Domov » Žurnál+ » Autor: Ľubica Veselá

Žurnál+

Magický nočný park

Ľubica V. » Tvorba / 2023-09-22 17:00:01 /  Pridaj komentár / 12 lajkov

Jesenné noci nám prinášajú magickú atmosféru a výnimočnú krásu, ktorú možno objaviť len v týchto chvíľach, keď svetlo pouličných lámp je rozostreté konármi stromov. Jedným zo zážitkov, ktoré táto sezóna ponúka, je prechádzka v nočnom parku. Toto dobrodružstvo v tme zosobňuje spojenie prírody a mystiky.

 

Svetlá a tiene

Keď slnko klesne pod horizont, park sa mení na tichý úkryt pre tých, ktorí túžia po pokoji a odpočinku. Lístie na stromoch sa zlatistými farbami svieti pod svetlami pouličných lámp, a zároveň vytvára tajomný tvar tieňov, ktoré sa pomaly hrajú na chodníkoch.

Zvuky jesene

Zvuk jesene je iný v noci. Pokojné šepkanie vetra v korunách stromov, šuchot lístia pod vašimi nohami, ale aj zvuky života v parku - škrekot sov, bzučanie hmyzu a vzdialený smiech - to všetko vytvára symfóniu prírody, ktorú možno počuť len v tejto tichosti.

Hviezde nebo

Jasné nočné nebo je korunou tejto prechádzky. Hviezdy, ktoré sa týmto tmavým plátnom vynárajú, dodávajú parku a jeho okoliu ešte väčšiu kúzelnosť. Je ťažké odolávať pohľadu na tieto lesklé bodky vzdialených galaxií, ktoré nám tak občas unikajú v ruchu bežného dňa.

Ukrytí pred ruchom dňa

Prechádzka v nočnom parku vám poskytne pocit uvoľnenia a oddychu od rušného dňa. Je to doba, keď môžete zastaviť čas a zabudnúť na svoje starosti.

Takže, keď príde tento čas, neváhajte. Využite trochu času na prechádzku v nočnom parku a pozrite sa na svetlo a tiene, počúvajte zvuky prírody a obdivujte hviezdne nebo. Toto dobrodružstvo v tme vám prinesie zážitok jesene, ktorý sa nedá nájsť nikde inde.

 

 

Obrázok som namaľovala na čierny akvarelový papier gvašovými farbami. 

Ak sa vám obrázok páči, môžete si ho kúpiť...

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
lubicavesela
lubicavesela
60 predaných ks, 43 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

Venujem sa akvarelu a rada kreslím ceruzkou. Bavia ma portréty, príroda...


Pôvodné meno balentova

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Magický nočný park - 15918008_Magický nočný park by lubicavesela
 Páči sa 38 ľudom
20 €

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »