Domov » Žurnál+ » Autor: Veronika Kočišová

Žurnál+

Moje dva svety

Veronika K. » Tvorba / 2015-10-22 12:08:58 /  Pridaj komentár / 29 lajkov

Možno ste už zachytili krásny nový projekt, ktorý práve odštartoval na vodách Sashe. Keďže sa tam moje meno skloňuje z dvoch strán, rada by som vás pozvala na „kuk“ do môjho „rozpolteného“ pracovného sveta :).


Výrobe šperkov sa naplno venujem asi tri roky. Je to moja práca, vášeň a hobby v jednom a naozaj to robím s láskou, naplnením a veľmi rada. Moja cesta na pracovné „dve stoličky“ je taký prepletenec a považujem to za akýsi prirodzený „vývoj mojej cesty“.


Dobrovoľníctvo

S dobrovoľníctvom a mojou vlastnou aktivitou pomoci rodinám v núdzi prostredníctvom materiálnych zbierok som začala asi pred 5 rokmi. Celé to začalo veľmi smutnými okolnosťami, keď syn mojej veľmi dobrej priateľky Zuzky ochorel na leukémiu. Na oddelení boli mamy s ťažko chorými deťmi, bez príjmu, v ťažkých životných situáciách. Vtedy ma Zuzka oslovila s prosbou, či neviem darovať nejaké oblečenie po mojich deťoch mame, ktorá leží s dcérkou na onkológii. Odvtedy odo mňa odišla už asi stovka balíkov a množstvo plne naložených áut - spolu takmer 2 tony materiálnej pomoci pre tých, ktorí to potrebujú.

 


Nadácia Pontis
Nadáciu Pontis som spoznala ešte počas pôsobenia v predošlom zamestnaní a to prostredníctvom skvelého podujatia firemného dobrovoľníctva Naše Mesto. Naša firma sa zapojila a ja som mala ako firemný koordinátor možnosť spoznať skvelých ľudí z Pontisu, zapálených pre dobrú vec. S Pontisom som sa takto stretávala počas Nášho Mesta tri roky a vždy som sa na ten júnový piatok a sobotu hrozne tešila. Štvrtý rok som už Naše Mesto absolvovala ako dobrovoľník z radu verejnosti, keďže som z práce odišla a moje hobby povýšila na zamestnanie. Oslovila som však Moniku, ktorá tento „kolos“ manažuje s tým, že by som rada pričuchla k Nášmu Mestu aj z druhej strany a ak by potrebovali pomoc, že som tu. Bola som fakt rada, keď sa Monika pred ďalším ročníkom ozvala a ja som sa nachvíľu stala členom tímu, súčasťou Pontisu a Naše Mesto zažila z druhej strany.


Hektické mesiace príprav ustali, Naše Mesto bolo úspešne za nami, prešlo leto a na jeseň som na stránkach Pontisu našla výzvu na otvorenú pozíciu na part time v projekte Srdce pre deti. Ako vravím, všetko sa deje z nejakých príčin a toto mi prišlo trošku ako „hľadaj znamenia“ :) No dlho som neváhala, prešla si výberovým konaním a medzi „Srdciarov“ patrím už vyše roka. Musela som síce obetovať istý čas trávený v mojej dielni, ale môj život dostal nový rozmer a zmysel. Môj kolega Kubo v jednom blogu raz napísal „Je rozdiel, či sa človek snaží žiť život šťastný alebo zmysluplný. Hľadanie šťastia znamená zamerať sa na svoje túžby. Ale hľadaním zmyslu človek presahuje sám seba.“  Aj keď predstava, že je to vždy ideálne a úžasné by bola naivná. Vedieť si zmanažovať čas, stíhať oboje a nezúfať, že kvôli jednému nestíham druhé a naopak (napríklad v najvypätejšom predvianočnom čase, ktorý prichádza) je fakt trochu masaker a to "presahovanie samého seba" je teda naplnené do bodky :)    

                                                foto Dáša Šimeková


Fundraising predajom šperkov
Pred dvomi rokmi som s nulovými skúsenosťami ale o to väčším zápalom :) spustila fundraisingovú kampaň cez indigogo.com, cez ktorú som zbierala peniaze pre neziskovú organizáciu Depaul, ktorá pracuje s ľuďmi bez domova. Tieto šperky som predávala a predávam stále aj tu v mojom obchodíku. Hlavne vďaka podpore priateľov a spusteniu predaja cez viac kanálov sa mi podarilo pre Depaul nakoniec získať asi 400 Eur. Moje očakávania boli samozrejme oveľa vyššie a tak prišlo aj sklamanie. Dnes už viem, že neziskovkám pomôže skutočne každé euro. Stačí, keď každý prispeje svojou troškou a výsledkom môže byť suma, ktorá udrží tieto organizácie nad vodou a dovolí im robiť ich skvelú a nezastupiteľnú prácu.


Dobrý obchod
A sme tu. Moje dva svety dostali prienik a ja mám z toho obrovskú radosť. Na počiatku bola snaha „upgrade – nuť“ Dobrú krajinu – darcovský portál Nadácie Pontis o možnosť predaja výrobkov, ktoré by pomohli získať neziskovkám a združeniam na Dobrej krajine financie aj inou formou. Obracali sme to sprava zľava, ale nikam sme sa nevedeli pohnúť tak, aby to bolo spravené dobre a aby to fungovalo. Tak to potom stačí mať megaakčnú kolegyňu Katku a ani sa nenazdáte a v zasadačke vám sedí Saša a Broňa :) Predostreli sme dievčatám náš kostrbatý návrh a Saša bez zaváhania povedala „jasné, ideme do toho“. Nasledovali mesiace príprav a „tunovania“, za ktoré ďakujeme najmä Broni, ktorá to dala celé dokopy. A ozaj obrovská vďaka celému Sashe tímu za ich nasadenie, energiu, prostriedky a know-how, ktoré venovali tomu, aby sa podarila dobrá vec.

Vopred ďakujem všetkým, ktorí do Dobrého obchodu nakuknú, nakúpia, povedia o ňom svojim známym, budú ho zdieľať - proste dajú o ňom vedieť svetu a napomôžu svojou troškou k úspechu. Ešte raz veľká vďaka celému Sashe a mojim kolegyniam Anke, Sandre, Saške a Katke, ktoré taktiež patria k tímu Dobrého obchodu.

 

A ďakujem tiež môjmu manželovi, rodine a priateľom, ktorí ma na "mojej ceste" sprevádzajú a podporujú. Mám vás rada.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
lobelia
lobelia
713 predaných ks, 421 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

*****************


jewelry with Soul
jewelry for the Soul*****************

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Andreas: Vianočné ozdoby sada 10ks - 5913299_Andreas: Vianočné ozdoby sada 10ks by dobryobchod
 2 komentárov
 Páči sa 23 ľudom
18 €
 - Plamienok: Oriešky 3ks - 5909028_Plamienok: Oriešky 3ks by dobryobchod
 Páči sa 56 ľudom
5 €
 - Púpava: Inšpiratívny náramok - 5909205_Púpava: Inšpiratívny náramok by dobryobchod
 Páči sa 7 ľudom
15 €
 - Púpava: Inšpiratívny náhrdelník - 5910065_Púpava: Inšpiratívny náhrdelník by dobryobchod
 1 komentárov
 Páči sa 19 ľudom
30 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »