Domov » Žurnál+ » Autor: Michaela Ďurišová

Žurnál+

Aký typ ozdoby sa hodí k vášmu svadobnému účesu?

Michaela Ď. » Blogy / 2018-02-23 07:00:02 /  3 komentáre / 36 lajkov

Aj vy plánujete svadbu a chcete do svojich vlasov zakomponovať kvetinové doplnky? Kvety vo vlasoch nie sú len módnym výstrelkom posledných rokov, ale predovšetkým ide o návrat k tradíciám. A my sa z toho veľlmi tešíme...

No čo sa viac hodí k rozpusteným vlasom? Bude v nich hrebienok dobre držať? Dá sa venček či čelenka skombinovať i so závojom? To je pár otázok, ktoré nám pravidelne adresujete, a preto sme sa rozhodli napísať malý žurnálik (teda, on naozaj chcel byť malý, milý, zlatý, ale akosi sme sa do toho naozaj poctivo zahryzli a napriek jeho obsiahlosti máme dokonca stále pocit, že ešte niečo by sme veru vedeli dodať :D ), v ktorom vám poradíme, aký druh ozdoby vybrať k účesu, ktorý ste si pre svoj veľký deň vybrali. Ako značka fungujeme na trhu už nejaký ten rôčik (teda, presne na piaty už ťaháme) a za ten čas sme vyrobili doplnky k svadobným účesom, ktoré zdobili nevesty po celom svete. V archívoch sa nám zozbieralo niekoľko stoviek ak nie tisícok fotografií našich nevestičiek s krásnymi účesmi, ktoré by vám, budúcim nevestám, mohli poslúžiť ako inšpirácia. Spoločne s vami sme zozbierali množstvo skúseností a nápadov, s ktorými sa teraz chceme podeliť :) Tak poďme na to...

ROZPUSTENÉ VLASY
Venček zdobený po celom obvode alebo čelenka sa ideálne hodí k rozpusteným navlneným vlasom. Tento typ účesu vám dodá éterickosť, ženskosť a mladosť. Venček si môžete nasadiť do čela alebo skôr na temeno, stuhou v zadnej časti si veľkosť prispôsobíte tak, aby vám nepadal, držal pevne a netlačil. Naše venčeky robíme z ručne robeného drôtikového základu. Drôt je síce pevný, ale flexibilný, takže sa nemusíte báť ho ohýbať a tvarovať tak, aby vám čo najlepšie priľnul k tvaru hlavy (to platí i pri polvenčeku a štvrťvenčeku, ktorý viete dokonca ohnúť do kruhového tvaru a použiť ako ozdobu okolo drdolu alebo ako náramok). Vydrží tak až do bieleho rána a znesie i oduševnené tancovanie. Ak sa však náhodou stane, že odpadne jeden kvietok, viete ho spätne prilepiť tavnou pištoľou alebo sekundovým lepidlom.

V rozpustených vlasoch krásne vyniknú venčeky so stuhovým závojom. Čelenka je na mäkkom základe, takže ani nebudete vedieť, že niečo vo vlasoch máte. Pekne vynikne i polvenček, ktorý môžete nosiť zozadu... postará sa vám o nevšedný doplnok. Polvenček pekne drží samostatne, ale cez očká na oboch koncoch ho viete aj prisponkovať a zafixovať... tak sa vyhnete stresu z toho, že sa vám zošmykne. Zvoliť môžete i kombináciu dvoch hrebienkov/sponiek, ktoré si pripevníte po stranách do účesu, ale aj decentný doplnok vo forme spon(k)y, hrebienku alebo štvrťvenčeku. Všetky tieto výrobky robíme tak, aby neveste nijak vo vlasoch neprekážali a neškriabali. Ak však máte citlivú pokožku hlavy, vieme vám na požiadanie doplnky podlepiť, čím vám zaručíme maximálny komfort.

Venček zdobený po celom obvode vám dodá éterickosť.

V rozpustených vlasoch veľmi pekne vyznie stuhový závoj.

Ak chcete zvoliť niečo pohodlné a menej výrazné, odporúčame vám čelenku.

Polvenček môžete nosiť ako venček, čelenku, ale veľmi pekne vyznie takto zozadu v rozpustených vlasoch.

Krásny efekt vyčaria i dva hrebienky alebo sponky upevnené po bokoch účesu.

Ak chcete svoj svadobný účes len decentne ozdobiť, odporúčame zvoliť spon(k)u, hrebienok či štvrťvenček, ktorými si jemne zopnete pár pramienkov dozadu.

 

DRDOL
Drdol je snáď najpopulánejším svadobným účesom posledných rokov, ak nie vôbec. Drdol môže mať rôzne podoby. Môže byť pevne vyčesaný alebo voľný nad krkom s ledabolo vytŕčajúcimi pramienkami vlasov. Druhý zmieňovaný je veľmi obľúbený a tiež sa dá kombinovať s mnohými kvetinovými doplnkami. Ak chcete podčiarknúť svoju ženskosť a zmysluplnosť, tento typ účesu sa k vám bude hodiť. Tomuto účesu veľmi pristanú štvrťvenčeky, polvenčeky, hrebienky, spony a sponky alebo vlásenky. Nad drdolom krásne vynikne polvenček, ktorý smeruje dopredu k ušiam, pričom môže byť elegantný a rovnomerne rozložený, alebo v boho štýle s výraznou časťou vzadu a postupne sa zužujúci.

Hrebienok je rovnako dobrou voľbou pre tento typ účesu, môžete ho skombinovať aj s vlásenkami alebo čelenkou, ktorá bude vpredu a hrebienok vzadu nad drdolom. Hrebienok je dobré aplikovať do protismeru, takýmto spôsobom vám bude držať najlepšie. Každá kaderníčka má svoj špeciálny spôsob, ako ho dobre upevniť. Ak sa však stane, že hrebienok sa vám bude v svadobnom účese zošmykovať, jednoducho ho z oboch strán zasponkujte. Samozrejme, rovnako dobre poslúži spon(k)a (ktorá drží veľmi dobre) a veľmi obľúbený je pre tento typ účesu i štvrťvenček, ktorý je kratší ako polvenček, ale zároveň menej objemný a decentnejší než hrebienok. Rovnako ako polvenček ho po stranách zasponkujete do účesu. Sponku, hrebienok či štvrťvenček môžete umiestniť dozadu alebo nabok, v oboch prípadoch bude váš svadobný účes vyzerať skvelo. K drdolu môžete zvoliť i pletenec, ktorý vám vykúzli nádherný objem.

Ak ste sa rozhodli pre pevný drdol, ozdobiť ho môžete vlásenkami alebo štvrťvenčekom, ktorý vytvarujete do kruhovej podoby, a tiež ho môžete využiť aj ako náramok. Opäť zdôrazňujeme, nebojte sa doplnky na drôtikovom základe tvarovať a ohýbať do podoby, ktorá vám bude najviac vyhovovať.

Nič však nepokazíte, ani keď pri tomto type účesu siahnete po venčeku, ktorý bude mať stuhový závoj alebo bohatšiu kvetinovú aplikáciu umiestnenú pod drdolom.

Ak ste sa rozhodli pre voľný drdol, polvenček bude pre vás tou najlepšou voľbou.

S polvenčekom môžete vykúzliť i takýto boho efekt.

Hrebienok je pre drdol rovnako skvelou voľbou. 

Pekne vynikne i kombinácia hrebienku a čelenky.

Štvrťvenček je pre tie, ktoré chcú svoj účes decentne ozdobiť.

No štvrťvenček môžete zvoliť i v takejto boho podobe a umiestniť ho viete aj na bok účesu.

Samozrejme, nič nepokazíte, keď k svojmu drdolu zvolíte klasický venček.

Jednotlivé pramienky môžete navyše do venčeku takto pekne zapliesť.

Ozvláštniť ho viete aj netradičným venčekom, ktorý bude mať stuhový závoj alebo bohatšiu kvetinovú aplikáciu v zadnej časti.

Drdolu veľmi pristanú aj aranžované vlásenky alebo vlásenky v kombinácii s hrebienkom.

Pletenec vášmu drdolu dodá nevšedný objem.

Ak plánujete zvoliť pevný drdol, výborne vám poslúžia vlásenky alebo štvťvenček.

 

VÝČES
Ak plánujete mať vlasy pevne vyčesané dohora s kde tu vytŕčajúcimi pramienkami vlasov alebo s vrkočmi, odpoúčame vám siahnuť po vlásenkách alebo kombinácii dvoch sponiek/hrebienkov. Na prvý pohľad prísny účes sa tak stane krásne nežným, éterickým a vo veľkej miere sa bude niesť vo folkovom slovanskom duchu. Môžete však zvoliť i štvťvenček, ktorý umiestníte na bok, alebo polvenček, ktorý podobne, ako pri rozpustených vlasoch, aplikujete do vlasov zozadu a zasponkujete.

Vlásenky dodajú vlasom vyčesaným dohora jemnosť a éterickosť.

Kombinácia dvoch sponiek alebo hrebienkov v tomto prípade podčiarkne lásku k folklóru a našej kultúre, vyčarí krásny tradičný účes.

Vlasom vypnutým dohora pristane i štvrťvenček umiestnený na bok.

 

ZAPLETANÝ COP, RYBÍ CHVOST, VRKOČ
Zvolili ste si pre svoj veľký deň cop? Bude vás zdobiť vrkoč, voľný alebo zapletaný cop či rybý chvost, či už vzadu alebo na bok? Myslíte si, že k tomuto účesu nemáte moc z čoho vyberať? Práve naopak. K takémuto účesu sa hodia vlásenky, kombinácia sponiek alebo trojsponka s perličkami, hrebienok so závojom, ale aj čoraz obľúbenejší pletenec, ktorý si obmotáte okolo vlasov a zapletiete pomedzi jednotlivé pramienky. K voľnému copu môžete zvoliť i štvrťvenček. Takýto typ účesu je pre všetky ženy, ktoré si jasne uvedomujú svoju krásu a vznešenosť.

Akémukoľvek copu či vrkoču zaručene pristanú vlásenky.

Krásny efekt dosiahnete, ak svoj cop ozdobíte trojkombináciou sponiek s perličkovou girlandou.

Cop môžete ozdobiť i hrebienkom so stuhovým závojom.

Pletenec je najobľúbenejším doplnkom neviest, ktoré pri výbere svojho svadobného účesu siahnu po voľnom cope. A ani sa nečudujeme. Pletenec vie veru urobiť veľkú parádu.

K voľnému copu nabok môžete zvoliť i štvrťvenček.

Rovnako pekne pri tomto type účesu vynikne i polvenček aplikovaný do vlasov zozadu.

 

ČO K ZÁVOJU?
Jednou z najčastejších otázok neviest je, po čom siahnuť, ak si vybrali pre svoj veľký deň i svadobný závoj. Závoj sa však dá skombinovať s akýmkoľvek doplnkom. Najčastejšie nevesty volia závoj umiestnený vzadu dolu a tie sú priam stvorené k noseniu s hrebienkom. Hrebienok závoj krásne zvýrazní a podčiarkne. Môže byť situovaný priamo nad závoj alebo i na bok, v oboch prípadoch bude vyzerať skvelo. Rovnako dobrou voľbou sú i vlásenky. No naozaj sa nemusíte báť kombinovať závoj i s venčekom, polvenčekom alebo štvrťvenčekom, závoj sa s týmito doplnkami nebude biť.

Závoj umiestnený vzadu dolu krásne vynikne v kombinácii s hrebienkom.

Hrebienok môže byť situovaný i na bok mimo závoja.

Nádherný svadobný účes vykúzli i kombinácia vláseniek, drdolu a závoja.

Mnohé nevesty sa boja kombinovať závoj s venčekom, ale naozaj sa nie je čoho báť. No veď posúďte samé :)

Závoj pekne vyznie aj s polvenčekom, ktorý môžete obmotať okolo drdolu.

Rovnako tak dobre poslúži i kratší štvrťvenček.

Nádhernou kombináciou je i venček s bohatšou aplikáciou v zadnej časti, vpredu len veľmi jemný a nevýrazný, spolu zo závojom. Pod aplikáciu vzadu umiestnite závoj a nevšedný účes bude na svete.

 

A ČO AK MÁM KRÁTKE VLASY?
Nevesty s krátkymi vlasmi sa obávajú siahnuť po kvetinovom doplnku, majú pocit, že krátkym vlasom kvety nepristanú. No my si dovolíme nesúhlasiť. Ak sa nevesta rozhodne krátke vlasy vyčesať a zosponkovať, siahnuť môže po doplnkoch uvedených vyššie (vlásenky napríklad). No väčšinou si nevesty krátke vlasy nechávajú rozpustené a v tomto prípade im doporučujeme siahnuť po čelenke, polvenčeku, venčeku, sponke či hrebienku. No hlavne odporúčame nebáť sa, aj krátke vlasy sú ženské, zmyselné a éterické.

Najpraktickejšia bude pre krátkovlasé nevesty určite čelenka (prípadne polvenček). Čelenka je na mäkkom základe, netlačí, ľahko sa do vlasov aplikuje a nezavadzia ani okuliarom. No napriek tomu vám bude vo vlasoch pekne sedieť. Zvoliť môžete aj venček...  pri krátkych vlasoch odprúčame siahnuť po jemnejšom venčeku so stuhovým závojom alebo naopak, po výraznom doplnku vo forme party. Pri krátkom strihu netreba zabúdať na doplnok vo forme fascinátora, ktorý je pre tento typ účesu ako stvorený.

Čelenka a polvenček je pre nevesty s krátkymi vlasmi tou najlepšou voľbou. Sú pohodlné a ľahko sa do vlasov umiestňujú.

Krátkym vlasom veľmi pristane venček so stuhovým závojom.

Pri krátkych strihoch môžete siahnuť po venčekoch zdobených po celom obvode alebo na stranu. Vlasy môžete jemne navlniť a vyčaríte tak nápaditý účes aj bez zložitých kaderníckych procedúr.

Aj v krátkych vlasoch pekne vyznie štvrťvenček, ktorý si takto ľahko pripevníte sponkami do vlasov.

Nič nepokazíte ani sponkou či hrebienkom, ktoré môžete pripevniť na bok účesu.

Ak sa nebojíte jemnej extravagancie, určite siahnite po venčeku či čelenke vo forme vyššej party.

Fascinátor je pre krátkovlasé nevesty ako stvorený.

 

PARTY PRISTANÚ VŠETKÝM TYPOM ÚČESU

Bohato zdobený venček alebo čelenka zdobená do výšky so stuhovým závojom vzadu alebo so stuhami po bokoch je tradičnou súčasťou svadieb už desiatky, ba až stovky rokov. Ide o tradičnú a folklórnu časť svadobných obradov. Party sa najčastejšie využívajú na polnočné obrady a mnohé nevesty premýšľajú, ako svoj svadobný účes skombinovať s touto partou. No nemusíte sa báť... či už máte cop, drdol alebo rozpustené vlasy, alebo ste krátkovlasá nevesta, party pristanú každému účesu. No ak nebudete mať partu počas celej noci, ale ju budete aplikovať do vlasov počas svadby, odporúčame zvoliť partu vo forme čelenky, ktorá sa do vlasov ľahšie aplikuje a nasadí do účesu. A aby sme nezabudli, parta pekne vyznie dokonca i so závojom. Vykúzlite tak naozaj nevšedný efekt.

Parta vo forme boho venčeku so stuhovým závojom vzadu sa hodí k rozpusteným vlasom.

Rovnako môžete pri rozpustených vlasoch použiť i partu vo forme čelenky so stuhami po bokoch.

Parta pekne vyznie aj v kombinácii so zopnutými vlasmi či drdolom.

Problém nebudete mať ani vtedy, ak budete chcieť skombinovať partu so závojom. Práve naopak, vykúzlite nevšedný efekt.

Komentáre

Blubery Milá Miška, (keďže si hovorkyňou značky Magaela ty) ;)

ja som sa vydávala pred 5 rokmi. Veru som prelúskala celý internet s kvetinovými ozdobami pre svadobný účes. Nakoniec som skončila v kvetinárstve a zaobstarala si nejaké ružičky do vlasov. Škoda, že som o tebe ešte nevedela ;)

Ty si (nielen) v tomto roku hotový poklad pre budúce nevesty. Asi by som si teraz už ťažko vyberala pre seba z toľkej krásnej bohatej ponuky a nevesta už asi ani nebudem :-) ale chystám sa koncom roka na jednu svadbu a určite si nejaký čučoriedkový venček u teba kúpim ;)

Držím palce celému kreatívnemu tímu, ste super!

2018-02-23 13:40:412x

taliaa pekné.

2018-02-25 17:27:351x

magaela Juuuj, ďakujeme veľmi pekne, moc si to vážime :)

2019-07-27 11:22:21

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
magaela
magaela
9524 predaných ks, 3222 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Jedného dňa som začala snívať svoj sen a robiť to, čo ma baví... zhmotňovať v tvorbe všetko to krásne, čo je okolo nás. Volám sa Michaela a som tvorca/zakladateľka/vedúca osobnosť dielničky "Magaela", ktorá vznikla v roku 2013 u nás doma v Rakúsku.

Milé nevesty a zákazníčky,

- balíčky posielame v dňoch pondelok až streda (vrátane)

- prijímame svadobné objednávky a rezervácie na výrobu na mieru pre rok 2021. V prípade záujmu neváhajte a napíšte nám čím skôr :)

- Výroba na mieru je u nás spoplatnená, výška poplatku sa odvíja od hodnoty objednávky. V prípade záujmu o výrobu na mieru je vhodné ozvať sa dva mesiace dopredu pred požadovaným doručením produktov.

- Produkty v galérii doručujeme do 14-tich pracovných dní od prijatia platby, nakoľko predávame i na iných portáloch a nie všetko, čo je uvedené skladom, musí byť naozaj na sklade. Ak potrebujete niečo doručiť urgentne, informujte sa prosím o dostupnosti alebo nás informujte o želanom termíne doručenia.

Tešíme sa na ďalšie krásne spolupráce...S láskou váš Magaela tím (Miška, Romanko, Bajka, Lucka a Nika)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Folk venček so stuhovým závojom  - 9164875_Folk venček so stuhovým závojom by magaela
 Páči sa 9 ľudom
38,- €
 - Kvetinová čelenka "rosa na čučoriedkach" - 8612262_Kvetinová čelenka "rosa na čučoriedkach" by magaela
 Páči sa 35 ľudom
21,- €
 - Nežná svadobná parta "na krídlach lásky" - 9074262_Nežná svadobná parta "na krídlach lásky" by magaela
 Páči sa 40 ľudom
80,- €
 - Svadobný hrebienok "lupene nehy" - 9142644_Svadobný hrebienok "lupene nehy" by magaela
 Páči sa 25 ľudom
30,- €
 - Kvetinový polvenček "pre Artemis" - 9142968_Kvetinový polvenček "pre Artemis" by magaela
 2 komentárov
 Páči sa 84 ľudom
58,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »