Domov » Žurnál+ » Autor: Marina Mamojka

Žurnál+

Originálne slovenské hračkovaky pomôžu kambodžským deťom v boji s HIV/AIDS.

Marina M. » Nové výrobky / 2018-04-09 13:53:28 /  4 komentáre / 5 lajkov

Milí priatelia, máme obrovskú radosť.

Už o pár dní uvedieme do predaja nové a unikátne hračkovaky z edície Cambodia.

Kým my, dospeláci, medzi svetom fantázie a reality občas vidíme nepreniknuteľný múr, v detskom svete im obvykle nič nebráni v harmonickom spolunažívaní. Vzali sme si z toho príklad a výsledkom je produkt, ktorý v sebe spája každodenné praktické využitie a poriadnu dávku kreativity. Je za tým však ešte čosi navyše: naša túžba prispieť k zlepšeniu životov detí, pre ktoré sa realita od bezstarostnej fantázie predsa len odklonila - o to viac, než si mnohí z nás vôbec dokážu predstaviť. Práve z tejto túžby sa zrodila unikátna edícia hračkovakov Cambodia, ktorú sme vytvorili spolu s dizajnérkou Veronikou Fodorovou a v spolupráci s humanitárnou organizácou MAGNA. Jej účelom je prispieť k zlepšeniu životných podmienok kambodžských detí, ktorých životy poznamenalo ochorenie HIV/AIDS.

To, že chceme z našich ziskov prispievať na dobrú vec, nám bolo jasné už od vzniku značky. Chvíľku síce trvalo, kým sme našli spôsob ale je to tu. Originálny koncept edície napĺňajúcej tento cieľ nakoniec vznikol celkom spontánne – pri spoločnom rozhovore nad kávou. Veronika sa vo svojej výtvarnej tvorbe zameriava práve na svet detí a fúziou detských kresieb s modernými grafickými elementami vytvára most medzi svetmi detí a dospelých. Presne na tomto princípe je postavený aj výsledný dizajn hračkovakov. Viac o jej tvorbe napíšem už čoskoro.

Pri hľadaní vhodnej organizácie na spoluprácu bola naša voľba pomerne jednoduchá. Keďže hračkovaky majú ambíciu uspieť aj v zahraničí, hľadali sme slovenskú organizáciu pôsobiacu aj mimo našej krajiny, ktorá má potenciál vzbudiť dôveru a zarezonovať aj inde v Európe. Taktiež sme hľadali organizáciu, ktorej cieľom je predovšetkým pomoc deťom.

MAGNA je slovenská humanitárna organizácia, ktorá má za sebou roky tvrdej práce. Jej poslaním je zabezpečovať zdravotnú, nutričnú a sociálnu pomoc deťom a ich rodinám v krízových oblastiach po celom svete. V Kambodži MAGNA pôsobí už od roku 2002 a bola jednou z prvých organizácií v krajine, ktoré začali poskytovať ARV (antiretrovírusovú) liečbu HIV/AIDS detským pacientom.

A práve deti, s ktorými MAGNA v Kambodži pracuje, sú autormi jedinečných motívov na hračkovakoch z edície Cambodia. Poprosili sme ich nakresliť obľúbené zvieratá juhovýchodnej Ázie. Pozrite si ich bližšie, niektoré sú skutočne jedinečné. O finalizáciu hravého dizajnu sa postarala Veronika. Detké kresby zasadila do typických kambodžských ornamentov a farebnosti a výsledkom sú vaky, na ktoré sme skutočne pyšné.

Majú nezameniteľný charakter, jasný odkaz na prostredie, z ktorého vychádza a potenciál osloviť malých aj veľkých. Napokon, okrem hračkovakov bude dizajn Cambodia už čoskoro zdobiť aj minivaky, edíciu menších multifunkčných vakov pre dospelých, ktoré môžu slúžiť napríklad ako prehľadné kozmetické taštičky.

Výťažok z každého predaného hračkovaku Cambodia vo výške 1 eura sa vráti priamo do komunity, v ktorej malí umelci žijú a prispeje tak k zlepšeniu kvality ich každodenných životov.

Hračkovaky sú nápadité úložné vaky s univerzálnym využitím. Vďaka vodovzdornému a pevnému materiálu je ich použitie skutočne multifunkčné a porastú s vaším dieťaťom. Skvelé na LEGO kocky a stavebnice, výborné ako taška na tréning či plaváreň. Ušetria kopec času a energie pri upratovaní a organizovaní hračiek. Výborne ale poslúžia aj na ich prenášanie, alebo ako odolné hracie podložky na doma aj vonku. Intuitívnym spôsobom manipulácie a pútavým dizajnom deti prirodzene nabádajú k tomu, aby sa do upratovania aktívne zapojili a prevzali tak svoj diel zodpovednosti. Napokon, zodpovednosť hrá významný podiel aj v samotnom koncepte našej značky – vyrábame výhradne z lokálnych a vysokokvalitných materiálov. Aktívna spoluúčasť na humanitárnych aktivitách je preto prirodzeným vývojom nášho ideového nastavenia.

Úprimne veríme, že sa vám hračkovaky zapáčia. To je základný predpoklad, aby sme s Veronikou a MAGNOU mohli priniesť aj ďalšie edície. Detí a krajín, ktoré to potrebujú je skutočne neúrekom... 

Krásny týždeň,

Marína

Komentáre

farebny.domov wau, krásne sú

2018-04-10 00:21:13

juicymonsters dakujeme. Aj mi sme na ne pyšné :)

2018-04-10 09:46:07

helena.chmelova Tak to teda aj ja mám obrovskú radosť - tak krásne dielka a tak krásne aj napísané :-)

2018-06-19 12:51:00

juicymonsters ďakujeme pekne, máme obrovskú radosť, že sa vám páčia. Čoskoro pribudnú aj minivaky v rovnakej edícií :)

2018-06-19 14:56:46

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte