SAShE - slovenský handmade design.
Domov » Žurnál+ » Autor: JANA TROPPOVA

Žurnál+

„O NÁS“ alebo „AKO AJ MNE SPADOL KOROK NA HLAVU“

JANA T. » Tvorba / 2018-08-11 07:00:01 /  4 komentáre / 16 lajkov

Musím priznať, že k samotnému korku ma dostala moja kamarátka Livka pri pohári vínka, keď sme filozofovali nad Portugalskom ako takým. Za čo jej patrí, samozrejme, veľká vďaka. Kto túto krajinu navštívil, tak myslím, že prikývne, ak poviem, že je to nádherná zem plná výnimočných ľudí, miest, ale aj samotných zdrojov na trhu. A keďže TEN KOROK nejako zostal v mojich myšlienkach a zarýval sa hlbšie a hlbšie, začala som ho viac a viac skúmať a každým objavom niečoho nového som bola viac očarená jeho vlastnosťami.

Som presvedčená, že mnohí z Vás ani netušia, kde všade sa korok využíva a predstavujú si ho iba v zátkach na vínových fľašiach, ale naopak, je to jedinečný prírodný materiál a jeho využitie je rozmanité.

Práca s týmto materiálom je veľmi náročná a technológia, ktorú viete využiť pri spracovaní, je značne obmedzená. Je to naozaj iba o ľudskej práci a láske k drevu, chce to viac ako galón trpezlivosti, ktorú potrebujete nasávať každým dňom. Materiál je mäkší a ľahší ako iné drevo, pórovitý, čo Vám tiež pridá na náročnosti pri spracovaní. Ale tak ako aj pri inej tvorivej ručnej práci, výsledok ohromí, zahreje na srdci a dodá novú energiu.

Korkii prichádza do Vašich domácností s cieľom potešiť dieťa ako aj rodiča. Svojou farebnosťou rozjasní, svojím prevedením naštartuje detské kolieska a svojím tvarom bude stále myslieť na bezpečnosť v detskej izbe. Materiál nie je kĺzavý, ale naopak je protišmykový, túto výhodu chcem vyzdvihnúť v našich nábytkárskych dielach, pretože je to z môjho pohľadu jedinečnosť na trhu. Ďalšou veľkou výhodou je jeho ľahkosť. Viac ako polovicu obsahu tvoria vzduchové bunky.

Čo viac môžeme chcieť pri samotnej hre? Predstavte si reálne klasickú stavebnicu, na jednej strane máte doma prírodný materiál, ktorý nijako nezaťažuje životné prostredie, stavebnica je ľahká, čo sa pri hode alebo páde veľmi ocení, materiál je mäkší ako iné drevo, v čom vidím velikánsku výhodu počas hry a nešťastného hodu a zároveň na strane druhej nekĺže. Tak o čo ľahšie budete vytvárať vysoké veže, ktoré skutočne potešia Vaše ratolesti?

To, prečo štartom značky Korkii sú práve detské hračky a rôzne prevedenia nábytku, je len výsledkom mojej dcérky Charlotte a spoznávania ponúk s detskými výrobkami na trhu. S jej pribúdajúcim vekom vidím miesta pre tvorbu nového a korkového. A, samozrejme, za značkou Korkii stojí úspešný tím ľudí, ktorý prichádza denne s novými nápadmi a spoločne tvoríme JEDEN VEĽKÝ KORKOVÝ SVET ZNAČKY KORKII.

S pozdravom,

Jana Troppová
Zakladateľka značky Korkii – we think green

Kam ďalej? Prečítajte si aj ďalšie články zo Žurnál+

Komentáre

Evaaa Mame doma navliekacku z dielne Korkii a nas Misko sa s nou hra pravidelnejsie ako s ktorymkolvek autickom. Jemna detska motorika dostava slusne zabrat:-) vdaka Jani za tvoje napady!

2018-08-09 17:05:20

korkii Ďakujem krásne Evka, veľmi sa tešim.

2018-08-10 09:20:52

a_la_mimi nádherné. Vidím to prvýkrát a veľmi sa mi to páči

2018-08-13 08:29:251x

korkii Ďakujem, teším sa. :) Už čoskoro pridáme nové diela.

2018-08-15 10:57:12

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - KORKOVÁ NAVLIEKACIA HRAČKA LÚKA - 9728620_KORKOVÁ NAVLIEKACIA HRAČKA LÚKA by korkii
 Páči sa 7 ľudom
35,10 €
 - KORKOVÁ NAVLIEKACIA HRAČKA OBLOHA - 9728670_KORKOVÁ NAVLIEKACIA HRAČKA OBLOHA by korkii
 2 komentárov
 Páči sa 8 ľudom
34,60 €
 - KORKOVÁ NAVLIEKACIA HRAČKA ZVIERATKÁ - 9729770_KORKOVÁ NAVLIEKACIA HRAČKA ZVIERATKÁ by korkii
 3 komentárov
 Páči sa 16 ľudom
37,60 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »