Domov » Žurnál+ » Autor: Martina Pinkeová

Žurnál+

Konečne som začala používať to, na čo my ľudia sme stvorení

Martina P. » Osobné Blogy / 2013-09-03 14:30:31 /  7 komentárov / 20 lajkov

... na tvorbu

Keď si radi prečítate niečo osobnejšie o autoroch stránok, tak Vám urobím radosť a píšem i ja niečo o sebe. Pochádzam z južného (nie najjužnejšieho) Slovenska.
Ako to zvyčajne býva pri životnom kolobehu,človek často zabudne na to, čo dostal do daru od Boha. Neviem koľkí z Vás, ale ja som ešte donedávna tohoto bola príkladom.

→ Ja – tvor kresliaci a tvorivý som po strednej škole nechytila ceruzku do ruky:
...."veľa" týnedžerských “povinnosti” ... záujem o rôzne životné skúsenosti ... túžba za oddelením sa od rodičov .… svadba … zamestnanie s vidinou zárobku … výchova dvoch nezbedných detí … výška (snaha o rozšírenie si kvalifikácie) … zamestnanie (alebo skôr “hľadanie normálneho zamestnania”) ….
Neskutočne veľa energie venujeme mnohému, čo je pre nás nepotrebne, či úplne zbytočné (okrem detí!!! :-) ) a nerozvíjame to, v čom sme naozaj dobrí.

Čím ďalej – tým viac som pri bežných činnostiach rozmýšľala: “keď toto skončím, urobím si chvíľku pre seba – vytiahnem kresliace potreby (posvätné veci v mojom šuflíku) a do niečoho sa pustím”. Lenže!! prenasledovala ma i ďalšia myšlienka “čo ak to bude hrozné!! Neznesiem pomyslenie, že pokazím výkres. Ja! osoba, ktorej meno bolo odjakživa synonymom kreslenia!!!

Jedného dňa pred pár rokmi nastal zlom. Človek, ktorý ma už dlho poznal a veril mi viac ako ja sebe, ma požiadal o portrét. Bolo to po 15-tich rokoch nekreslenia. Miešala sa vo mne zvedavosť a strach zároveň. Čo ak to zbabrem (čiary, tiene nenájdu správny tvar a odtieň)! Nielenže môžem sklamať objednávateľa, ale čo bude najhoršie – ja takúto realitu o sebe nezvládnem!!!!!

Začala som s trasúcimi sa rukami a ako minúty postupovali, oči sa mi leskli natešením a nakoniec som čumela ako puk…. “Fakt to bolo dobré…ešte lepšie ako z posledných ceruzkových čias na strednej!!!”
Od toho okamihu som nakreslila mnoho portrétov a iných kresieb či malieb. I keď by som sa tvorbe chcela venovať viac, ako jej venujem, som spokojná za to čo som doposiaľ dokázala. Vytvorila som si na webe stránku, odnož na sociálnej sieti, spolupracujem s "Kočíkovom", moje práce môžete vidieť na Sashe i na obdobnom svetovom internetovom portály, alebo na mnohých súkromných stenách :-) .

“Všetko má svoj čas a príčinu”

A ako si momentálne hodnotím svoju kresbu? Asi by som povedala, že dozretie vnímania významne prispeje ku kvalite portrétu a zbytok urobia skúsenosti. (:-) . …. a múdri ľudia vedia, že stále je čo sa učiť a rozvíjať.
Občas si na Sashe pozriem diela iných kreatívcov a neustále som ohromovaná, aké úžasné veci ľudia dokážu vytvoriť, namaľovať. Ja som začala s realistickou kresbu a keďže mám stále dopredu plné dva mesiace objednávok, nestíham sa sama realizovať. Strašne moc by som chcela zájsť do abstrakcie, alebo aspoň spojenej s realizmom. 

Na záver by som napísala moju vševravnú myšlienku:

Dielo, ktoré Vás uchváti a potrebujete povedať “wau”, plní svoj účel … tvorí zážitok … teší srdce … A tým aj moje!!!! ♥

Komentáre

dzinus ...wauuuu bola som nakuknúť, s ceruzkou to vieš neskutočne, nádherné portréty...;)

2013-09-03 14:55:591x

martina.pinkeova :-) dakujem

2013-09-03 15:01:121x

ArtVera tvoje kresby obdivujem najviac....bože ako to robíš... to je neskutočnné...aj ja rada kreslím, ale tvoje sú ako živé.... to ako .....vždy chodím do tvojej galerky obdivovať....vždy !!!

2013-09-03 17:03:562x

gabirusi tiez som bola pozriet a zostala som s otvorenymi ustami .... Mate velky talent!!! Nech sa dari :)

2013-09-03 17:21:501x

Ryba Pozrela som "wau"

2013-09-03 22:58:15

angi prekrásna galéria a povzbudenie pre mňa :) totižto tiež som po rokoch začala kresliť a mojou métou sú portréty :)

2015-02-12 08:08:161x

bokadani Pozeram stale na vase kresby, su nadherne, ja sice malujem, ale portrety mi nikdy nesli a tie vase.. uzasne .., tak to sa naucit neda, to je velky dar. Chcela by som vam povedat, nechodte do abstrakcie, rozvijajte dalej svoj dar,to nevie hocikto. Prajem vela uspechov. B.

2016-02-05 10:46:301x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

martina.pinkeova
martina.pinkeova
23 predaných ks, 16 hodnotení

Pred Vianocami sa vždy ohlási mnoho zákazníkov, žiaľ vtedy nie je možné prijať toľko objednávok. Takže, ak by ste niekoho chceli potešiť portrétom na nasledujúce Vianoce, zadajte objednávku už aj teraz.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »