Domov » Žurnál+ » Autor: Martin Makar

Žurnál+

ŠUNGIT - kameň zdravia... čistí, lieči, detoxikuje

Martin M. » Rady a info / 2017-08-10 19:32:17 /  2 komentáre / 21 lajkov

Unikátny minerál šungit bol objavený v oblasti Karélie v Rusku, neďaleko malej dedinky Šuňga, podľa ktorej bol aj pomenovaný. Vedci odhadujú, že tento minerál vznikol pred viac ako dvoma miliardami rokov, no nevylučujú ani mimozemský, resp. meteoritický pôvod, keďže sa nikde inde vo svete nevyskytuje. Obsahuje takmer všetky prvky z periodickej sústavy prvkov a vzácne formy uhlíka fullerény – duté uhlíkové molekuly s najvyššou možnou symetriou, ktoré, ako bolo potvrdené pri nedávnych výskumoch, spomaľujú rast nádorových buniek.

Vedecké a lekárske štúdie šungitu potvrdzujú jeho ochranné, liečebné, čistiace a detoxikačné účinky, vrátane schopnosti neutralizovať škodlivé pôsobenie elektromagnetického žiarenia. Vďaka obsahu mnohých mikroelementov a biologicky aktívnym látkam dokáže prečisťovať a revitalizovať vodu, viaže chlór, absorbuje ťažké kovy, dusičnany, baktérie, zárodky plesní a nečistoty. Šungit zároveň pôsobí ako prirodzený antioxidant, posilňuje imunitu, uľavuje od bolesti a zmierňuje prejavy alergie.

V podobe šungitom aktivovanej vody, šungitovej pasty alebo ďalších šungitových
prípravkov je možné ho použiť k liečbe kožných ochorení (akné, ekzémy, psoriáza,...) a pri svalovo-kostných problémoch. Tento minerál tiež napomáha hojeniu zranení a úrazov, vnútorne prečisťuje - detoxikuje celé naše telo a zvyšuje našu vitálnu energiu.

Z bioenergetických výskumov vyplynulo, že šungit podporuje energetický prenos medzi čakrami a vyšším energiami okolo ľudského tela, pohlcuje elektrosmog a dokáže účinne harmonizovať náš domov alebo naše pracovisko.

Šungit je skutočným pokladom a zázrakom prírody.

Komentáre

heder Doporučujem. Šungit používam už niekoľko rokov. Zaliať vodou a chvíľu nechať postáť, voda, aspoň tá naša, sa akoby odľahčí. Nie je taká "ťažká".

2017-08-11 10:22:13

Malienka Zaujímavý žurnál, ešte som o tomto nepočula. Idem gúgliť :) Ďakujem za tip :)

2017-08-12 19:21:41

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »