Domov » Žurnál+ » Autor: Marcela Novomeská

Žurnál+

Kto je ma.k?

Marcela N. » 2011-09-13 22:29:35 /  1 komentár / 23 lajkov

Maková, bublifuková, levanduľová, jahodová, kakavková, žltá, básneľúbivá, medová, skrývačková, mnohaká, tajnosnivá...a ešte by sa dalo pokračovať mnohými prívlastkami, ale idem k veci. Mama ma naučila pliesť a šiť, babička paličkovať a vyšívať, krstná mama háčkovať a ostatné som sa doučila a stále sa učím kade-tade po svete. Kreslenie mi vraj išlo odmalička, babička tvrdí, že som sa narodila s ceruzkou v ruke, čo si ja osobne veľmi nepamätám, len mi nejde do hlavy ako som tam tú ceruzku mohla prepašovať...

Takže moja cesta bola jasná: stredná umelecká škola, kde som sa pokúšala splniť si detský sen - stať sa módnou návrhárkou. Avšak to ma akosi prešlo, aj keď stále veľmi rada šijem, no teraz sa venujem textilnej tvorbe na VŠVU. Zameriavam sa hlavne na staré textilné techniky a reštaurovanie historického textilu. Mám veľmi rada históriu odievania a všetko čo je staré a pre dnešného človeka nemoderné, nad starými fotografiami dokážem presedieť hodiny. Rada sa obklopujem vecami, ktoré majú dušu, aj keď sú to podľa mojich rodičov "haraburdy".

Aj tu sa pomaličky, ale isto objavím so všetkým čo ku mne patrí. A prečo vlastne ma.k? Skratka môjho mena: marcela k. A okrem toho, maky sú krásne kvety. Fascinujú ma svojou krehkou a divokou krásou zároveň. Takže tak :)

Komentáre

ADANA Pozdravujem Piešťany!

2013-02-08 20:28:43

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

ma.k
ma.k
85 predaných ks, 51 hodnotení

deti.
domov.
príroda.
pekno a dobro.
aj ľudovo.
a hlavne pomaly.

výrobky nie sú na objednávku, sú zhotovované v malých limitovaných kolekciách.
objednávky vybavujem počas pracovných dní, ďakujem za pochopenie.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »