Domov » Žurnál+ » Autor: Michaela Ďurišová

Žurnál+

Doplnky s nádychom starých časov...

Michaela Ď. » Tvorba / 2020-03-26 07:00:01 /  6 komentárov / 16 lajkov

Často hovoríme, že kvetinové doplnky nie sú žiadnym novodobým trendom, ale návratom ku koreňom :) Naše staré mamy sa už storočia pred nami zdobili kvetmi, kvetinové party boli súčasťou tradičných slovenských odevov.

No ozdoby do vlasov sú súčasťou našej spoločnosti už od nepamäti. Už v starovekých časoch vznikali rôzne korunky a tiary z drahých kovov či vavrínové venčeky. Dokonca sa tieto ozdoby netýkali len žien, ale i mužov. 

Indiáni nosili pierkové čelenky, ktoré mali i iný význam - množstvo pierok vyjadrovalo ich postavenie v spoločnosti.

Čo sa týka ženských doplnkov do vlasov, tie spočiatku plnili hlavne praktický účel - rôzne čelenky mali za úlohu držať vlasy pokope. Neskôr pokrývky hlavy vyjadrovali spoločenský status dám - bežné chudobné dievčiny by ste v uliciach s perlami či pierkami vo vlasoch našli ťažko. Klobúky či fascinátory nosili hlavne dámy z vyššej spoločnosti.

FASCINÁTOR

Čo to vlastne je? Objavovať sa začal už koncom 18. storočia v honosných účesoch dám. Kráľovná Antoinetta sa rada ozdobovala pštrosím perím. Dnes sa nám fascinátory spájajú skôr s anglickým kráľovským dvorom a podobou klobúčika. V oboch prípadoch však fascinátor slúžil ako doplnok k formálnemu oblečeniu a je zosobnením noblesy.

Dnes poznáme rôzne podoby fascinátora. Jedným z nich je i tzv. FRANCÚZSKY ZÁVOJ. Ide o krátky tylový svadobný závoj, ktorý je upevnený na rôzne typy facsinátorov. Veľmi radi po ňom siahajú aj nevesty, pre ktoré je akousi alternatívou ku klasickému svadobnému závoju.

Aj v našej ponuke nájdete niekoľko takýchto kúskov. Zväčša ide o kvetinový hrebienok doplnený o sieťkový závoj, ktorý čiastočne alebo úplne prekrýva tvárovú časť :)

Toto je jeden z prvých fascinátorov / francúzskych závojov z dielničky Magaela...

Rovnako ako i pri iných produktoch, i tu sme sa časom zdokonalili a do ponuky pribudli jemnejšie a luxusnejšie kúsky z kvalitných materiálov :)

RETRO ČELENKY

Ak sa povie retro, okamžite máme v hlave swing a pred očami také tie klasické čelenky cez čelo s pierkami. Tie sa ešte i dnes využívajú na rôzne retro párty a tematické večierky... no v našej dielničke sme si povedali, že túto ozdôbku vieme vyrobiť i univerzálnejšie, aby sa dala nosiť kamkoľvek, napríklad i do mesta... Naše čelenky sú na elastickej gumičke alebo krajke, ozdobené sú kvietkami...

A aby sme vás opäť vzali späť v čase k začiatkom Magaely, prinášame vám jedny z našich prvých retro čeleniek :)

Tie však boli určené skôr na svadbu alebo slávnostnejšie príležitosti, nakoľko boli pomerne dosť výrazné :) Dnes v našej ponuke nájdete čelenky na gumičke v rôznych farbách a dizajnoch, ktoré si naozaj môžete vziať kamkoľvek :)

TIP pre vás :)

Viete, aká je výhoda takýchto čeleniek? Pomocou nich vykúzlite i krásny retro účes, a to rýchlo a ľahko. Stačí vlasy zozadu jednoducho obmotať okolo gumičky... Gumička sa schová pod vlasmi, bude vám ich pevne držať a budete vyzerať skvelo :)

Takúto čelenku môžete tiež použiť i na copík alebo ako náramok... fantázii sa medze nekladú :) Môžete si tiež zvoliť rôzne dizajny - niečo jemnejšie na bežné nosenie, alebo niečo výnimočné a výraznejšie, ak chcete napríklad originálny doplnok na svadbu. Čelenkami na gumičke môžete ozdobiť i vaše bábätká alebo družičky :)

S láskou,

Magaela

Komentáre

danabortlikova Prekrásne !

2020-03-22 18:00:571x

magaela Ďakujeme :)

2020-03-22 18:10:28

B-L-made Úžasné a krásne spracované:-)

2020-03-23 10:31:451x

Livina Veľmi pekný článok, krásne produkty, pohladenie očí aj duše.

2020-03-26 07:39:331x

bobulkaHandmade Krásne.....

2020-03-26 21:22:201x

magaela Juj, ďakujeme všetkým veľmi pekne :)

2020-03-26 21:47:46

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
magaela
magaela
8180 predaných ks, 2991 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Jedného dňa som začala snívať svoj sen a robiť to, čo ma baví... zhmotňovať v tvorbe všetko to krásne, čo je okolo nás. Volám sa Michaela a som tvorca/zakladateľka/vedúca osobnosť dielničky "Magaela", ktorá vznikla v roku 2013 u nás doma v Rakúsku.

Milé nevesty a zákazníčky,

vzhľadom na aktuálnu spoločenskú situáciu ohľadom Koronavírusu a uzavretiu hraníc medzi Rakúskom a Slovenskom vás musíme upozorniť, že najbližšie dva týždne sa nedostaneme na poštu. Rovnako sa k nám nedostane ani naša Baja, takže i samotná výroba bude v týchto dňoch obmedzená. Prosím, buďme ľudskí a trpezliví. Ďakujeme za pochopenie...

- Prijímame svadobné objednávky na mieru. Termíny sa nám rýchlo plnia, preto v prípade záujmu neváhajte a napíšte nám čím skôr :)

- Upozorňujeme na novú plesovú kolekciu, ktorú môžete u nás nájsť :)

- Prijímame objednávky na sety k 1. sv. prijímaniu. Ak chcete setík na mieru, neváhajte a napíšte nám čím skôr. V čase prijímaní je svadobná sezóna v plnom prúde, a tak sa môže stať, že vám v tom čase nebudeme vedieť setík na mieru vyrobiť. Ponuka skladom je dostupná bez obmedzenia...

- Výroba na mieru je u nás spoplatnená, výška poplatku sa odvíja od hodnoty objednávky. V prípade záujmu o výrobu na mieru je vhodné ozvať sa dva mesiace dopredu pred požadovaným doručením produktov.

- Produkty v galérii doručujeme do 14 pracovných dní od prijatia platby, nakoľko predávame i na iných portáloch a predajných galériách. Ak potrebujete niečo doručiť urgentne, informujte sa prosím o dostupnosti alebo nás informujte o želanom termíne doručenia.


Tešíme sa na ďalšie krásne spolupráce...S láskou váš Magaela tím (Miška, Romanko, Bajka, Lucka a Nika)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Kvetinová retro čelenka na čipke "swingové večery" - 9609805_Kvetinová retro čelenka na čipke "swingové večery" by magaela
 3 komentárov
 Páči sa 45 ľudom
25,- €
 - Retro čelenka/opasok "dotyk času" - 10403313_Retro čelenka/opasok "dotyk času" by magaela
 Páči sa 50 ľudom
38,- €
 - Francúzsky závoj "biele svitania" - 10431538_Francúzsky závoj "biele svitania" by magaela
 Páči sa 22 ľudom
28,- €
 - Francúzsky závoj "len tvoja" - 10431574_Francúzsky závoj "len tvoja" by magaela
 Páči sa 38 ľudom
38,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »