Domov » Žurnál+ » Autor: Ľubica Veselá

Žurnál+

Kohút

Ľubica V. » Tvorba / 2023-08-26 20:43:56 /  Pridaj komentár / 4 lajky

Tento farebný kohút, maľovaný akrylovými farbami na pevnom kartóne, sa môže stať zaujímavým doplnkom, ktorý spestruje interiér. Môže priťahovať pozornosť nielen detí, ale aj dospelých. V snahe priniesť do svojho domova dávku živosti a rustikálneho pôvabu si môžete tento obraz hneď kúpiť.

Pre deti je to výborná príležitosť na objavovanie sveta zvierat, zatiaľ čo dospelí môžu v obraze nachádzať ďalšie symbolické významy. Farebný kohút je často vnímaný ako symbol s rôznymi významami v rôznych kultúrach a kontextoch. Tu sú niektoré z príkladov, ako môžeme tento symbol interpretovať:

  • Sila a odvaha: Kohút je často považovaný za symbol sily a odvahy, pretože je hlučný a výrazný a jeho hrebeň mu dáva impozantný vzhľad.
  • Symbol nového začiatku: Ranný krik kohúta označuje začiatok nového dňa, preto sa kohút niekedy považuje za symbol prebudenia, nových začiatkov a možnosti.
  • Patriotizmus a národná hrdosť: V niektorých kultúrach sa kohút stal symbolom pre patriotizmus a národnú hrdosť. Napríklad galský kohút je symbolom Francúzska. Je spojený s odvahou, slobodou a hrdosťou. V portugalskom symbole sa objavuje kohút zvaný "Galo de Barcelos". Tento symbol je spojený s tradičnou portugalskou kultúrou a je považovaný za znamenie dobrej vôle, šťastia a úspechu.
  • Kohút ako samec sliepky môže byť tiež vnímaný ako symbol mužskej energie a sexuality v niektorých kultúrach.

Príklady symbolu kohúta na minciach či známkach.

Feng Shui

V Feng Shui, kohút môže byť interpretovaný rôznymi spôsobmi v závislosti od jeho umiestnenia, farieb a kontextu. Feng Shui je tradičná čínska prax, ktorá sa zameriava na usporiadanie prostredia tak, aby sa podporovala pozitívna energia (chi) a dosiahlo sa harmonické a vyvážené prostredie. Tu sú niektoré možné spôsoby interpretácie kohúta v rámci Feng Shui:

  • Odvaha a ochrana: Kohút symbolizuje odvahu, silu a bdelosť. V Feng Shui sa môže umiestniť na miesto, ktoré potrebuje silnú ochranu alebo aby symbolicky chránil domácnosť pred negatívnou energiou.
  • Prosperita a hojnosť: Farebný a živý kohút môže symbolizovať prosperitu a hojnosť. Ak je umiestnený v priestore, ktorý je spojený so finančnými záležitosťami, môže podporiť prílev pozitívnej energie. 
  • Nové začiatky: Ranný krik kohúta môže byť spojený s novými začiatkami. Umiestnenie kohúta v oblasti, kde sa chystáte na nové projekty alebo zmeny, môže pomôcť podporiť pozitívny začiatok.
  • Aktivácia energie: Kohút svojim výrazným a hlasitým správaním môže aktivovať energiu v určitých oblastiach. Môže sa umiestniť na miesta, ktoré potrebujú "oživenie" a pohyb energie.
  • Kontrolovanie negatívnej energie: V niektorých prípadoch sa kohút používa na odstraňovanie negatívnej energie alebo tzv. "sha chi". Toto sa môže týkať miest so stagnujúcou energiou alebo oblastí so zlým Feng Shui.

Ak sa vám tento originálny, ručne maľovaný obraz páči, môžete si ho hneď kúpiť.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
lubicavesela
lubicavesela
63 predaných ks, 43 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

Venujem sa akvarelu a rada kreslím ceruzkou. Bavia ma portréty, príroda...


Pôvodné meno balentova

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Kohút - 15862919_Kohút by lubicavesela
 2 komentárov
 Páči sa 40 ľudom
42 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »