Domov » Žurnál+ » Autor: Martina Pániková

Žurnál+

Zamierené do kuchyne

Martina P. » Tvorba / 2015-04-10 13:55:10 /  5 komentárov / 29 lajkov

Dobrý deň, milí priatelia

dnes Vám prinášam voľné pokračovanie žurnálu Čo sa skrýva za hotovým výrobkom?. Mám opäť vybratých zopár obrázkov, ktoré ma v spojení s príbehom išpirovali v mojej tvorbe. Je piatoček, krásne počasie, záhrada na mňa volá spoza okna tak dúfam, že ulahodím aspoň jednému očku, ktoré ma navštívi. Ja idem a Vám prajem pekný deň.

Keď sa mi dostala do rúk servítka s týmito štvorlístkami musela som s ňou niečo urobiť. Štvorlístky zbožňujem, zbierali sme ich ako deti a bili sme sa o ne. Od dieťaťa mám už síce ďaleko, ale rada ich hľadám stále. Máme ich doma všade, v poháriku, na krabičkách, na kľúčenke, v peňaženke a niekedy aj rozmrvené na zemi (dcéra si robí herbár - 6 ročná).

Do tejto čajovej krabičky som zasiala lásku a pohodu, takú, ako si iba sama žena dokáže vytvoriť. Predstavte si letné ráno, hrejivé slniečko, vy si idete kúpiť rožky od pekára... tá vôňa krásna všetkého toho pečiva. Vojdete s ňou do chalúpky a uvaríte si čajík, sadnete a žujete.... sem tam Vám padne zrak na lenivého kocúra.... jáj toto zbožňujem. Zvyčajne končím s takýmto rozjímaním, keď sa zobudí muž ... zavoňal pečivo.

Zas sa budem opakovať, ale ja za to nemôžem to detstvo zanechalo na mne stopy :-) Mám rada malé kuriatka, chodím ich po všetkých susedoch pestovať. Kde sú kuriatka, zvyčajne býva aj kohút a tie ma priam zbožňujú. Paprčia sa, kikiríkajú a skáču ako posadnutý. Takto to na mňa skúšal aj náš, keď som mala asi 3 roky a prisahám, že bol o hlavu vyšší ako ja, ďobol ma asi tri krát. Ja som vrieskala, ako keby ma čerti drali. Samozrejme kohút "išiel dole", ale bol pekný,ako ten na obrázku. Sorry kámoško.

A aké by sme to boli gazdinné, keby sme cukor nespomenuli. Ja ho mám veľmi rada, ten biely rafinovaný....ako ja :-). Všetky kamarátky majú k tomu komentáre, aký je nezdravý, že by som radšej mala hnedý alebo trstinový. Je vôbec rozdiel medzi hnedým a trstinovým??? Múdre ako Šalamún (u nás sa hovorí "múdra ako Šalamúnova ...", ale sme slušné). Aha, ešte som zabudla, že je to zabijak ... ten cukor. Tak som im urobila cukorničky, a nech si tam dajú ten  hnedý cukor. Problém bol vyriešený a už som o sladidlách nepočula.

Zdroj obrázkov: www.čas.sk, www.bahlaoasis.net, www.etsy.sk, www.pinterest.com, FB Country and style, www.prifx.net, www.souhgwiser.com, vlastná tvorba

Ďakujem za Váš čas a návštevu.

Maťa.

Komentáre

MoPe Och, krásne si to zladila všeko, idem nakuknúť do Tvojej galérie. Máš krásnu krabičku srdce ornament :-)

2015-04-10 15:17:151x

kukullka Ďakujem veľmi pekne aj u teba je krásne :-)

2015-04-10 15:59:55

Vinutko krásny žurnál, palec hore

2015-04-10 16:44:47

kukullka Ďakujem :-)

2015-04-10 16:57:42

mary-artbodkask ;-) perfektne ;-)

2015-04-10 21:41:08

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Štvorlístky pre šťastie - 3763122_Štvorlístky pre šťastie by kukullka
 2 komentárov
 Páči sa 14 ľudom
12,- €
 - Maison - 4185921_Maison by kukullka
 18 komentárov
 Páči sa 54 ľudom
0,- €
 - Madam Blumer´ s - 5119609_Madam Blumer´ s by kukullka
 6 komentárov
 Páči sa 50 ľudom
10,- €
 - Srdce ornament. - 5289760_Srdce ornament. by kukullka
 7 komentárov
 Páči sa 79 ľudom
11,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »