Domov » Žurnál+ » Autor: JANA TROPPOVA

Žurnál+

Ľahké a bezpečné do detskej rúčky

JANA T. » Osobné Blogy / 2021-04-11 09:51:15 /  2 komentáre / 5 lajkov

Deti zbožňujú aktivity, sú zvedavé a zaujíma ich každá nová vec. Objavte spolu s nimi všetky formy edukačných hier, ku ktorým nepochybne patrí aj navliekanie. Navliekanie na šnúrku ako súčasť Montessori aktivít je ideálne pre detí od 18 mesiacov. Prečo je navliekanie dôležité a čo u detí rozvíja? Čítajte ďalej. 

1) Sústredenosť počas hry.

Korálky učia dieťa sústredenosti a trpezlivosti. Je dôležité dieťaťu ukázať, ako sa korálky majú uchytiť a navliekať na šnúrku. Pomôžte mu s prvými kusmi a uvidíte, že každý ďalší krok bude jednoduchší. Tešte sa z každého jeho úspechu a pochváľte ho. Oči dieťatka vidia pestré tvary, farby, rôzne veľkosti a preto dieťa zostáva počas hry zaujaté dlhší čas. (Korkii navliekacie sady sú navrhnuté tak, aby vznikla pestrosť, aby dieťa sme zaujali tým, čo ho fascinuje. Farebné kvety, lístky, prvky oblohy, či veselé zvieratká. Dieťa si samé vyberá prvky, triedi ich podľa vlastného záujmu a fantázie.)

2) Zlepšovanie jemnej motoriky.

Vďaka rôznym veľkostiam korálok sa dieťa učí uchopiť rozličné tvary rôznymi spôsobmi. Rôzne veľkosti korálok podporujú rôzne uchopenia. Vaše dieťa počas navliekania pracuje s prstami a ukazovákom. Precvičuje si silu úchopu, rotáciu predmetu medzi prstami, posunutie predmetu v dlani, posilňuje prstové svalstvo a rozvíja tak svoju jemnú motoriku. Celková práca rúk pripravuje dieťa na neskorší úchop písacích potrieb v praxi. (Aby sme prsty ešte viac potrápili, korálky sme navrhli v rôznych veľkostiach a tvaroch. Dieťa využíva inú silu pri uchopení, ako i iné časti prstových svalov. Rotácia predmetu a hľadanie dierky na navliekanie robí hru zaujímavejšou.)
3) Učenie tímového ducha.

Prvé "korálkovanie" by malo byť tímové – hra matky s dieťaťom. Neskôr by deti mali "korálkovať" s iným rovesníkom, prípadne so súrodencom. Je to ideálna forma ako naučiť Vaše dieťa deliť sa o samotné prvky, pomáhať si navzájom a osvojovať si jednoduché formy spoločenskej hry. (V každom balení Korkii navliekacej sady nájdete dve šnúrky z dôvodu, že i my chceme vo Vašom dieťati vzbudiť záujem o spoločenské hry.)4) Vzájomná spolupráca: Oko – Ruka.

Dieťa si prezerá jednotlivé prvky a vizuálne sa ich snaží zoradiť podľa volenej predlohy. Čo to ale znamená v praxi? Dieťa sa naučí navliekať pomerne rýchlo, ale skúsme mu hru spestriť tým, že mu predstavíme jej náročnejšiu úroveň. Vytvorte mu predlohu, prípadne postup, ako má korálky na šnúrku navliekať. Predloha môže byť vytvorená podľa farebnosti, veľkosti samotných prvkov, alebo ľubovoľnou kombináciou oboch. Dieťa sa bude snažiť podľa vašej predlohy nájsť správny predmet a zoradiť ho v tom poradí na šnúrku. Touto formou hry si precvičuje vizuálnu pamäť a koordináciu oka a ruky.5) Matematická príprava.

Dieťa získava predbežnú predstavu o množstve, meraniach a veľkosti predmetu, čím zdokonaľujete jeho matematické zručnosti, ktoré využije v budúcnosti.

Komentáre

fullsewingleather Krásna a prepracovaná hračka☺☺

2021-04-11 10:32:52

korkii Ďakujeme veľmi pekne :)

2021-04-11 18:04:41

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
korkii
korkii
284 predaných ks, 132 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Vitajte v našom malebnom obchodíku plnom tvorivých nápadov, kde nielen detská, ale aj duša dospelého človeka nájde to pravé pre seba. :)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Korálky na navliekanie LÚKA - 9728620_Korálky na navliekanie LÚKA by korkii
 Páči sa 23 ľudom
31,- €
 - Korálky na navliekanie OBLOHA - 9728670_Korálky na navliekanie OBLOHA by korkii
 2 komentárov
 Páči sa 33 ľudom
29,- €
 - Korálky na navliekanie KVETY - 9728721_Korálky na navliekanie KVETY by korkii
 Páči sa 19 ľudom
22,- €
 - Korálky na navliekanie ZVIERATKÁ - 9729770_Korálky na navliekanie ZVIERATKÁ by korkii
 1 komentárov
 Páči sa 51 ľudom
34,- €
 - Korálky na navliekanie PODMORSKÝ SVET - 10762661_Korálky na navliekanie PODMORSKÝ SVET by korkii
 Páči sa 21 ľudom
38,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »