Domov » Žurnál+ » Autor: Veronika Kočišová

Žurnál+

Pomôžte Depaul-u n.o. handmade výrobkami

Veronika K. » Pozvánky a Reportáže / 2015-11-18 00:26:57 /  Pridaj komentár / 11 lajkov

Milí priatelia, handmade výrobcovia,


nezisková organizácia Depaul, ktorá sa stará o ľudí bez domova, aj tento rok pripravuje po veľkom úspechu prvého ročníka pokračovanie festivalu Doma dobre. V nedeľu 6. decembra v nízkoprahovej nocľahárni sv. Vincenta de Paul zahrajú skupiny Longital Suita, My Baby a Midi Lidi. Súčasťou podujatia bude aj výstava fotografií Lukáša Maceka, kapustnica, ktorú pripraví šéfkuchár Jaro Žídek, či diskusie zástupcov organizácií venujúcich sa ľuďom bez domova. Jeden z návštevníkov koncertu si domov odnesie obraz výtvarníka Mareka Ormandika, namaľovaný priamo na podujatí. Týmto vás všetkých na festival aj pozývam :-)

Vstupné na festival je dobrovoľné a výťažok bude použitý na podporu a pomoc ľuďom bez domova. Chceli by sme Depaulu pomôcť aj predajom handmade výrobkov počas festivalu, ktoré darovali a darujú handmade výrobcovia z ktorých výťažok by rovnako podporil ich nenahraditeľnú prácu. Ak by ste chceli prispieť svojimi výrobkami (výber a počet je na vás), budeme sa veľmi tešiť. V prípade záujmu ma prosím kontaktujte vnútornou poštou - dám vám informácie ako a kam vecičky poslať.

Ide zima - teda opäť obdobie, kedy sú ľudia bez domova najviac ohrození a odkázaní na pomoc. Finančná podpora je pre chod Depaulu veľmi dôležitá:
Za 5 € vedia v nocľahárni zabezpečiť pre jedného človeka prenocovanie, stravu, hygienu, nevyhnutné ošetrenie, šatstvo, sociálne poradenstvo a pomoc pri vybavovaní dokladov, hľadaní práce, alebo ubytovania
Za 15 € zabezpečia pre chorého klienta ubytovanie v útulku, stravu, ošetrenie , celodennú starostlivosť a sociálne poradenstvo
Za 50 € zabezpečia teplú polievku pre 100 klientov nocľahárne

Predajom vecičiek by sme Depaulu pomohli, aby oni pomáhali ďalej.

Vopred ďakujem všetkým, ktorí sa rozhodnú pomôcť.

 

Veronika

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
lobelia
lobelia
713 predaných ks, 421 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

*****************


jewelry with Soul
jewelry for the Soul*****************

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte