SAShE - slovenský handmade design.
Domov » Žurnál+ » Autor: JANA TROPPOVA

Žurnál+

KOROK AKO HO NEPOZNÁTE

JANA T. » Tvorba / 2018-11-13 07:00:01 /  3 komentáre / 29 lajkov

Korková zátka, podložka pod pohár, či korková podlaha... a čo tak si korok predstaviť vo forme detskej hračky?

Korok má vo svojej podstate množstvo jedinečných vlastností. Je to prírodný materiál získaný z kôry korkového dubu. Dubový strom v pravidelných časových intervaloch 9-12 rokov dokáže svoju kôru regenerovať, čo umožňuje jej olúpanie bez akéhokoľvek poškodenia. A tak získavame obnoviteľný zdroj našej planéty, ktorý my veľmi radi využijeme a premeníme na krásne ekologické hračky. Ďalšou výnimočnou vlastnosťou je štruktúra materiálu, viac ako 50% obsahu tvoria vzduchové bunky. Korok je o viac ako polovicu ľahší v porovnaní s bežným drevom, štruktúra buniek vytvára flexibilitu pri stláčaní. Táto vlastnosť je maximálne využiteľná v podobe hračiek, získavame tak prírodné ľahké hračky, ktoré sa pri náraze vedia jemne prispôsobiť a minimalizovať udretie dieťaťa.

A rada zdôrazním ďalšiu výhodu a tou je protišmykovosť materiálu, ktorá dodáva naším stavebniciam jedinečnosť. Aká iná stavebnica Vám umožní stavať v uhloch? Učiť sa a využívať pri stavbách rovnováhu kociek? Je to pridaná hodnota a verte mi, aj tí násť-roční sa zapotia viac ako obvykle.

Produktami značky Korkii dbáme na prírodu, dbáme na bezpečnosť našich najmenších a vytvárame nový neobjavený pohľad vo svete hračiek. Pre našich najmenších prinášame korkové navliekačky v niekoľkých prevedeniach. Zdôrazním špeciálnu sadu so zvieratkami, ktorú sme obohatili našou ručnou maľbou na každý kus korálky. Využívame netoxické farbivá, bezpečné pre detičky. Detičky si na korkovú šnúrku, ktorá je pevná pri úchope v detskej ruke, navliekajú jednotlivé korálky. Zdokonaľujú si jemnú motoriku, koordináciu oka a ruky a zároveň prírodnými korálkami si vytvárajú svoj vlastný rozprávkový príbeh na šnúrke.

Pre starších odporúčame naše neutrálne stavebnice, ale zároveň prinášame aj maľované zostavy, čo poviete na Dedinu? Pripomíname, že ku dedine okrem kostola patrí aj vodný mlyn, stromy a kvietky.

Nech deti nezabúdajú na tie pravé prvky dediny, ktoré sa postupne vo svete vytrácajú.

Naším ďalším smerom, v ktorom chceme vynikať, sú edukačné pomôcky. Jedna z najobľúbenejších pre nás aj Vás sú podložky na stravovanie. Spojili sme hru s učením, nenútená forma, ako veselo a hravo naučiť dieťa stolovať, ukladať príbor na správne miesto. Možno práve takáto podložka Vám jednoducho napomôže prinútiť dieťa sedieť pri stole a tak ľahko môžete odložiť detskú polohovateľnú stoličku do pivnice pre Vaše ďalšie dieťa. Hľadáte osobný darček pre dieťa? Domaľujeme Vám meno dieťaťa? Aj to a aj iné dokážeme spoločne v našich Korkii dielničkách.

 

                                                Jana Troppová, zakladateľka značky Korkii – we think green

Komentáre

sandrika veľmi zaujímavé čítanie :)) pre mňa top - neutrálne kocky :)) nech sa darí!

2018-11-07 12:12:01

LUKYKUKI tá dedinka je prekrásna :) vaše výrobky sa mi veľmi páčia

2018-11-07 12:46:161x

MirianaOli Super využitie korku:)

2018-11-15 14:46:39

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - KORKOVÁ NAVLIEKACIA HRAČKA ZVIERATKÁ - 9729770_KORKOVÁ NAVLIEKACIA HRAČKA ZVIERATKÁ by korkii
 3 komentárov
 Páči sa 16 ľudom
37,60 €
 - KORKOVÁ STAVEBNICA - ZÁKLADNÁ 2 - 10407656_KORKOVÁ STAVEBNICA - ZÁKLADNÁ 2 by korkii
 Páči sa 5 ľudom
36,- €
 - STAVEBNICA - DEDINA - 10407747_STAVEBNICA - DEDINA by korkii
 Páči sa 9 ľudom
48,- €
 - EDUKAČNÁ PODLOŽKA S MENOM - 10079227_EDUKAČNÁ PODLOŽKA S MENOM by korkii
 Páči sa 8 ľudom
9,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »