Domov » Žurnál+ » Autor: Michaela Ďurišová

Žurnál+

Svadba v stodole...

Michaela Ď. » Blogy / 2020-02-24 17:00:01 /  6 komentárov / 47 lajkov

Keď sa povie svadba v stodole, ako prvé vám napadne...

- teplé svetlo

- lúka

- uvoľnená romantika

- drevo, vidiek

- kúzelná atmosféra, príroda...

Koliba Gréta, foto: internet

To je len pár odpovedí od vás. Svadba v stodole je rok čo rok väčším lákadlom pre všetky nevesty aj u nás. Niet sa čomu čudovať. Prírodné prostredie, hrejivá atmosféra dreva, svetielka a čarovná atmosféra fotiek, ktorú takýto priestor ponúka... No viete, kde u nás nájdete tie najkrajšie stodoly pre váš veľký deň? My sme si pre vás pripravili pár inšpirácií...

STODOLA GRÉTA

Ide o novostavbu, ktorá sa nachádza v čarokrásnom prostredí Liptova na brehu Liptovskej Mary... Jej priestor a lokalizácia je ideálnym miestom pre spojenie svadobného obradu, hostiny a svadobných fotiek. Na jej stavbu boli použité prírodné materiály a tradičné remeselné postupy. Predlohou konečného vizuálu stodoly boli typické liptovské humná. Stodola ponúka výhľad na hory a priehradu, plochu 500 m2, ktorá je vhodná pre 70 - 200 osôb, výbornú akustiku a bezbariérový prístup. Najväčším lákadlom je bezpochyby i priamy kontakt s prírodou a neskutočne fotogenický priestor.

Foto: internet

STODOLIENKA A REŠTAURÁCIA U HRICKA

Táto stodola sa nachádza v Hanušovciach nad Topľou a je tiež novostavbou. Ponúka krásny rustikálny priestor plný vône dreva. Interiér je čarokrásny a vyžaduje už len minimum dekorácií.

Foto: internet

STODOLA ZLATNÍK

Ak chcete mať svadbu na pokojnom prírodnom mieste, určite by ste si mali obzrieť Stodolu Zlatník. V tomto prípade však nejde o novovybudovaný priestor, ale ide o bývalú gazdovskú usadlosť, čo dáva priestoru nenapodobiteľný punc originality a pokojnej atmosféry. Usadlosť sa nachádza pod Slánskymi horami. Nájdete tu i krásny jabloňový sad, bazén a starožitné zariadenie v zemplínskom štýle. Priestor je chránený pred nepriaznivým počasím a pojme 100 ľudí.

Foto: internet

STODOLA LUBIANKA

Táto stodola sa nachádza na vidieku zvanom Ľubianka, ktorý je súčasťou dediny Oslany (okres Prievidza). Svadba v tejto stodole je vhodná pre všetky romantické duše, ktoré majú radi slovenské tradície a zvyklosti či veci dýchajúce históriou a starými časmi.

Foto: internet

RANCH 13

Tento priestor nájdete v meste Nemšová. Okrem ranču, ktorý dýcha atmosférou divokého západu, tu nájdete aj krásny priestor pre vašu svadobnú oslavu.

Pozor na...

Romantická atmosféra v srdci prírody, vôňa dreva a závan časov dávno minulých... Svadba v stodole je snom mnohých neviest... no netreba zabúdať ani na nástrahy, ktoré takáto svadba so sebou prináša... V čase, keď som hľadala miesto pre svoju svadbu ja s Romankom, bol problém nájsť priestor s toaletou :D Naozaj, ak sme chceli svadbu v stodole (v tom čase sa v takýchto priestoroch nerobili svadby až tak často, na Slovensku bola jedna - dve stodoly) museli sme riešiť toi-toi toalety pre hostí... A to teda nebola žiadna romantika :D

Dnes sú už stodoly moderne vybavené a prispôsobené vyšším štandardom, toalety nie sú problém. No čo vám môže skomplikovať situáciu?

Napríklad hmyz... prírodné prostredie je krásne, svadba uprostred lúky pod holým nebom je neopakovateľná, no zvlášť v jarno-letných mesiacoch vie byť veľkou nepríjemnosťou dotieravý hmyz... zvlášť pri toľkých dobrotách na stoloch. Preto je lepšie zabezpečiť ochranu pred týmito nevítanými hosťami, a to napríklad impregnáciou priestorov deň pred svadbou...

Ďalšou komplikáciou môže byť hudba. Stodoly sú väčšinou príjemným akustickým priestorom, no rovnako sa nachádzajú na dedine, kde môžu mať obyvatelia s ruchom do skorých ranných hodín značné problémy. Ak sa počas vášho veľkého dňa nechcete zaoberať rušením nočného kľudu s príslušníkmi polície, radšej svadbu nahláste na miestnych úradoch.

Reštaurácie či kultúrne domy sa nachádzajú na každom kroku a prístup k nim je teda pomerne ľahký. No stodôl u nás nie je až tak veľa a sú roztrúsené po celom Slovenku, väčšinou vo vidieckých oblastiach. Preto sa vopred ubezpečte, či nebude pre pozvaných hostí problém dostaviť sa na miesto určenia :)

VÝZDOBA

Jednoduchý rustikálny priestor stodoly plný dreva a iných prírodných materiálov si priam žiadna minimalizmus a výzdobu ladenú v prírodnom duchu. Chýbať by nemala juta, krajka či vrecovina. Farebne je vhodné ladiť výzdobu do zemitých prírodných farieb - siahnuť by ste mali po zeleni, ktorú je vhodné doplniť bielou, hnedou, ivory, burgundy či jemnými pastelovými tónmi ružovej.

Stodola ako taká je už sama o sebe výrazným prvkom. Súčasťou mnohých stodôl sú i rôzne rebríky, historické predmety či staré kredence, ktoré sú už dekoráciou. Preto vo výzdobe pamätajte na to, že menej je niekedy viac - stačí naozaj len minimum, len jemne podčiarknúť už prítomnú atmosféru.

Foto od našich neviest

ŠTÝL SVADBY

K stodole sa priam pýta uvoľnený a vzdušný štýl kytice a doplnkov. Takže nič nepokazíte strapatou kytičkou, objemným boho venčekom či doplnkami, ktoré vyzerajú ako čerstvo nazbierané z neďalekej lúky :) Rovnako správnou voľbou bude i greenery štýl...

Stodola je vidieckým miestom, z ktorého dýcha atmosféra ľudových tradícií, preto okrem boho štýlu neváhajte siahnuť aj po folkovej tématike, ktorá tu má bezpochyby svoje miesto... tu je pár foto inšpirácií od nás, za ktoré ďakujeme našim krásnym nevestám...

A keď sme už pri našich nevestách, máme pár tipov na svadbu v stodole i priamo od nich... :)

NAŠE NEVESTY A SVADBA V STODOLE

Toto je krásna Veronika, ktorá mala svadbu v Stodole Lubianka

A takto vyzerala jej krásna svadba. O fotky sa postaral fotograf Marek Zelina.

Aj Dominika mala svadbu v stodole...

"Svadbu sme mali v auguste 2018. S manželom (vtedy ešte so snúbencom) sme túžili po letnej svadbe s obradom pod holým nebom. Po svadbe na mieste, ktoré by dýchalo, bolo uvoľnené a nestrojené, no zároveň vkusné a nášmu štýlu blízke. Blízko prírody, no s možnosťou ubytovania väčšiny hostí. Stodola Suška nás očarila hneď z fotiek, no keď sme ju videli na vlastné oči, zamilovali sme sa do nej na prvý pohľad. Nielenže je naživo ešte krajšia, ale má aj atmosféru, ktorú v hoteli či kulturáku skrátka nenájdete. Majitelia ju zrekonštruovali s citom a mysleli pri tom na každý detail. Dnes, takmer dva roky po svadbe, som stále presvedčená, že lepšie miesto pre našu svadbu sme ani nájsť nemohli."

Foto: Matej Kmeť, Víťa Malina 

                                                                    ***

Tak čo, milé budúce nevesty... inšpirovali sme vás? :)

S láskou váš Magaela tím

Komentáre

danabortlikova Krásne!

2020-02-18 16:10:041x

magaela Ďakujeme :)

2020-02-18 16:30:43

Sisushka Nádhera...spojiť to ešte s makramé boho výzdobou - ach to by bol sen! :)

2020-02-24 21:49:011x

Patrisha_handmade Krásne :)

2020-02-28 08:50:291x

magaela Ďakujeme vám, sme radi, že sa vám žurnálik páči :)

2020-02-28 09:00:02

ButterflyHandMade Prekrásne, tie stodoly sú čarovné. Prajem so zažiť takú svadbu. Už nie ako nevesta. No vysielam prosbu do vesmíru, nech nás niekto pozve:-D:-D ďakujem za vybavenie

2020-03-23 16:33:50

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
magaela
magaela
8181 predaných ks, 2991 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Jedného dňa som začala snívať svoj sen a robiť to, čo ma baví... zhmotňovať v tvorbe všetko to krásne, čo je okolo nás. Volám sa Michaela a som tvorca/zakladateľka/vedúca osobnosť dielničky "Magaela", ktorá vznikla v roku 2013 u nás doma v Rakúsku.

Milé nevesty a zákazníčky,

vzhľadom na aktuálnu spoločenskú situáciu ohľadom Koronavírusu a uzavretiu hraníc medzi Rakúskom a Slovenskom vás musíme upozorniť, že balíčky budeme posielať len raz za dva týždne... Nenechávajte si preto objednávku na poslednú chvíľu. Rovnako sa k nám nedostane ani naša Baja, takže i samotná výroba bude v týchto dňoch obmedzená. Prosím, buďme ľudskí a trpezliví. Ďakujeme za pochopenie...

- Prijímame svadobné objednávky na mieru. Termíny sa nám rýchlo plnia, preto v prípade záujmu neváhajte a napíšte nám čím skôr :)

- Upozorňujeme na novú plesovú kolekciu, ktorú môžete u nás nájsť :)

- Prijímame objednávky na sety k 1. sv. prijímaniu. Ak chcete setík na mieru, neváhajte a napíšte nám čím skôr. V čase prijímaní je svadobná sezóna v plnom prúde, a tak sa môže stať, že vám v tom čase nebudeme vedieť setík na mieru vyrobiť. Ponuka skladom je dostupná bez obmedzenia...

- Výroba na mieru je u nás spoplatnená, výška poplatku sa odvíja od hodnoty objednávky. V prípade záujmu o výrobu na mieru je vhodné ozvať sa dva mesiace dopredu pred požadovaným doručením produktov.

- Produkty v galérii doručujeme do 14 pracovných dní od prijatia platby, nakoľko predávame i na iných portáloch a predajných galériách. Ak potrebujete niečo doručiť urgentne, informujte sa prosím o dostupnosti alebo nás informujte o želanom termíne doručenia.


Tešíme sa na ďalšie krásne spolupráce...S láskou váš Magaela tím (Miška, Romanko, Bajka, Lucka a Nika)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Folk venček so stuhovým závojom  - 9164875_Folk venček so stuhovým závojom by magaela
 Páči sa 7 ľudom
38,- €
 - Naturálny greenery venček "vôňa slobody" - 9412826_Naturálny greenery venček "vôňa slobody" by magaela
 2 komentárov
 Páči sa 66 ľudom
50,- €
 - Pánsky motýlik "tak nežne" - 10912629_Pánsky motýlik "tak nežne" by magaela
 Páči sa 31 ľudom
55,- €
 - Boho svadobná kytica "o kráse dní" - 10939750_Boho svadobná kytica "o kráse dní" by magaela
 2 komentárov
 Páči sa 40 ľudom
120,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »