Žurnál+

Ako sa to začalo

kovac_Michal9 predaných ks, 7 hodnotení

Michal H. » Blogy / 2019-10-05 17:00:01 /  Pridaj komentár / 16 lajkov

Keď som bol malý, dedko si nechal doviezť z fabriky vyradenú vyhňu, aby si mal na čom cez zimu nakúvať pluhy. Tak som sa občas okolo toho obšmietal a občas som si skúsil aj klepnúť po železe :-) 

 

 

Po jeho smrti sa k tej vyhni nikto nemal, tak som sa prihlásil, že môže byť u nás doma. Zo začiatku som v nej bol raz za rok, keď som mal chuť. Moja chuť kovať začala rásť až na výške, kde som trpel na nedostatok manuálnej práce. Vo voľných chvíľach (hlavne počas skúškového) som pozeral videá, ako sa kujú nože, robia rukoväte a šijú puzdrá. 

 

 

Tak som skúšal a skúšal (áno, trpezlivosť je základ). Po čase, keď mi to už celkom šlo, tak som začal skúšať aj zváranie damaškovej ocele, ale prišiel som na to až na kurze u Marcela Bednára. To bol ďalší bod, ktorý som chcel pokoriť a podarilo sa :-) 

 

 

A to je asi všetko. Cez týždeň sedím pred počítačom a v piatky sa už neviem dočkať, kedy konečne sadnem do auta a pôjdem domov, kde môžem zase niečo kovať. Za zarobené peniaze si môžem kupovať nové náradie, prípadne stroje, a tak vďaka vám, mojim zákazníkom, sa môžem takto hrať s pocitom, že to, čo vyrobím, aj niekto reálne využije.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Hubársky nožík - 11041723_Hubársky nožík by kovac_Michal
 Páči sa 7 ľudom
60,- €
 - Hubársky nožík - 11041761_Hubársky nožík by kovac_Michal
 Páči sa 5 ľudom
60,- €
 - Hubársky nožík - 11041774_Hubársky nožík by kovac_Michal
 Páči sa 2 ľudom
60,- €
 - Hubársky nožík - 11041796_Hubársky nožík by kovac_Michal
 Páči sa 8 ľudom
60,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »