Domov » Žurnál+ » Autor: Katarína Jankovičová

Žurnál+

Ako vzniká taška z autopásov

Katarína J. » Tvorba / 2021-05-11 21:33:25 /  4 komentáre / 14 lajkov

Rada Vám priblížim postup výroby tašky z autopásov od A po Z. Autopásy ku mne prichádzajú zo spriateleného vrakoviska z východného Slovenska. Inak by skončili v spalovni, poprípade na nelegálnej skládke.

Autopásy sú často veľmi špinavé najmä od blata, takže ich prvá cesta putuje do pračky. Operiem ich na 60 stupňov Celzia, a potom sa sušia po celom byte, terase, všade kde je čo i len trochu voľného miesta. Chúďa naša pračka dostáva zabrať.


Roztriedim ich podľa farby, najčastejšou farbou autopásov je čierna a šedá. Veľmi výnimočne sa objaví aj iná farba napríklad zelená alebo modrá, k žltej a červenej som sa ešte nedostala (Ferrari sa na Slovensku moc nenosí :-) ).


Potom nasleduje kreatívna časť - tvorba návrhu. Veľa počítania, premýšľania a tvorenia technologického postupu výroby tak, aby všetko fungovalo. Autopásy totiž majú jednu “hranu” začistenú a druhú “hranu” - tú, ktorú strihám nezačistenú. A tá sa pára takisto ako akýkoľvek iný materiál, preto je aj konštrukcia strihu tomuto prispôsobená. Táto časť procesu výroby trvá najdlhšie. Väčšinu tašiek nepodšívam, keďže milujem drsný “raw” design autopásov. Je to aj praktické, pri znečistení sa taška utrie vlhkou handričkou a je čisto. Všetky výrobky z autopásov sa môžu prať v pračke spolu s ostatnou bielizňou. Na výrobu vnútorných kapsičiek na zips využívam zrecyklované materiály ako napríklad džínsy, vyradené vzorkovníky poťahových látok, darované látky zo skríň našich starých mám.

Ušitie prvého prototypu. Očakávania, omyly, páranie, nadšenie. Prototyp je najskôr odskúšaný v rodine a až potom je vypustený “do sveta”.
Po ušití pár rovnakých kusov nastáva problém, čo s odstrihnutými malými zvyškami. Zachránila som autopásy z vrakoviska, dala im druhú šancu a teraz ich mám vyhodiť naspäť na Zem? V žiadnom prípade! Potom zapojím šedú mozgovú kôru a vymýšlam, čo s tým. Zatiaľ sa mi podarilo vyrobiť “zbytkové” kozmetické taštičky, peňaženky. Plány sú aj na tašky, uvidíme :-)


Všetky výrobky z autopásov sú vyrobené tak, aby Vám vydržali celý život.
Každý autopás je jedinečný svojou farbou, vzorom, odleskom, prípadne vyťahaný od slniečka, preto nie je možné vytvoriť dva rovnaké kusy, ale niekedy sa podarí aj séria tašky a napríklad peňaženky s rovnakým vzorom, či usporiadaním farebnosti pásov.

Komentáre

dvojhlaska to musí byť fuška...výrobky máte krásne a určite aj nezničiteľné, pásy niečo vydržia. nech sa darí : )

2021-05-11 23:34:37

SalixAlba Skvely napad a krasne vyrobky:)

2021-05-12 08:41:03

sandrika no aký to nápad! páči sa mi!

2021-05-12 13:38:43

katies.handmade.only ďakujem pekne :-)

2021-05-12 17:56:59

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
katies.handmade.only
katies.handmade.only
6 predaných ks, 8 hodnotení

Mojím zdrojom inšpirácie je "nechcený" materiál, ktorý by bol (pravdepodobne) vyhodený, zničený. Motiváciou mi je snaha venovať týmto všetkým veciam druhú, tretiu, ďalšiu šancu, aby mohli opäť prinášat ľuďom, aj Vám, radosť ...

Informácie

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »