Domov » Žurnál+ » Autor: JANA TROPPOVA

Žurnál+

NAVLIEKACIE KORÁLKY A ICH VÝHODY PRE DIEŤA

JANA T. » Blogy / 2019-01-04 17:00:01 /  6 komentárov / 20 lajkov / 278x zobrazený

AKÉ VÝHODY PRE VÝVOJ DIEŤAŤA PRINÁŠAJÚ NAVLIEKACIE KORÁLKY?

Deti zbožňujú aktivity, sú zvedavé a zaujíma ich každá nová vec. Objavte spolu s nimi všetky formy edukačných hier, ku ktorým nepochybne patrí aj navliekanie. Navliekanie na šnúrku ako súčasť Montessori aktivít je ideálne pre deti od 18 mesiacov.

 

 

1)       Sústredenosť počas hry.  

Korálky učia dieťa sústredenosti a trpezlivosti. Je dôležité dieťaťu ukázať, ako sa korálky majú uchytiť a navliekať na šnúrku. Pomôžte mu s prvými kusmi a uvidíte, že každý ďalší krok bude jednoduchší. Tešte sa z každého jeho úspechu a pochváľte ho. Oči dieťatka vidia pestré tvary, farby, rôzne veľkosti a preto dieťa zostáva počas hry zaujaté dlhší čas.

(Korkii navliekacie sady sú navrhnuté tak, aby vznikla pestrosť, aby sme dieťa zaujali tým, čo ho fascinuje. Farebné kvety, lístky, prvky oblohy či veselé zvieratká. Dieťa si samé vyberá prvky, triedi ich podľa vlastného záujmu a fantázie.)

 

2)       Zlepšovanie  jemnej motoriky.

Vďaka rôznym veľkostiam korálok sa dieťa učí uchopiť rozličné tvary rôznymi spôsobmi. Rôzne veľkosti korálok podporujú rôzne uchopenia. Vaše dieťa počas navliekania pracuje s prstami a ukazovákom. Precvičuje si silu úchopu, rotáciu predmetu medzi prstami, posunutie predmetu v dlani, posilňuje prstové svalstvo a rozvíja tak svoju jemnú motoriku.

Celková práca rúk pripravuje dieťa na neskorší úchop písacích potrieb v praxi.

(Aby sme prsty ešte viac potrápili, korálky sme navrhli v rôznych veľkostiach a tvaroch. Dieťa využíva inú silu pri uchopení, ako i iné časti prstových svalov. Rotácia predmetu a hľadanie dierky na navliekanie robí hru zaujímavejšou.)

 

 

3)       Učenie tímového ducha.

Prvé "korálkovanie" by malo byť tímové – hra matky s dieťaťom. Neskôr by deti mali "korálkovať" s iným rovesníkom, prípadne so súrodencom. Je to ideálna forma ako naučiť Vaše dieťa deliť sa o samotné prvky, pomáhať si navzájom a osvojovať si  jednoduché formy spoločenskej hry.

(V každom balení Korkii navliekacej sady nájdete dve šnúrky z dôvodu, že i my chceme vo Vašom dieťati vzbudiť záujem o spoločenské hry.)

 

 

4)       Vzájomná spolupráca: Oko – Ruka.

Dieťa si prezerá jednotlivé prvky a vizuálne sa ich snaží zoradiť podľa volenej predlohy. Čo to ale znamená v praxi? Dieťa sa naučí navliekať pomerne rýchlo, ale skúsme mu hru spestriť tým, že mu predstavíme jej náročnejšiu úroveň. Vytvorte mu predlohu, prípadne postup, ako má korálky na šnúrku navliekať.  Predloha môže byť vytvorená podľa farebnosti, veľkosti samotných prvkov, alebo ľubovoľnou kombináciou oboch. Dieťa sa bude snažiť podľa vašej predlohy nájsť správny predmet a zoradiť ho v tom poradí na šnúrku. Touto formou hry si precvičuje vizuálnu pamäť a koordináciu oka a ruky.

 

5)       Matematická príprava.

Dieťa získava predbežnú predstavu o množstve, meraniach a veľkosti predmetu, čím zdokonaľujete jeho matematické zručnosti, ktoré využije v budúcnosti.

 

Komentáre

SusanRosy zaujímavý článok, vyzerá to na dobrý spôsob učenia dieťaťa, je dobré dieťa zamestnať aj s niečím iným, než iba mobilom, a navyše sa pri tejto aktivite aj učí ♥️

2019-01-04 21:01:102x

ZuzaCREA nadherne koralky

2019-01-04 22:32:39

ewitine.pletky Presne ako pìše SusanRosy, palec hore :-)

2019-01-04 22:44:24

Niami Môžem len súhlasiť, moje deti sa s korálkami radi zabávajú. A staršie pri navliekani alebo triedení pomáhajú najmladsiemu.

2019-01-05 21:22:26

korkii ďakujem veľmi pekne za názor. Moja dcérka má 3 roky a stále naše korkové korálky sú jednou z top hračiek. Stále vymýšľame, akého hadíka navlečieme :)

2019-01-05 22:30:53

MirianaOli Okrem iného sa u dieťatka cvičí jemná motorika

2019-01-07 10:07:38

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - KORKOVÁ NAVLIEKACIA HRAČKA LÚKA - 9728620_KORKOVÁ NAVLIEKACIA HRAČKA LÚKA by korkii
 Páči sa 11 ľudom
35,10 €
 - KORKOVÁ NAVLIEKACIA HRAČKA ZVIERATKÁ - 9729770_KORKOVÁ NAVLIEKACIA HRAČKA ZVIERATKÁ by korkii
 3 komentárov
 Páči sa 22 ľudom
37,60 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »