Domov » Žurnál+ » Autor: Katarína Kohutiarová

Žurnál+

Príbeh modrých šiat

Katarína K. » Tvorba / 2019-08-07 17:00:01 /  7 komentárov / 39 lajkov / 790x zobrazený

Sme v polovičke letných prázdnin a my ženy si určite spájame leto s výpredajom oblečenia. ÁNO, aj ja som kedysi patrila k tým, ktoré čakali, kedy sa spustí vlna výpredajov a neváhali minúť všetky svoje úspory. Bolo to hlavne v období, keď som nemala deti a myslela som len na svoje potreby. S odstupom času môžem povedať, že obchody s fast fashion navštevujem menej. Popri týchto obchodoch som tiež nakupovala v secondhandoch, kde sa dá za málo peňazí nakúpiť naozaj kvalitné oblečenie. Nakupujem v nich aj dnes, nielen pre seba, ale aj pre svoje deti. Takto dávam veciam druhú šancu a ušetrím aj nemalo peňazí. 

Pri jednej návšteve secondhandu, som zavítala do oddelenia bytového textilu. Túto časť väčšinu obchádzam, ale neviem akou náhodou som tam zavítala a urobila som naozaj dobre. Pod ruky sa mi dostala jemná bavlnená košeľovina s jemným vzorom kohutej stopy. Najskôr som váhala, či ju mám zobrať, veď mám doma plné skrinky látok. Ďalej som uvažovala, čo by z nej mohlo byť a v neposlednom rade mi chodila po rozume tá farba. Nie som milovníčkou modrej farby. Keby ste sa pozreli do môjho šatníka, tak tam nájdete len dve modré trička, ktoré mám na spanie. Nakoniec som však látku kúpila a hneď, ako som prišla domov, som ju dala oprať. Po usušení som ju vyžehlila a odložila na poličku, tam ma čakala skoro mesiac.

Po dlhšom čase uvažovania som presne vedela, aké z nej budú šaty. Krátke rukávy, dĺžka po kolená a najdôležitejší bol široký opasok. Musela som nájsť vhodný strih, ktorý by zodpovedal mojim predstavám. Podarilo sa. Keď som už mala vybratý strih, stačilo vybrať správnu veľkosť, pripraviť strihový papier a pustiť sa do toho. Keďže som strašne nedočkavá a keď niečo chcem, musím to mať hneď hotové, začala som hneď šiť.

Šitiu predchádzalo prenesenie strihu na látku a následne zošpendlenie predného a zadného dielu. Potom prišlo očakávané šitie a žehlenie. Najviac som sa tešila, keď si ich oblečiem. Nesklamali ma. Boli presne také, aké som ich chcela mať. Sú ideálne na leto. Môžem si k nim dať tenisky alebo vysoké topánky a vždy budú vyzerať dobre. 

Šaty som doplnila brošňou od https://www.sashe.sk/anna.anna, ktorá na šatách vyzerá krásne a hodí sa aj k môjmu logu. Anička tieto brošne robí z odpadového materiálu komatexu. Určite ju potešíte, ak nahliadnete do jej galérie.

Dúfam, že sa vám moje šaty páčia, tak ako mne. Napíš mi, či aj ty dávaš oblečeniu druhú šancu, či už ho prešívaš alebo ho nejako inak dotváraš.

Komentáre

chabuko farba a strih sú nádherné, pre mňa osobne dychberúce.. my sa takisto celá rodina obliekame zo sekáča. tá kvalita, ktorá sa dá zohnať za pár eur, sú bezkonkurenčné. Tiež som si zopár ulovených kúskov pretvorila, zúžila a podobne, ale takáto lahôdka sa mi ešte nepodarila :) rozhodne krásna inšpirácia.

2019-08-07 18:03:341x

ProducedByLU krásne šaty ! sekáče milujem aj ja a nakupujem v nich častejšie ako v bežných obchodoch :D a keď človek netrafí veľkosť ale látka sa páči , tak úžasne ruky pretvoria :D

2019-08-07 20:30:34

kallista Veľmi pekné šaty :). A sekáče..., našťastie som ich už dávno objavila aj ja!

2019-08-07 21:42:00

zuzi21 Šaty sú krásne, ako aj myšlienka. Mňa sekáče vtiahnu vždy keď idem okolo :-). Vždy ma oslovia obliečky, závesy a obrusy. Na patchwork a vankúšiky je to ideélny materiál na pár euro. Prajem ešte pekné tvorenie.

2019-08-08 06:28:42

etedebags Šikovné ručičky dokážu urobiť divy. Second hand často ponúka kvalitný materiál za prijateľné ceny a toto je možnosť ako dať veciam druhú šancu.

2019-08-08 09:43:33

Dominika51 super naozaj veľmi pekné šaty :-)

2019-08-08 12:57:39

MirianaOli Veľmi pekné:)

2019-08-09 08:27:11

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

kokoriko
kokoriko
2 predané ks, 2 hodnotenia

Jedinečná, pohodlná s dôrazom na detail to je móda Kokoriko. Všetky strihy sú navrhnuté a upravené tak, aby ste sa cítili v nich dobre a nedali im možnosť ležať v skrini.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »