Domov » Žurnál+ » Autor: Michaela Ďurišová

Žurnál+

Čas maškarných plesov a karnevalov, čas na Fridu

Michaela Ď. » Nové výrobky / 2023-02-09 12:45:23 /  3 komentáre / 3 lajky

Fašiangy, Turíce, Veľká noc príííde...pamätáte si ešte túto ľudovú pieseň? Mesiace január a február u nás patria FAŠIANGOM, ktoré predchádzajú veľkonočnému pôstnemu obdobiu. Prelom zimy a jari bol najveselším obdobím našich predkov. Bolo treba sa dobre najesť a zabaviť predtým, než príde pôst. Keďže polia pokrýva biela perina, dni sú krátke a tmavé, do roboty sa netrebalo hnať, preto si naši starí rodičia spestrovali tieto dni aj ľudovými veselicami a hodami.

Čas na radosť pre každého

Toto obdobie trvajúce od Troch kráľov až do Popolcovej stredy vrcholí posledný týždeň pred začiatkom pôstu veľkou fašiangovou zábavou s maskami, v ktorej sa stierajú rozdiely medzi ľuďmi. Ulice dedín zaplavili rôzne maškary, masky od výmyslu sveta, no kedysi predovšetkým masky v podobe rôznych zvierat - najčastejšie kozy, kone, turone či medvede. Fašiangy končia pochovávaním basy, po ktorom hudba a spev utíchli a začali sa prípravy na Veľkú noc spojené s pôstom.

V roku 2023 pripadá fašiangová nedeľa na 19. februára a fašiangy zakončia utorkové veselice 21. februára. Zvyky spojené s fašiangami už u starých Slovanov súviseli s vyháňaním zimy a smrti a vítaním jari. Slávenie fašiangov bolo symbolom oslobodenia sa od starostí, kedy mal mať každý právo na radosť. Fašiangy sa slávia medzi dvoma veľkými vážnymi kresťanskými sviatkami - medzi Vianocami a Veľkou nocou. Počas tohto obdobia si preto ľudia dopriali (a v mnohých dedinách u nás si ešte aj stále doprajú)  zábavy, plesy, karnevaly či oslavy najrôznejšieho druhu, na ktorých však nesmie chýbať dobré jedlo a veľa zábavy.

Detské karnevaly? Poradíme vám jednudochý kostým

Bavia sa nielen veľkí, ale aj malí. V škôlkach či školách sa konajú rôzne maškarné bály a karnevaly, rodičia deťom chystajú masky a tie sa tešia na zábavu so svojimi kamarátmi. Čaká vás tiež takáto udalosť a premýšľate, akú masku vymyslíte svojmu dievčatku? Máme pre vás veľmi jednoduchý kostým, ktorý však vyčarí veľkú parádu. A vôbec naň nepotrebujete veľa... len obyčajné šaty, šatku, korálky a kvetinovú čelenku. A kostým v štýle FRIDA je na svete :) Ak vám nerobia problém líčidlá, efektnú bodku urobíte spojením a zvýraznením obočia, čím bola táto mexická umelkyňa známa.

Frida trpela obrnou, vďaka čomu mala jednu nohu kratšiu, utrpela aj ťažké zranenie, no svojich hendikepov sa nikdy nebála. Práve naopak. Svoje životné rany osudu zúročila vo svoj prospech a spravila z nich svoje prednosti. Vytvorila si osobný módny štýl inšpirovaný mexickým regionálnym krojom. Typické sú pre ňu vyšívané blúzy a dlhé široké sukne, ktoré zakrývali jej zmrzačenú nohu. Tie dopĺňala tkanými šálmi. Dodávali jej elegantnú siluetu. Frida taktiež obľubovala netradičné šperky, ktoré si aj sama vytvárala z rozličných materiálov. A samozrejme, svoj smutný životný osud si kompenzovala veselými farbami a kvetmi - a presne to vám ponúkame.

Nová kolekcia #littlefrida

Našu Frida kolekciu plnú farieb, chuti po živote, vášne, odvahy, životnej sily ste si veľlmi obľúbili...Osobnosť Fridy je veľmi fascinujúca a my sme sa snažili celú jej výnimočnosť ukryť do tejto kolekcie...Tentokrát vám prinášame aj novú detskú kolekciu Frida čeleniek pre malé dievčatá. Skvelo poslúžia ako doplnok ku kostýmu na karneval... Sú mäkké, pohodlné a netlačia...

Na začiatok vám prinášame päť nových dizajnov. Budem rada, ak nám dáte vedieť, či vás zaujal,  a ktorá čelenka (a aj outfit vyskladaný zo šiat, ktoré sme doma našli) sa vám páči najviac :)

https://www.sashe.sk/magaela/detail/detska-frida-celenka-pohladenie-zapadajuceho-slnka

https://www.sashe.sk/magaela/detail/detska-frida-celenka-dusok-lasky

https://www.sashe.sk/magaela/detail/detska-frida-celenka-laska-v-tme

https://www.sashe.sk/magaela/detail/detska-frida-celenka-farby-leta

https://www.sashe.sk/magaela/detail/detska-frida-celenka-lupene-kvetov

Magaela

Komentáre

danabortlikova Krásne všetky!

2023-02-09 16:22:56

magaela Ďakujeme :)

2023-02-10 10:23:10

renata_k Áno všetky sú krásne, ale "najFridovskejšie" sú Farby leta a Dúšok lásky :)

2023-02-10 23:25:51

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
magaela
magaela
17381 predaných ks, 4347 hodnotení

Jedného dňa som začala snívať svoj sen a robiť to, čo ma baví... zhmotňovať v tvorbe všetko to krásne, čo je okolo nás. Volám sa Michaela a som tvorca/zakladateľka/vedúca osobnosť dielničky "Magaela", ktorá vznikla v roku 2013 u nás doma v Rakúsku.

Milé nevesty a zákazníčky,

- máte záujem o výrobu svadobného setu či doplnku na prijímanie alebo svadbu na mieru podľa špecifických požiadaviek? Kontaktujte nás čím skôr, výrobné kapacity na rok 2024 sa nám pomaličky plnia

-Aktuálna dĺžka odoslania je do 14 pracovných dní od prijatia platby. Ak Vám doručenie ponáhľa, informujte sa prosím o najbližšom možnom termíne doručenia správou cez vnútornú poštu. Skladové zásoby sú len orientačné

- osobný odber je možný v Bratislave v časti Petržalka

- výroba na mieru je spoplatnená

- ak nie je produkt skladom ale na objednávku, jeho vrátenie je predmetom dohody medzi kupujúcim a predávajúcim.

Tešíme sa na ďalšie krásne spolupráce...S láskou váš Magaela tím

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Detská Frida čelenka "dúšok lásky" - 15345810_Detská Frida čelenka "dúšok lásky" by magaela
 Páči sa 21 ľudom
38 €
 - Detská Frida čelenka "láska v tme" - 15345871_Detská Frida čelenka "láska v tme" by magaela
 Páči sa 15 ľudom
24 €
 - Detská Frida čelenka "lupene kvetov"  - 15345896_Detská Frida čelenka "lupene kvetov" by magaela
 Páči sa 15 ľudom
24 €
 - Detská Frida čelenka "farby leta"  - 15345920_Detská Frida čelenka "farby leta" by magaela
 Páči sa 21 ľudom
24 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »