Domov » Žurnál+ » Autor: Mária Reváková

Žurnál+

Sivo-modrý zimný upcyklovaný kabát

Mária R. » Nové výrobky / 2020-11-23 18:28:58 /  2 komentáre / 4 lajky

Už niekoľko rokov celkom pasívne hľadám zimný kabát, do ktorého sa zamilujem a budem ho nosiť najbližších 10 rokov. Asi pred 2 rokmi som v charitatívnom obchode, kde občas nakupujem alebo prinášam nenosené veci, narazila na krásny farebne modrý vintage kabát od českej značky Triola, ktorá v súčasnosti vyrába hlavne spodnú bielizeň. Videla som, že je ohromne veľký, ale materiál, z ktorého bol vyrobený bol taký úžasný, že som ho tam nemohla nechať. Hovorila som si: ,,Veď viem šiť, tak ho nejako dám dokopy,” aj napriek tomu, že viem, aké náročné je prerobiť kabát. Navyše tento vintage kabát nemal žiadne známky nosenia, možno práve preto, že jeho povodná veľkosť bola asi XXXL.

Hrubý zimný kabát

(Upcyklovaný kabát po úprave )

Pred úpravou vyzeral tento kabát takto:

Úprava oversize kabátu

(Pred úpravou)

Kabát visel v ateliéri viac než rok. S tým som počítala. No minulé Vianoce som si povedala, že je čas ušiť niečo pre seba a obdarovať sa. Pustila som sa do toho. Rozhodla som sa mu zúžiť a viac vykrojiť rukávy, aby v ňom nejak aspoň čiastočne vynikla postava. Taktiež som mu ubrala z bokov, hrudníka a pásu. Samotná prerábka z technického hľadiska nebola až taká komplikovaná, ako som čakala, horšie to bolo s hľadaním toho správneho tvaru. Nebola som si totiž istá, či chcem oversize kabát, aj keď on po zúžení nebol úplne oversize.

Štýlový hrubý zimný vintage kabát

(Teplý vlnený kabát a zelené nohavice)

Niekoľko týždňov som tento kabát mala ručne nastehovaný na figuríne, no v momente, keď som ho dala na seba, jeho čaro pominulo. Mala som pocit, že v ňom vyzerám ako niekto cudzí a pri svojej výške 163 cm sa v ňom strácam. Viem, že oversize a mohutnejšie kabáty sú teraz IN, ale pokiaľ to niekomu osobnostne a vizuálne nelichotí, nič sa nedá robiť. Vskúšala som aj rozne stylingy, opasky na vytvarovanie postavy, doplnky, googlila som si všetky možné štíhle krásky v oversize kabátoch… Avšak stále som si nebola istá.

Modrý slow fashion vlnený kabát

( Modrý upcyklovaný kabát a zelené vlnené nohavice )

Povedala som si, že je čas došiť ho a vyskúšať ho vonku. Možno sa môj pocit zmení… Nezmenil sa. Cítila som sa stále ako iný človek a vôbec mi to nebolo príjemné. Skvelé bolo len to, že mi v ňom bolo naozaj teplo, keďže je tento kabát vyrobený z vlny a stvorený na zimu.

Veľmi ma potešilo, keď ho vyskúšala na modelke Elizabeth J. , ktorá má výšku okolo 174 cm a celý môj dojem z prerobeného kabátu sa zmenil. Zistila som, že tento upcyklovaný vintage kabát je skutočne nositeľný a vyzerá skvele, no bohužiaľ nie na mne.

Slow fashion zimný kabát

( Teplý modrý zimný kabát )

Rozhodla sa ho predať. Predsa len som sa na ňom namakala... To, že som ho našla, upcyklovala a nesedel mi, beriem ako znamenie, že čaká na niekoho iného. Možno čaká práve na vás. Viac podrobností a možnosť zakúpenia nájdete TU.

Mali ste niekedy podobnú skúsenosť, kedy sa vám nejaká vec veľmi páčila, no po vyskúšaní ste to neboli vy? Podeľte sa so svojimi skúsenosťami v komentároch pod článkom.

Páči sa vám štýl, ktorý tvorím? Pozrite si aj ostatné slow fashion kúsky v obchodíku majoranka.

Zazdieľania, komentáre a lajky vopred ďakujem.

Mária / majoranka

Komentáre

farebny.domov Kabát je krásny, obdivujem, že si sa dala na takú robotu! a presne všetky tie dlhé plantavé vílovské šaty a sukne čo sa mi tak páčia, mi nesedia. Tá moja výška je problém

2020-11-24 00:10:081x

majoranka @farebny.domov To je škoda :-/

Ďakujem :)

2020-11-24 21:27:30

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Zelené zvonové nohavice na štýl 70. rokov - 10605836_Zelené zvonové nohavice na štýl 70. rokov by majoranka
 1 komentárov
 Páči sa 55 ľudom
114,- €
 - Modrý teplý vlnený kabát - 12683067_Modrý teplý vlnený kabát by majoranka
 Páči sa 29 ľudom
108,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »