Domov » Žurnál+ » Autor: Michaela Ďurišová

Žurnál+

O spoluprácach, ktoré stoja za to... rozhovor s fotografkou Jovanou Rikalo

Michaela Ď. » Blogy / 2019-08-13 07:00:01 /  12 komentárov / 64 lajkov / 543x zobrazený

V nedávnom žurnáli som vám písala pár slov o fotke a aká je pre umelca, ktorý sa živí handmade tvorbou, dôležitá. Rovnako dôležité sú i sociálne siete. Instagram je miesto plné inšpirácie a krásnych fotografií. Číselko v profile informujúce o počte sledovateľov sa stalo ukazovateľom prestíže.

Influencer. Spolupráca. Reklama. To sú pojmy späté s touto sociálnou sieťou. Ani Magaela sa tomuto svetu nevyhla a uvedomujeme si, aký dôležitý marketingový nástroj Instagram je. V čase, keď sme náš profil začali budovať, bolo potrebné sa obzrieť i po spoluprácach. Kým som ešte nefotila, prioritou boli fotografi. Ale od začiatku som si spolupráce triezvo vyberala. Viete, nechcem vyznieť namyslene alebo nevďačne. No pre mňa je spolupráca niečo, čo prinesie radosť a osoh obom zúčastneným stranám. Na Instagrame však často badať, že spolupráca znamená pre bloggerov a influencerov iba to, že dostanú niečo zadarmo. Bodka. Bohužiaľ, veľa našich spoluprác skončilo tak, že sme viac nevideli ani naše produkty, ani žiadne výsledky vo forme fotiek či propagácie. Ale nie o tom som chcela...

Niektoré spolupráce stoja totiž za to. Tak trochu vám zmenia život, vyčaria úsmev, prinesú do života zaujímavých ľudí a mnoho pozitívnych emócií. Taká bola a stále je spolupráca s fotografkou Jovanou Rikalo. Jovanu som si vysnívala. Uchvátila ma jej tvorba plná pocitov, snovosti a príbehov. Jovana pochádza zo Srbska. Je to človek s otvoreným srdcom, ktoré vidí krásu i v tej najprirodzenejšej obyčajnosti. Inšpiráciu čerpá zo snov, prírody a z každodenného života. Jej fotky sú hotovým umením, obrazmi, ktoré nám hovoria, aké dôležité je milovať samých seba a nebáť sa čeliť strachu a úzkosti, bojovať proti zlým pocitom krásou okolo nás. Jej tvorba je dychberúca a rozprávková, a možno práve preto zaznamenala vo svete taký úspech. Fotky Jovany boli uverejnené v prestížnych magazínoch po celom svete.

Jovana spolupracuje s jednou krásnou dievčinou, vizážistkou a príležitostnou modelkou Vanjou Jagnić. Jej čistá nadpozemská krása ma doslova uchvátila. Vajne som s malou dušičkou napísala, či by s nami nechcela spolupracovať, odfotiť sa s našimi venčekmi. Súhlasila. A spolu s Jovanou nafotili nádherné fotky. Viete, keď oslovujete takýchto ľudí na spoluprácu, dušičku máte takú miniatúrnu a považujete za úspech, keď si vôbec správu prečítajú. Keď príde odpoveď, a dokonca pozitívna, máte pocit, že vyskočíte od radosti z kože...

Takto sa teda začala spolupráca s Jovanou. Opatrne, takmer nečakane. No dnes je už naša spolupráca na pravidelnej báze, robíme jej venčeky na mieru a ona s nimi cestuje po celom svete a fotí čarokrásne fotky. Niektoré fotenia absolvujeme i spolu a mňa vtedy mrzí len to, že neviem žiadny jazyk. Tak rada by som s ňou hovorila o toľkých veciach... no i bez slov si rozumieme. Jovana žiari ako slnko, zaplaví miestnosť pozitívnymi pocitmi a urobí vám krajší deň v priebehu minúty. Naposledy sme sa stretli vo Viedni a už druhýkrát nafotila venčeky s našou dvornou modelkou Kikou. Pred objektív Jovany sa dokonca dostala i naša Bajka, čomu sa veľmi tešíme...

Ale aby sme len do prázdna nerozprávali... pripravili sme si pre vás krátky rozhovor s touto úžasnou umelkyňou a inšpiratívnou ženou.

Čo pre vás znamená fotografia?

Znamená pre mňa veľmi veľa. Prostredníctvom fotografie môžem vyjadriť svoje najhlbšie pocity a príbehy, ktoré inak nedokážem vysloviť. Práve fotografovanie mi pomohlo prekonať a preniesť sa cez mnohé ťažké životné okamihy.

Pamätáte si na pocit, keď ste prvýkrát vzali do rúk fotoaparát?

Áno, vôbec som v tom nebola dobrá. Nevedela som, ako správne zaostriť a používať manuálny režim, všetko bolo pre mňa veľmi náročné. Učíme sa však zo skúseností a ja som si tie malé kroky, ktoré ma viedli k tým veľkým, veľmi užila. Zabudla som spomenúť, že keď som prvýkrát držala v rukách fotoaparát, už vtedy som cítila, že fotografovanie bude moja najväčšia láska a vášeň.

Čo vás priviedlo ku kariére fotografky?

Možnosť "zmrazenia" okamihu. To, že viete pocity takto uchovať. A tiež Flickr, kde som našla veľa úžasných fotografov, ktorí robili výtvarné fotky. Vtedy som sa prvýkrát stretla s výtvarným umením a od toho momentu som si veľmi želala vyrozprávať svoje príbehy prostredníctvom fotografie.

Aké sú vaše najväčšie úspechy?

Práca s veľkými menami ako sú napríklad Instagram či Canon Europe, moje fotografie na obaloch kníh a pozvania vystupovať na obrovských konferenciách. Je ich veľa a som za ne nesmierne vďačná.

Ako si pamätáte na svoje detstvo?

Moje detstvo bolo mimoriadne, bola som také hyperaktívne a šťastné dieťa. Ak chcete vedieť niečo o mojom detstve, pozrite sa na fotky, nájdete ho tam :)

Veľa cestujete. Ktorá krajina je pre vás tou najčarovnejšou?

Milujem Francúzsko, no príroda je pre mňa krajšia v Nemecku. Mojím najväčším prianím je navštíviť Island, Nový Zéland a New York.

Kedy ste spoznali tvorbu Magaely?

Michaela spolupracovala s jednou z mojich modeliek, ktorej poslala venčeky, vtedy som si prvýkrát všimla jej krásne výtvory. Je tak talentovaná a láskavá. Musela som jej napísať, či nechce spoluprácu aj so mnou a som rada, že som to urobila, pretože teraz máme špeciálne spojenie. Jej korunky sú jedinečné!

Čo pre vás znamená spolupráca s Magaelou?

Veľa! Niekedy, keď som fotila víly, mi takéto detaily chýbali... no jej korunky dávajú fotografiám taký pekný dotyk, všetko vyzerá tak rozprávkovo.

Životné motto?

Verte a užívajte si moment :)

Všetky uverejnené fotografie sú dielom Jovany Rikalo.

Komentáre

uBAKY úžasná fotografka !

2019-08-08 14:25:381x

SteinRose Nádherne ❤

2019-08-08 18:54:341x

arcoiris Úžasné ❤️❤️ všetky vás sledujem na instagrame so zatajeným dychom, nádherná spolupráca, každý do toho vložil kus srdca a umenia ❤️

2019-08-08 19:09:461x

magaela Ďakujeme veľmi pekne, moc si to všetko vážime :)

2019-08-09 15:18:20

OdLubky Nádhera ♥️♥️

2019-08-13 13:53:491x

BOGY Paráda Magaelo

2019-08-13 21:24:211x

Kaaty Úžašné krásne

2019-08-13 23:00:011x

IvanaStrompl Dakujem :))))

2019-08-14 12:04:26

teuteria Nádherné venčeky, úžasné fotky a prekrásne ženy. Ďakujem za tento žurnál. Radosť pozerať .

2019-08-14 20:06:581x

glitzi Nádherné fotky, krásne, prajem veľa ďalších úspechov. :-)

2019-08-15 10:52:301x

magaela Ďakujeme veľmi pekne za vaše milé slová a podporu, sme radi, že sa nám naše projekty a tvorba páči :)

2019-08-18 12:19:08

imageB Fantastické, bravó !!!

2019-08-24 22:54:53

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

magaela
magaela
7643 predaných ks, 2746 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Jedného dňa som začala snívať svoj sen a robiť to, čo ma baví... zhmotňovať v tvorbe všetko to krásne, čo je okolo nás. Volám sa Michaela a som tvorca/zakladateľka/vedúca osobnosť dielničky "Magaela", ktorá vznikla v roku 2013 u nás doma v Rakúsku.

Milé nevesty,

prečítajte si, prosím, pár dôležitých info.

Výroba na mieru je u nás spoplatnená, výška poplatku sa odvíja od hodnoty objednávky. V prípade záujmu o výrobu na mieru je vhodné ozvať sa minimálne mesiac dopredu pred požadovaným doručením produktov.

Produkty v galérii doručujeme do 14 pracovných dní, nakoľko predávame i na iných portáloch a predajných galériách. Ak potrebujete niečo doručiť urgentne, informujte sa prosím o dostupnosti alebo nás informujte o želanom termíne doručenia. Pre veľké množstvo objednávok sa môže momentálne dodanie skladových zásob natiahnuť i na tri týždne. Prosím, nenechávajte si preto objednávku na poslednú chvíľu. Ďakujeme za pochopenie.


Tešíme sa na ďalšie krásne spolupráce...S láskou váš Magaela tím (Miška, Romanko, Bajka, Lucka a Nika)

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »