Domov » Žurnál+ » Autor: Kristína Kemeníková

Žurnál+

Folklór v kuchyni

Kristína K. » Tvorba / 2018-01-30 09:29:30 /  5 komentárov / 18 lajkov

Ahojte kamaráti, 

Minule sa mi stalo, že som piekla osie hniezda a keď som zamiesila cesto,  zistila som, že namiesto hladkej múky som dala polohrubú. Síce poznám rozdiel medzi hladkou a polohrubou múkou, ale tentokrát som sa  netrafila. No nevadí, koláčiky boli výborné a toto je krátky príbeh ako vznikol nápad vytvoriť tieto kuchynské nálepky. 

Keďže bývam v starom vidieckom domčeku s nízkymi stropmi, kryvími bielimi stenami, drevenou podlahou a drevenými trámami, tak som sa priklonila k folklórnemu štýlu. Kvietky, lístky, vtáčiky a rôzne motívy som použila na ozdobu jednotlivých samolepiek. Farbu som zvolila kombináciu červenej a modrej. 

Druhy samolepky som zvolila podľa najčastejšie používaných ingrediencií  v kuchyni. Takto vzniklo 9 kusov samolepiek a to : soľ, kryštáľový cukor, práškový cukor, hladká múka, polohrubá múka, šošovica, krupica, ryža, cestoviny.

Najčastejšie používam sklenené dózy, pretože sa dajú dobre uzavrieť a keď príde jar a leto, tak ich sťahujem von do letnej kuchyne, kde sú až do októbra. Práve preto som chcela nálepky ktoré sa nezničia pri rannej rose, vlhkosti a silných vetroch, pretože letnú kuchyňku mám z dvoch strán úplne otvorenú.  

Samolepky som dala vytlaciť na materiál vhodný aj do exteriéru, vlastne ten milý pán z tlačiarne tvrdil, že tento materiál by mal byť v pohode aj vonku, tak ich idem odskúšať.

Pôvodne som mala naplánované, že medzi deviatimi samolepkami bude aj rasca, tak som si to aj nakreslila. No časom som zistila, že rascu mám v malej koreničke, na ktorú by tieto nálepky boli príliš veľké a tiež ma napadlo, že rasca je korenie a ostatné ingrediencie ne patria do tejto kategórie. Tu sú:

..aj s rascou, ktorú som nahradila svojou obľúbenou strukovinou... šošovicou..

Samolepky sú hotové, mám z nich radosť. Hodia sa mi tie vtáčiky a kvietky do tohto prostredia,  kde bývam. Na jar je tu veľký spev hneď z rána a v zime zas pri krmítku je  vtáčí štebot. Samolepky sú s ľudovým motívom, tak je aj náš domček. Krasný deň kamarati  ❤

Komentáre

maleia Prekrasne.a domcek..rozpravka skutocna :)

2018-01-30 11:23:261x

Handmade.Dafi Oooo ten domček je prekrásne maľovaný :)))

2018-01-30 13:27:261x

k-bbf Jej ďakujem. Domček bol paradný zážitok maľovať.

2018-01-30 17:55:31

danabortlikova Krásna chalúpka!

2018-01-30 18:17:271x

k-bbf Danka ďakujem :)

2018-02-03 13:20:59

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

k-bbf
k-bbf
579 predaných ks, 253 hodnotení

Ahojte a Vitajte v mojej virtuálnej galerií. Mojou veľkou vášňou a koníčkom je maľovanie. Zameriavam sa hlavne na ilustracie. V mojom ilustrovanom svete nájdete mestá, domy, stromy a ešte všeličo iné. Ďakujem za návštevu. Kristína - kbbf

Moje maľby som sa rozhodla predávať ako originály, z dôvodu že chcem mojim kupujúcim poskytnúť niečo, do čoho som vložila svoju energiu, čas a srdce. To však neznamená, že keď sa vám zapáči niektorá z predaných malieb, že ju nemôžete mať. Keby sa vám zapáčila niektorá maľba z predaných malieb, ktoré nájdete v sekcii predané vecičky, tak ma kľudne kontaktujte a ja ju namaľujem v takom istom štýle a takými istými farbami ako predtým. Samozrejme bude určite o kúsok odlišná, pretože zas to bude len original. :-) Taktiež, ak by ste chceli nejakú maľbu na mieru, podľa vašej fantázie, veľmi rada vám ju namaľujem.
Nakoľko maľujem už aj digitálne, tak v mojom obchodíku nájdete aj reprodukcie mojich autorských ilustrácií a pohľadnice ktoré vám ponúkam vytlačené na kvalitnom grafickom papieri. Prajem vám krásny dník :-)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Samolepky do kuchyne / folklórny  motív  - 9076313_Samolepky do kuchyne / folklórny motív by k-bbf
 1 komentárov
 Páči sa 39 ľudom
4,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »