjho "ja" a preto maľby sú stvorené práve pre tento typ interiérov.

 

JEDNODUCHOSŤ A NEUTRÁLNOSŤ SÚ NADČASOVOSŤ

Jednoduchý čistý interiér založený na prírodných materiáloch a neutrálnych farbách bude vždy "in". Ja osobne sa v takýchto priestoroch cítim veľmi príjemne. Čím menej vecí a farieb je v priestore, tým sa cítim uvoľnenejšie a pokojnejšie. Priveľa farieb a prvkov v priestore ma rozrušuje, núti môj organizmus reagovať a spracovávať tieto podnety. 

 

MAĽBA "SPIRIT"

Maľba SPIRIT je jednoduchá, farebne pomerne neutrálna a pôsobí harmonicky. Ľavá časť obrazu je farebne i tvarovo veľmi jednoduchá, čo vyvažuje dynamickejšia pravá časť obrazu. Celkovo v obraze prevažuje šedá farba, ktorú mám veľmi rada. Obraz svojím prevedením i farebnosťou pasuje práve do spomínaného jednoduchého a neutrálneho interiéru.

 

 

OBRAZ "SPIRIT" V INTERIÉRI

V ukážke interiéru som zvolila hlavnú farbu šedú, rovnako ako pri maľovaní obrazu. Páči sa mi kombinácia farieb "tón v tóne" a obraz som umiestnila na šedú stenu v troška inom tóne šedej. Pohovka z tmavšej šedej túto kombináciu tónov pekne dopĺňa a spolu rôzne tóny šedej pôsobia veľmi jemne.

 

 

1 - obraz SPIRIT / MICHALOVIC
2 - závesná lampa Mogano s kovovým tienidlom čierna / EGLO
3 - pohovka svetlosivá rozkladacia pohovka Balio Enjoy / Bobochic Paris
4 - stôl VITTSJÖ / IKEA
5 - béžovo-čierny koberec / Mint Rugs
6 - biely porcelánový svietnik Hammershoi / Kähler Design
7 - čierny nástenný keramický kvetináč Oval / PT LIVING

Chladnú šedú som zjemnila teplým drevom. Priestor som doplnila o čierny kovový stôl so sklom a čiernou závesnou lampou. Priestor tiež zútulňuje svetlý béžový koberec s čiernym geometrickým vzorom. Doplnky v čierno-bielych farbách pekne dotvoria priestor a rastlinky v kvetináči spríjemnia bývanie.

 

MATERIÁLY A FARBY

 

 

V priestore prevládajú prírodné materiály - betón, drevo, kov a tkanina.

 

 

Ako som už spomínala, interiér je založený na neutrálnych farbách - biela, čierna, šedá a béžová. Ako doplnková farba sa môže považovať tiež zelená v podobe rastlín, ktoré vnesú do priestoru atmosféru prírody a určite spríjemnia každodenné bývanie.

 

 

MAĽBA "FREEDOM OF IDEAS"

Ďalším mojím dielom, ktoré pekne pasuje do neutrálneho nadčasového interiéru je obraz "FREEDOM OD IDEAS". Obraz je svojou farebnosťou pomerne neutrálny a hlavnou farbou je opäť moja obľúbená šedá farba.

 

 

Krásne sa hodí do priestoru v šedých tónoch s kombináciou antracitu, čierneho kovu a dreva. Obraz priestor príjemne oživí a zaujme na prvý pohľad.

 

 

MAĽBA "OK"

V mojej tvorbe nájdete veľa obrazov orientovaných na neutrálne farby. Maľba "OK" je už farebnejšia, no stále pomerne veľkú plochu obrazu tvorí šedá, béžová a biela. Pekne vynikne v jednoduchom nadčasovom interiéri a zároveň doň vnesie sviežosť.

 

 

REPRODUKCIA "MOUNTAIN"

Reprodukcia mojej maľby "MOUNTAIN" je ukážkou jednoduchého a čistého abstraktného diela, ktoré púta svojím zaujímavým prevedením. Krásne dopĺňa šedý interiér a jemne vyniká na betónovej stene.

 

 

REPRODUKCIA "THREE DAY DRAMA

Veľmi dynamická a tvarovo zaujímavá reprodukcia "THREE DAY DRAMA" vnesie osobitú atmosféru do každého interiéru. Taktiež pekne vynikne v neutrálnom a nadčasovom priestore.

 

 

Jednoduché a neutrálne farby sú veľmi moderné a myslím, že vždy budú. Tieto achromatické farby sú jemné a nepôsobia tak silno ako chromatické farby. Pôsobia na nás príjemnejšie a pokojnejšie a preto myslím, že vždy budú preferované.

V mojej galérii nájdete veľa obrazov pre neutrálne a nadčasové interiéry :) Ak by ste potrebovali poradiť, namaľovať obraz na mieru, či vytvoriť vizualizáciu priestoru s obrazom, rada pomôžem :)

Majte sa krásne ♥

Mgr. art. Jana Michalovičová / MICHALOVIC 

Komentáre

fullsewingleather Perfektné spracovanie☺☺

2020-10-06 07:01:43

michalovic ďakujem ♥

2020-10-06 13:11:05
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - MOUNTAIN - REPRODUKCIA - 8012091_MOUNTAIN - REPRODUKCIA by michalovic
 2 komentárov
 Páči sa 70 ľudom
129 €
 - THREE_DAY DRAMA - REPRODUKCIA - 8172647_THREE_DAY DRAMA - REPRODUKCIA by michalovic
 Páči sa 34 ľudom
129 €
 - OK -30% - 12215644_OK -30% by michalovic
 Páči sa 18 ľudom
349,30 €
 - SPIRIT - 30% - 12372449_SPIRIT - 30% by michalovic
 Páči sa 15 ľudom
349,30 €
 - FREEDOM OF IDEAS - ORIGINÁL - VÝPREDAJ - 12389331_FREEDOM OF IDEAS - ORIGINÁL - VÝPREDAJ by michalovic
 Páči sa 17 ľudom
199 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »