Starostlivosť o komponenty z chirurgickej ocele.
Komponenty z chirurgickej ocele 316L a nerezovej ocele 316 a 304 nepodliehajú korózii ani oxidácii /sú odolné voči vode, nemenia farbu/, sú pevné, mechanicky odolné. Tento materiál väčšinou nie je potrebné čistiť, ak by sa však zaniesol, stačí prečistiť vodou alebo mydlovou vodou a utrieť.
Komponenty z chirurgickej ocele 316L a nerezovej ocele 316 a 304 sú vhodné pre výrobu šperkov pre alergikov na kov. Nespôsobujú alergické reakcie.
Starostlivosť o šperky zo živice.
Šperky, aby zostali dlho krásne a nositeľné si vyžadujú starostlivosť.
Živica je tvrdý materiál, je možné ho očistiť vodou pokiaľ sa zašpiní. Reaguje však na svetlo a po čase zožltne. Tento proces je prirodzený a nejedná sa o vadu šperku, kvalitou ostane rovnaký. Mnou ponúkané šperky sú vyrobené z vysoko kvalitnej živice s UV filtrom, ktorá zaručí, že proces žltnutia je spomalený - nie však úplne eliminovaný. Šperky z tejto živice vám zostanú krásne roky. Aby ste čo najviac oddialili proces starnutia – žltnutia živice, je potrebné šperky zo živice naozaj skladovať na tmavom mieste, najlepšie v krabičke a nevystavovať vysokým teplotám.
Živica je vcelku tvrdý materiál, ale nešetrným zaobchádzaním s ňou môže dôjsť tiež k jej poškriabaniu. Preto odporúčame šperky skladovať oddelene vo vrecúškach, krabičkách...
Všetky šperky by mali byť skladované v suchu, pri izbovej teplote, chránené pred svetlom, najlepšie v nejakej krabičke, v ktorej sa ale nebudú miešať s ostatnými šperkami, aby sa nepoškodili. Ideálne je aj oddelenie jednotlivých šperkov v krabičke pomocou vrecúšok, sáčkov.
Šperky by si žena mala dávať ako posledné, po tom čo sa oblečie nalíči a naparfémuje. Živica sa môže zle znášať s niektorými látkami v parfémoch, lakoch na vlasy a v podobných kozmetických prípravkoch.
Ja ponúkam šperky zo živice v spojení s komponentami z chirurgickej alebo nerezovej ocele. Chirurgická oceľ je celkom odolná, takže ju väčšinou nie je potrebné čistiť, ak by sa však zaniesla, tiež ju môžte prečistiť vodou alebo mydlovou vodou a utrieť.
Starostlivosť o šperky z polymérovej hmoty.
Polymérová hmota farbu nemení, je odolná a pokiaľ sa zašpiní či zapráši je možné ju opláchnuť vodou. Táto hmota je však často krehšia, takže šperky z nej skladujte samostatne a snažte sa predchádzať nárazom.
Podobne ako u šperkoch zo živice, aj šperky z polymérovej hmoty ponúkam v spojení s komponentami z chirurgickej alebo nerezovej ocele. Chirurgická oceľ je celkom odolná, takže ju väčšinou nie je potrebné čistiť, ak by sa však zaniesla, tiež ju môžte prečistiť vodou alebo mydlovou vodou a utrieť.
Ešte niekoľko všeobecných zásad pri nosení bižutérie a šperkov:
- Vyhýbajte sa chémii, pri práci s chemickými prostriedkami si šperky dávajte dole.
- So šperkami sa nekúpte ani nesprchujte.
- So šperkami nespite, pred spaním ich vždy odložte.
- Šperkom škodí aj nadmerný pot, preto ak sa chystáte športovať alebo idete do sauny, alebo niekam, kde predpokladáte, že sa budete potiť viac ako obvykle, šperky neberte.
Hodnotenia predajcu jurka od kupujúcich
Maximální spokojenost - kvalita a rychlost
Veľmi spokojna
Super,profi zabalene.Spokojnost.
Dobrá komunikácia, spoľahlivé doručenie, urobila som radosť celej rodine.
Dakujem balicek dosiel, vsetko bolo v poriadku.
A som späť. Začala som tvoriť. Bližšie info v žurnáli. Moje živicové šperky s kúskom prírody nájdete v galérii pod menom JurkaArt, kde vás srdečne pozývam. Teším sa opäť na vás. :-)