SAShE - slovenský handmade design.
Domov » Žurnál+ » Autor: Martin Kolodzejčík

Žurnál+

O nás - Šperky MKPC

Martin K. » Tvorba / 2013-11-30 01:44:41 /  3 komentáre / 3 lajky

Z jednej internetovej stránky, ktorá sa bude zaoberať práve Hand Made výrobkami mi nápísali niekoľko otázok, na ktoré s odpoveďami by som sa s vami rád podelil.


 1.) Je pre vás hand-made spôsobom ako si privyrobiť, alebo chcete len zhmotniť svoju fantáziu a ozdobiť ňou ľudí či ich príbytky? Máte vízie na vlastnú značku, či obchod?

No ono je to v podstate tak trochu od všetkého, aj si trochu privyrobiť, aj ozdobiť ľudí vyrobenými šperkmi, pripadne domácnosti dekoráciami. Hlavne inšpirácie, ktoré mam aby boli v niečom pretavene a urobili niekomu radosť. Preto všetko, čo robím, robím celým svojim srdcom ako pre Pána, Ježiša Krista (Kološanom 3:23-24)
Čo sa týka vlastnej značky, zatiaľ propagujeme aj s manželkou všetky naše umelecké výtvory pod značkou MKPC, aj keď pôvodne táto značka vznikla pre potreby môjho servisu na počítače a notebooky.
Vlastný obchod zatiaľ ešte nemáme (len tento virtuálny tu na Sashe.sk) ale, verím, že aj k tomu sa dostaneme a snáď to bude už čoskoro:) zároveň spojené priamo so servisom na počítače.

2.) Investujete do tejto nezvyčajnej ,,zábavky“ viac peňazí či svojho času?

V rámci tohto je to tiež asi tak pol na pol, pretože skôr nám vyhovuje cesta: nakúpiť viac "materiálu" naraz, teda vtedy to zoberie viac peňazí, ale potom keď je čas na tvorivú chvíľu, tak sa tvorí:)

3.) Ako sa tvorí cena pri hotovom handmade výrobku?

V našom prípade vytvárame cenu z nasledovných tretín: cena materiálu, cena za čas venovaný tvorbe šperku, desiatok.

4.) Určite je každý výrobok jedinečný. Ak sa mi bude páčiť čo ste vyrobili, no už aj predali, je možné aby ste pre mňa vyrobili úplne to isté? Poprípade dokážete vyrobiť predmet presne podľa predstáv zákazníka?

V hand-made kategórii sa dá povedať že každý šperk či výrobok je originál, napríklad aj náušnice, ktoré by mali byt rovnaké, nikdy nie sú na 100percent rovnaké, no vždy sa dá pôvodnému originálu na 99,9 percent priblížiť, a to, zároveň aj odpoveď či sa dá vyrobiť to isté:)
Podľa želania zákazníka vyrábame tiež, najväčším príkladom je pre môjho kamaráta vyrobený zásnubný prsteň:)

5.) Existuje niečo ako reklamácia ručne vyrobeného výrobku? Ak áno, aký je reklamačný poriadok?

V rámci reklamácie záleží v našom prípade od konkrétneho kusu, ak sa jedna o poškodený kryštál v šperku, tak riešením je výmena kryštálu, pokiaľ je šperk len trochu fyzicky poškodený ohýbaním, dá sa pomerne vždy narovnať, je to individuálne.

6.) Chodíte na nejaký festival či miesto, kde sa hand made umelci stretávajú?

V podstate sa dá povedať že áno, už dlho máme obľúbený festival v Banskej Štiavnici, "Nezabudnuté remeslá" kde sa s väčšina umelcov z daného trhu stretneme poväčšine každý rok.

7.) Poraďte ľuďom z čoho si rýchlo a jednoducho môžu doma vyrobiť niečo pekné a užitočné. Jednoduchý a rýchly návod.
Ľudia, pokiaľ sú trochu tvoriví, vedia využiť takmer všetko čo sa v domácnosti používa, príkladom sú moje náušnice vyrobené zo srdiečkových cestovín:) alebo v začiatkoch som ako materiál na tvorbu základu drôtených šperkov používal vyrovnané kancelárske spinky..

No a samozrejme celý tento web je ako odpoveď:)

8.) Keby ste mali seba a svoju tvorbu charakterizovať v pár riadkoch, čo by ste o sebe napísali? Ako ste začínali? Bolo ťažké predať prvý výrobok a prezentovať sa?

Bol som v podstate katolík, nechodiaci do kostola, ktorý existoval len bez zmyslu a účelu života, naplnený hnevom, horkosťou, samotou, občas aj depresiou. Vo veku okolo 23 rokov som dospel k bližšiemu poznaniu Boha skrze moc Ježiša Krista. Premenil ma v novú osobu, vzal môj smútok, naučil ma správnej morálke, dal mi zmysel života. Dnes mu slúžim celým svojím životom ako najlepšie viem, ktorého cieľom je inšpirovať čo najviac ľudí, tak ako je to len možné, počas môjho fyzického života pri čakaní byť v Božom večnom nebeskom kráľovstve potom keď sa tu môj život skončí.


Charakteristiku práce môžem opísať priamo slovami z biblie:

Efežanom 2:10
Veď sme Jeho dielo, stvorení v Kristovi Ježišovi na to, aby sme konali dobré skutky, ktoré nám Boh už vopred pripravil.

Exodus 35:31-32
Boh nás naplnil Božím Duchom, dal nám múdrosť, dôvtip, zručnosť pre každú prácu, aby sme mohli zhotovovať návrhy a uskutočňovať ich v zlate, striebre a bronze, okresávať kamene na osádzanie, opracúvať drevo,... aby sme mohli zhotovovať všetky umelecké práce.

Preto prvé akési prezentovanie sa nebolo vôbec ťažké, v podstate inšpirácie vnuknuté Bohom sa v mojom okolí predávajú sami, i keď to občas u niektorých šperkov môže „dlhšie trvať“. Doba trvania je však relatívna, aj Pán Ježiš povedal že sa vráti „skoro“ a prešlo odvtedy 2000 rokov:)

S pozdravom a požehnaný čas želá:

Mgr. Martin Kolodzejčík
za Šperky MKPC

http://www.sashe.sk/mato_kolo

Komentáre

HenrietaMocova aj Vám sa ozvali..... :-)

2013-11-30 12:34:151x

mato_kolo O ano, tak preco sa trochu nespropagovat:)

2013-11-30 16:33:451x

_innacreo_ asi sa ozývali letom-svetom :)))

2013-11-30 20:47:511x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Srdiečkové náušnice - výpredaj - 2831245Srdiečkové náušnice - výpredaj by mato_kolo
 Páči sa 3 ľudom
2,50 €
 - Prsteň v zajatí - 3053731Prsteň v zajatí by mato_kolo
 Páči sa 2 ľudom
10,- €
 - Fialový prsteň - 3053784Fialový prsteň by mato_kolo
 2 komentárov
 Páči sa 7 ľudom
17,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »