Domov » Žurnál+ » Autor: Mariana Franeková

Žurnál+

Konečne ho mám aj ja!

Mariana F. » Osobné Blogy / 2019-10-20 20:03:50 /  2 komentáre / 29 lajkov

Chcem chodiť na výtvarnú, chcem hrať na gitaru, chcem sa učiť stepovať, chcem chodiť do folklórneho súboru, chcem vedieť spievať, chcem hrať divadlo, chcem hrať v kapele, chcem pestovať bylinky, chcem byť spisovateľka...niekde medzitým bolo štrikovanie, vyšívanie... Toľko vecí som chcela robiť, toľko som ich začala (niektoré iba v mysli, ale zato prepracované do detailov), žiaľ, chýbala mi povestná trpezlivosť a trochu nižší level lenivosti, než akým disponujem. 

Vždy som mala rada hudbu a čítanie kníh. To však za "koníček" veľmi nepovažujem, lebo to nebolo tak akčné a jemne fanatické, ako som pozorovala u iných, ktorí s hrdosťou povedia "áno, knihy sú moje hobby". 

A tak som vyrástla, vyštudovala, zamestnala sa, odsťahovala sa, vydala sa a na ceste bol nový človek. Kedže dnes je mimoriadne IN byť celé tehotenstvo PN, tak ani mňa to neminulo. Nuž a čo teraz? Byt na 6x uprataný, krúžiť so psom okolo bytovky sa dalo len od 8-10 a 14-16, ponorková choroba bola na vzostupe...no nič, musím sa pokúsiť byť kreatívna. Keďže mi štrikovanie nikdy nešlo, tak som tajne dúfala, že to nadanie, čo mala starká, keď sedela pod oknom pri zrkadle a hačkovala tie nádherné dečky a obrusy, by sa mohlo možno preniesť nejakým zabudnutým génom aj na mňa. A tak som skúsila. Muž mi ešte (oprávnene) dohováral, nech sa nejaším a nenakúpim kopec vlny a háčikov, lebo čo potom s nimi, keď ma to po mesiaci prestane baviť. 

Neprestalo. Začiatky boli asi ako u každého zahanbujúce, plytvajúce časom a materiálom, ale...Konečne ho mám! Koníček. Hačkujem od r.2015 a dakedy sa mi zdá, že vkuse. Zásoby vlny sú statočné, o háčikoch nehovoriac. Mám nové (síce len sociálnosieťové) kamarátky s podobnou úchylkou, nadšením a pochopením. Niečo ako podporná skupina. Sama sa pochválim, že mi to celkom ide :-D lebo aj to treba. Medzitým mám už dvoch synov, zásobení sú hačkovanými svetrami, dekami, hračkami, čiapkami a najnovšie aj štrikovanými nákrčníkmi. Neminulo to žiadne dieťa v rodine, šatky pre mamu, svokru, sestru, najnovšia objednávka na čiapku pre ocina (urazil sa, že on nič nemá), pre muža, dokonca aj pes si prišiel na svoje.

A ja?

Štverám sa po kopcoch, brodím v 80 cm snehu a hľadám po poliach balíky slamy...lebo tie klbká a hačkovance si zaslúžia mať fotku na správnom mieste. Aj keď nie som extra fotograf, je mi pri tom radostne na srdci.

Pozdravujem vás milé tvorivé duše. Nech vám to nadšenie vydrží. 

Komentáre

sandrika aké milé čítanie :))) mať hobby - mierne fanatické je supeeer! pekné vecičky ...

2019-10-21 08:51:551x

mana.franek Ďakujem

2019-10-21 23:15:59

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

mana.franek
mana.franek

milovnica háčkovaného ♥

Vitajte u mňa na návšteve. Čokoľvek z mojej tvorby, čo Vám padne do oka, môže byť Vaše. Ďakujem.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »