Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Kovácsová

Žurnál+

CLEAN OCEAN kolekcia

Zuzana K. » Tvorba / 2019-03-24 17:00:02 /  3 komentáre / 27 lajkov

Naša nová kolekcia CLEAN OCEAN je iná ako predošlé.

Nie je nám jedno, čo sa aktuálne na planéte deje. Na súši či v oceánoch.

Niekto by mohol namietať, že veď nežijeme na pobreží, oceány sú od nás ďaleko a nie je to naša vec. Ale zamyslime sa trošku nad tým.

Naša planéta je veľmi vzácny prepojený ekosystém. Počuli ste už o Efekte motýlich krídel? Názov je odvodený od predstavy, že aj niečo tak malé, ako je trepotanie motýlich krídiel na jednom konci sveta, môže v konečnom dôsledku vyvolať tornádo na druhej strane Zeme.

Až 80% života na Zemi sa nachádza pod vodou. Moria vyrábajú väčšinu nášho kyslíku, ovplyvňujú počasie, regulujú klímu, poháňajú cirkuláciu energie v prírode, zabezpečujú transport vodných más a udržujú Zem obývateľnú. (Greenpeace, 2019).

Bez svetového oceánu by jednoducho na Zemi nebol možný život.

Samozrejme platí to aj naopak – my svojím správaním vo vnútrozemí vieme definitívne ovplyvňovať kvalitu oceánov. Svojím ľahostajným správaním sme napáchali priveľa škôd. Považujeme oceány za samozrejmosť a oni pritom “volajú na poplach”.

Dostala sa k nám jedna informácia z kalifornskej organizácie Algalita, ktorá sa venuje morskému výskumu. Pri rozbore vody zistili, že obsahuje 6x viac mikroplastov ako planktónu. Tieto plasty si potom morské živočíchy mýlia s potravou a plasty sa im dostávajú do tela (a nakoniec na náš tanier a tým sa k nám vlastne vracajú – vidíte to prepojenie?).

V čom vidíme najväčší problém?

Trápi nás masívny úhyn živočíchov v dôsledku znečistenia a plastov v oceánoch a moriach, nedovolený rybolov vzácnych druhov (častokrát ako dôsledok nadmerného priemyselného rybolovu) a miznutie biotopov – koralov.

Preto sme sa rozhodli, že naša ďalšia kolekcia bude venovaná a symbolizovaná oceánskymi živočíchmi – veľrybou, delfínom a korytnačkou. Odlišná od predchádzajúcich kolekcií je táto jasným dobročinným rozmerom. Za každú predanú nástenku z tejto kolekcie prispejeme 10€, a z každých predaných náušníc 5€ organizácii, ktorá sa venuje čisteniu a ochrane oceánov a morí.

Každý mesiac predstavíme vybranú organizáciu, ktorej pošleme transparentne cez ich oficiálny zbierkový účet sumu vyzbieranú za to konkrétne obdobie.

Celú kolekciu CLEAN OCEAN, ktorá pozostáva z 3 druhov kovových nástenkových dekorácií a 3 druhov visiacich náušníc nájdete v našej galérii.

Veľmi dúfame, že sa naša iniciatíva dostane k podobne zmýšľajúcim jednotlivcom a spoločnostiam, ktoré zdieľajú rovnaké hodnoty a postoje ako my a spoločne pomôžeme zlepšiť prostredie a podmienky okolo nás.

Komentáre

HilingZdravaKrasa Úžasné krása

2019-03-25 21:09:071x

olinia Krásna myšlienka

2019-03-25 22:04:491x

AtaJanson Myšlienka a konkrétna aktivita k tomu je super!

2019-03-27 08:19:121x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
luloface
luloface
237 predaných ks, 82 hodnotení

Luloface sú kontrasty, ktoré sa dopĺňajú. Pracujeme s oceľou, čo je recyklát ďalej plne recyklovateľný. Minimalizmus, čisté línie, geometria. Naša tvorba je lokálna, všetko navrhujeme a vyrábame ručne v našej dielni v Senci.

Poštovné ZADARMO pri nákupe nad 33€ ❤

POZOR pred objednaním tovaru si dobre pozrite popis pod fotkami a prečítajte si prosím OBCHODNÉ PODMIENKY - s potvrdením objednávky s nimi súhlasíte v plnom rozsahu.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Náušnice WHALE - 10549084_Náušnice WHALE by luloface
 1 komentárov
 Páči sa 20 ľudom
12,- €
 - Kovová geometrická nástenka / dekorácia TURTLE - 10549088_Kovová geometrická nástenka / dekorácia TURTLE by luloface
 1 komentárov
 Páči sa 20 ľudom
44,- €
 - Náušnice TURTLE - 10549094_Náušnice TURTLE by luloface
 1 komentárov
 Páči sa 33 ľudom
12,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »