Domov » Žurnál+ » Autor: Patrícia Tomášová

Žurnál+

Vianočné ozdoby - urob si sama

Patrícia T. » Fotopostupy a Návody / 2020-11-30 12:43:35 /  Pridaj komentár / 4 lajky

Toho roku sadla vianočná nálada výnimočne aj na mňa. Zatiaľ čo po iné roky sme mali doma iba čečinu a nejaké pozbierané ozdoby, pár svetielok (lebo svetielka predsa nikdy nie sú zlé), toho roku som sa zaľúbila do výkladov obchodov s vianočnými bučorami (rozumej zbytočnosťami) už v novembri. Niekoľkokrát som mala v pláne tam vbehnúť a čo to pokúpiť, ale ani raz mi moje plány nevyšli (našťastie). Neviem, čo sa mi to porobilo, veď mne sa nikdy nepáčili tie trblietavé girlandy, plastoví sobíci, či flitrované gule.. A nie, toto sa toho roku veru nezmenilo (bolo to len krátkodobé zatmenie mozgu) a myslím, že sa ani nikdy nezmení (ale nekričme hop, všakže).

Doma som si preto vyrobila sadu vyšívaných orieškov, presne z tých, ktorých máme každú jeseň plnú záhradu - nájdete ich tu.

Ale zdalo sa mi to málo, tak som si vymyslela ešte čosi. V obchode som kúpila 2 pomaranče (ale bohužiaľ som netrafila také tie klasické pekné - veď uvidíte na fotkách), doma sme mali klinčeky a v tom obchode s vianočným výkladom a bučorami som kúpila obrovskú škoricu a to len za pouho pouhé euro.

Pomaranče som si nakrájala na plátky a nechala som ich sušiť deň, dva, tri.. prekladala som ich vonku na balkón na slnko, na noc do bytu, keď som niečo dopiekla, tak som ich na chvíľku šupla do vyhriatej rúry (ale dvierka som nechala pootvorené, lebo my nemáme takú s odvetrávaním). V byte to nádherne rozvoniavalo. 

Keď boli pomaranče vysušené pripravila som si škoricu, ktorú som si rozkúskovala (najprv som ju trošku narezala zúbkatým nožíkom a potom som to už iba zlomila). No a potom som to už iba pekne krásne lepila tavnou pištoľou rad za radom. Doplnila som klinčekmi a navliekla som bavlnku, ktorou to zavesím na stromček.

Stromček zatiaľ nemáme, ale plánujeme kúpiť taký ten v kvetináči, že ho potom po sviatkoch zasadíme niekde von.. Takže ozdoby zatiaľ čakajú v krabičke na svoju chvíľu, ale aspoň nám tu zatiaľ krásne rozvoniavajú.

Tak čo? Vyrábate si vlastné ozdoby alebo máte svoju obľúbenú kolekciu tých klasických? 

Patra

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

laskouzdobena
laskouzdobena
469 predaných ks, 130 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Aktuálne platný kód MDDLZ5%
-zľava 5% platí pre prvých 5 zákazníkov (najneskôr však do 1.6.2024)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »